Skocz do zawartości

Wilgoć od Komina


Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam wszystkich
Ostatnio na scianie od komina pojawila sie wilgoc, zbilem tynk, polozylem gips, wyszpachlowalem masa szpachlową i postanowilem za jakis czas jak wyschnie pomalowac, natomiast sciana w ogole nie chciala schnąć, probowalem osuszac ja dmuchawami, lecz widzialem ze nawet skutek osuszenia byłby krótkofalowy, poniewaz skads sie ta wigloc musiala wziasc. Postanowilem więc rozebrac drewniana podłoge pod sciana na ktorej wystąpiła wilgoc, pod drewniana poglogo okazalo się ze jest piasek i to w dodatku dosyc wilgtny, ale nie na tyle, zeby mialo się zrobić błoto, cegły komina są mokre myśle ze jakis czas powinny schnąc, sądze ze wilgoć wziela sie w wyniku opadów deszczu lub sniegu ponieważ komin nie jest osłonięty. Planuje polozyć folię pod wilgotną sciana i wylac posadzkę, natomiast nie wiem jak sie pozbyc wilgoci, ponieważ nikłe są szanse, aby sciany wyschły całkowicie, nie chce tez podkopywac pod kominem poniewaz boję się że komin sie obsunie albo się zawali. Myślę że po wylaniu posadzki wywierce w 10 cm cegielce 4 cm dziórki i przymocuje listwy na wkrety na które położe później płyty wodoodporne strona odporną na wode w kierunku komina, nie zapominajać obłożyc rownież folią listew ktore mogą rozpuchnąć pod wpływem wilgoci jak i również przepuścić ją do płyty gipsowej. Czekam na jakieś propozycje podpowiedzi, może ktoś z Was wpadnie na jakiś ambitny ciekawy pomysł,
Z góry bardzo dziękuję



dla tych którzy nie potrafią wyobrazić sobie jak to wygląda, załaczam "malunki w paincie ;p" ponieważ mam zepsuty aparat a zalezy mi na czasie

niebieską kreska zaznaczony jest mokry piasek

1zmlcg0.jpg

i z "lotu ptaka" hehe

2a7x4hu.jpg


Niebawem planuje wylać posadzke w całym pokoju, natomiast chciałbym najpierw zlikwidować problem "mokrego komina"

Edytowano przez maślakov (zobacz historię edycji)
Napisano
Może przyczyna leży gdzie indziej? Jaki piec masz podłączony do tego komina?Może komin nie ma izolacji poziomej i podciąga wilgoć.
Co do tych płyt to uważam,że to jest zły pomysł lepiej to już tynkiem obrzucić (takim konkretnym) z dodatkiem wody szklanej.
Napisano
ktoś mowił mi coś o wodzie szklanej, natomiast mam wątpliwości czy ten tynk wyschnie jak należy i czy aby napewno nie pojawi się tam wilgoć, piec stary kaflowy, stare mieszkanie poprostu, jutro postaram się wrzucic jakies zdjecia, jestem prawie przekonany ze nie ma ten komin żadnej izolacji, nie wiec co zrobic teraz gdy juz stoje przed faktem dokonanym rozbierac go nie zamierzam bo łączy wiele pomeszczen, może jakimś cudem uda mi się go odizolować od wilgoci, licze na jakieś cenne rady

dodam, ze wilgoć występuję w całym pomieszczeniu, zawsze się zbijało tynk, jakiś sierodek grzybobujczy sie nakładało nowy tynk i wszysyko było cacy przez jakiś czas, niedlugo planuje kapitalny remont od piwnicy az po strych, natomiast martwi mnie problem mokrego komina, którego musze jak najszybciej się pozbyć, wiadomo ze od tego bedzie zalezec moja dalsza praca, puki co chcialbym sprobowac oslonic go przez jakiś czas ponieważ odkladam piniadze na coś grubszego(kapitalny remont), chyba ze ktos mnie oczaruje jakaś przeciekawa propozycja , czekam na wiecej porad i mam nadzieje ze temat nie odbije się bez echa

Napisano
Chowanie zawilgoconej ściany pod okładziną to szatański pomysł - prosta droga do rozwoju grzyba i szybkiej destrukcji muru i komina.

Przede wszystkim trzeba sprawdzić stan zanieczyszczenia kanałów dymowych - nagromadzenie sadzy to nie tylko niebezpieczeństwo pożaru, ale również przyczyna zawilgocenia poza sezonem grzewczym, gdyż sadza chłonie wilgoć jak gąbka.

Z pewnością zawilgocenie nie jest spowodowane podciaganiem wilgoci z gruntu - świadczy o tym obszar wilgotnego piasku jedynie w otoczeniu komina. Komin można osuszyć (po usunięciu sadzy) uruchamiając ogrzewanie, a przed ponownym zawilgoceniem ochroni osłona kominowa oraz oczywiście sprawdzenie czy nie ma przecieków z dachu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...