Skocz do zawartości

Kominki - doświadczenia użytkowników (Wojtek)


Recommended Posts

U siebie dopiero robię wylewke, ale o pewnych rzeczach trzeba wcześniej myśleć. Rurę do szufelki u siebie przewidziałem choć długo zastanawiałem się czy to nie przesada. Drugi dylemat przy sufitach podwieszanych to DGP. Turbina kiedy staje się konieczna?.
Link do komentarza
Z wybieraniem popiołu przy pomocy odkurzacza należy bardzo uważać. Jeszcze kilkanaście godzin po wygaśnięciu ognia, w popiele może utrzymać się żar. Rura i pojemnik odkurzacza do obsługi kominka muszą być wykonane z niepalnych materiałów...
Link do komentarza
Gość Piotr, projekt Nicosia
Ja obmurowałem kominek cegłą szamotową, a na to piaskowiec naturalny (dla estetyki), rozwiązanie świetne, podczas wieczornego palenia nie przegrzewa się salonu, bo taka obudowa długo wchłania żar, a po wygaśnięciu; do rana można się przytulać do ciepłego..
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość polter
No to kolego popłynąłeś... Wkład za 5750... + robocizna :( I że niby wkład z płaszczem drogi... I jeszcze, że palenie drewnem droższe od gazu... Nie wiem jaka jest lokalizacja tego budynku ale to chyba nie Polska?
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Gość komikom

Powiem teraz coś z czego większość powinna zdawać sobie już sprawę, mamy 2018 rok. Praktycznie każdy produkt jest dostępny do tego stopnia, że możemy dopasować go na "miarę". Oczywiście osobiście uważam, że to jest dobre. Dlaczego tak myślę? Ponieważ przez 19 letnie doświadczenie potrafimy o kominkach powiedzieć wszystko, współpracujemy z ogromną liczbą wielkich firm dzięki czemu ich asortyment to dla nas codzienność. Kolejną oczywistością jest fakt, że jak o coś nie dbasz to to się to psuje. Gdy będziesz rzucał drzewo bez namysłu do kominka to chociazbyś miał ze złota to Ci pęknie i się porysuje. W Kominku palimy DREWNO, suche sezonowane, Ukladamy je odpowiednio i rozpalamy a nawet gorszej jakości produkty będą nam służyć. Polecamy Brać wkłady stalowe od żeliwnych już się odchodzi. Tak teraz bedzie pewnie nagminka o cenie. Fakt są droższe, ale jeżeli ten kominek ma być dobry, ma slużyć a nie jako ozdoba w której nawet nie rozpalisz po po 100 użyciach się rozleci to po prostu bierzesz stal. Wytrwalsza ładniejsza z lepszymi parametrami. Konstrukcje są bardziej zmodernizowane przez co jest lepsze i efektywniejsze spalanie.

Link do komentarza

Kominek to urok dla tych, którzy go dostrzegają. Jest też aspekt praktyczny, nagrzanie pomieszczenia 20-30 m2 trwa bardzo krótko i wystarczy kilka szczap. Nawiew ciepłego powietrza działa bardzo sprawnie nawet bez DGP. Możliwości zabudowy - w zasadzie bez ograniczeń. Ceny wkładów - analogicznie do możliwości zabudowy :)

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. W sprawie doboru polecam skontaktować się na przykłąd z https://www.saunierduval.pl
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...