Skocz do zawartości

Kominek z płaszczem wodnym czy .....


dylan

Recommended Posts

  • 4 tygodnie temu...
generalnie kominek to kotłownia w salonie
- nadmuchowy - wszystko lata po domu icon_smile.gif
- wodny - osobiście jestem przeciwnikiem - odpowiednio przechowywane drewno, nie pali się tylko tli, do tego specyficzny zapach w domu - ale to może mój kominek tak miał :(

teraz tylko zwykły - rekreacyjnie

czasami przy kominku chce się posiedzieć w okresie kiedy ogrzewanie jest zbędne - przy zwykłym można ;)
do tego lampka dobrego wina
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

generalnie kominek to kotłownia w salonie
- nadmuchowy - wszystko lata po domu icon_smile.gif
- wodny - osobiście jestem przeciwnikiem - odpowiednio przechowywane drewno, nie pali się tylko tli, do tego specyficzny zapach w domu - ale to może mój kominek tak miał :(

teraz tylko zwykły - rekreacyjnie

czasami przy kominku chce się posiedzieć w okresie kiedy ogrzewanie jest zbędne - przy zwykłym można ;)
do tego lampka dobrego wina


mam podobne zdanie icon_smile.gif
Link do komentarza
a ja jestem leniwy i nawet w chłodne dni wole sterownik trochę przestawić niż palić w kominku...i tak mam jeden z droższych elementów dekoracyjnych w domu(nawet najdroższy) - kominek icon_smile.gif
ashantess - przy PC człowiek robi się jeszcze bardziej leniwy niż zwykle icon_smile.gif Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

a ja jestem leniwy i nawet w chłodne dni wole sterownik trochę przestawić niż palić w kominku...i tak mam jeden z droższych elementów dekoracyjnych w domu(nawet najdroższy) - kominek icon_smile.gif
ashantess - przy PC człowiek robi się jeszcze bardziej leniwy niż zwykle icon_smile.gif



Przy PC to i grzać nie trzeba jak nogi na zasilacz postawić ^^
Co do pokręteł, sterowników i ułatwiaczy, też mam w zestawie, ale jednak drewnem wychodzi mi najtaniej icon_smile.gif
No i nie mówiąc o tym, że składowanie drewna jakoś czystsze od węgla :P A mega-butli z gazem przed domem bym nie zdzierżyła.
Link do komentarza
Kotły ACV są kotłami gazowymi. Jak masz możliwość podłączyć się do gazu to też radzę gaz, a kominek tylko dla przyjemności i ewentualnie jesienne wieczory z winem ;)

Z tym ACV chodzi o to, że mają wysoką sprawność (107%) przy 30% obciążeniu? Jeśli tak, to dla mnie byłby to poważny argument na tak.
Link do komentarza
Cytat

Płaszcz wodny to nieporozumienie! Tylko kominek powietrzny a najlepiej akumulacyjny + sterownik przepustnicy powietrza z zewnątrz, czyli taki nowoczesny piec kaflowy.
Inwestycja zwracająca się bardzo szybko.

Płaszcz wodny to uzależnienie od prądu!
Pozdrawiam,
Ania


ulala, tak na dzień dobry (i dobry wieczór) z grubej rury
a ten sterownik przepustnicy to na co chodzi, na renke?

a kominka z płaszczem wodnym to nie można w grawitacji zrobić, he?

aby zapewnić komfortowe DGP również (raczej) nie obejdzie się bez prądu, takze wcale to nie jest lepsze rozwiązanie, po prostu jedne z kilku do wyboru, ma swoje za i przeciw
Link do komentarza
Jak ja mam być uzależniona od prądu przy jakimkolwiek ogrzewaniu, to już wolę kominek z płaszczem wodnym.
Dokupić mamy do tego jakiś generator, czy coś w stylu usb, żeby w razie braku prądu też działało i po kłopocie.
Nie znam się na nazwach, więc proszę mnie nie wyśmiewać z tego powodu ^^
No a co do zwrotu inwestycji... Wystarczy, żeby mi dom ogrzało. Drewno się nie zwróci icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

ulala, tak na dzień dobry (i dobry wieczór) z grubej rury
a ten sterownik przepustnicy to na co chodzi, na renke?

a kominka z płaszczem wodnym to nie można w grawitacji zrobić, he?

aby zapewnić komfortowe DGP również (raczej) nie obejdzie się bez prądu, takze wcale to nie jest lepsze rozwiązanie, po prostu jedne z kilku do wyboru, ma swoje za i przeciw






Dzień dobry,
sterownik posiada zasilanie na baterie , które pozwalają na pracę kilkadziesiąt godzin w ekstremalnych sytuacjach sterownik awaryjnie otwiera przepustnicę na 100% i pozostaje sterowanie manualne (ręką icon_smile.gif ). DGP grawitacyjne nie potrzebuje prądu warunek to nie dłuższe odcinki kanałów niż 4 m w poziomie. Akumulacja ciepła w postaci kanałów szamotowych oszczędza opał gdyż dokłada się do paleniska 2-3x na dobę a temperatura z pomieszczeniach sięga 24-26 stopni. Osobiście nie jestem zwolennikiem kominka z płaszczem wodnym ale... nie potępiam ich posiadaczy icon_smile.gif Edytowano przez Anna1975 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jak ja mam być uzależniona od prądu przy jakimkolwiek ogrzewaniu, to już wolę kominek z płaszczem wodnym.
Dokupić mamy do tego jakiś generator, czy coś w stylu usb, żeby w razie braku prądu też działało i po kłopocie.
Nie znam się na nazwach, więc proszę mnie nie wyśmiewać z tego powodu ^^
No a co do zwrotu inwestycji... Wystarczy, żeby mi dom ogrzało. Drewno się nie zwróci icon_smile.gif


pewnie miałaś na myśli UPS icon_smile.gif
prawda jest taka, że czym bysmy nie grzali, to jestesmy uzależnieni od prądu (no chyba że całe CO działa grawitacyjnie)
dzisiaj praktycznie każdt piec potrzebuje trochę prądu czy to do sterownika,dmuchawy, pompek obiegowych....
pewnie że można zrobić jakiegoś prostego upsa, ale badźmy szczerzy, mało ludzie ma te upsy..
mozna kupić za nieduże pieniądze np tutaj
http://allegro.pl/awaryjne-zasilanie-pieca...1825201200.html
Link do komentarza
Cytat

nieporozumieniem jest dopasowywanie aranżacji budynku do warunków technicznych stawianych przez DGP
pompkę obiegową też napędzi UPS czyli bateria, nie widzę różnicy, a kafle nie wszędzie pasują
co do akumulacji to jest od tego bufor, też nie widzę problemu




Kominek powstał w moim domu 15 lat temu a dom jest z lat przedwojennych więc nie trzeba było dopasowywać aranżacji do DGP icon_smile.gif kafle są teraz tak piękne i nowoczesne ze mogą pasować do wszystkiego, zgodzę się co do bufora ale ile użytkowników inwestuje w bufor odpowiedniej pojemności ?aby płaszcz wodny miał sens. Wiele nabywców traktuje kominek z płaszczem wodnym jako dodatkowy grzejnik/kaloryfer a to jest nieporozumieniem icon_smile.gif
Miłego dnia życzę icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
nieporozumiemniem jest to nazywać nieporozumieniem
kafle niestety nie pasują do wszystkiego, gdybyś zobaczyła mnie w forumowych gaciach przy kaflach wiedziałabyś o czym mówię/piszę

coś masz, czegoś nie i zapewne nie miałaś, ale wypowiadasz się autorytatywnie,
Twoje kanały i akumulacja w okresach przejściowych mają niepotrzebnie długą bezwładność, dla mnie to nie jest komfortowe rozwiązanie
Link do komentarza
Cytat

nieporozumiemniem jest to nazywać nieporozumieniem
kafle niestety nie pasują do wszystkiego, gdybyś zobaczyła mnie w forumowych gaciach przy kaflach wiedziałabyś o czym mówię/piszę

coś masz, czegoś nie i zapewne nie miałaś, ale wypowiadasz się autorytatywnie,
Twoje kanały i akumulacja w okresach przejściowych mają niepotrzebnie długą bezwładność, dla mnie to nie jest komfortowe rozwiązanie




Nie pragnę widzieć Cię w forumowych gaciach ;)
jeśli o czymś pisze to mam o tym pojęcie! poza tym forum służy do wypowiadania swego zdania a moje jest właśnie takie, że gdy nie zainwestuje się w odpowiedni bufor, nie zadba się o SUCHY opał to lipa! Pojęcie w Polsce na temat ogrzewania ekologicznego i ekonomicznego jest takie samo jak Twoje odpowiedzi icon_smile.gif Kominek powinien być funkcjonalną ozdobą a nie kotłem z czarną szybą! Kanały dymowe w okresie przejściowym zdążą się nagrzać po jednym wsadzie opału, gdyż faza żaru jest bardzo długo utrzymywana.
Pozdrówka dla wzburzonego ;)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...