Skocz do zawartości

Czy posadzka jest wystarczająco mocna? Jaki stosunek?


Recommended Posts

Murarz wykonał posadzkę betonową w kotłowni /z betoniarki/:
8 cm gruba, zbrojenie fi 6, 10 m kw, 0,8 kubika zaprawy /półsuchej/, zużyty cement 190 kg - jaki to jest stosunek? czy posadzka jest wystarczająco mocna? Pod spodem jest podbeton zbrojony o gr. 15 cm.
Płytki gresowe przyjdą dopiero na drugi rok, a więc ta powierzchnia będzie użytkowana przez wiele miesięcy /kotłownia tradycyjna, piec węglowy/. Posadzka ma 10 dni.

Kiedy można wpuścić hydraulików?
Czy jest sens wzmacniać unigruntem, gruntem czy jakimś impregnatem?
Wydaje mi się mało cementu. Edytowano przez Henryk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Po takiej posadce to czołgiem możesz jeździć.A płytki to bym Ci doradził żebyś położył przed zamontowaniem kotła, bo później jak podłożysz pod kocioł płytki? Będziesz musiał rozmontować podłączenie kotła. A hydraulikę kiedy położyć to zależy od Twojego hydraulika.U mnie będzie robiona dopiero po tynkach, a później wylewanie posadzek.
Link do komentarza
Cytat

Murarz wykonał posadzkę betonową w kotłowni /z betoniarki/:
8 cm gruba, zbrojenie fi 6, 10 m kw, 0,8 kubika zaprawy /półsuchej/, zużyty cement 190 kg - jaki to jest stosunek? czy posadzka jest wystarczająco mocna?

Czy jest sens wzmacniać unigruntem, gruntem czy jakimś impregnatem?
Wydaje mi się mało cementu.



Biorąc pod uwagę informacje zawarte w tym linku i objetość posadzki 0,8 m3, można powiedzieć, że murarz zrobił jak dla siebie icon_smile.gif

"Generalnie można przyjąć iż nawierzchnie betonowe I TU NAZWA FIRMY (bez znaczenia) należy wykonywać z betonu klasy min. B25 (C 20/25) o stosunku woda/cement < 0,45. Zaleca się, aby ilość cementu w mieszance betonowej była nie mniejsza niż 300 kg/m3 (najlepiej 320÷350 kg/m3). Rekomendowany rodzaj cementu to: CEM I, CEM II/A-S, CEM II/B-S, a w okresach wysokich temperatur CEM III/A."

Czyli w myśl tych założeń ogólnych - 0,5 m3 posadzki to 160-175 kg cementu. U Ciebie jest 0,8 m3 posadzki i 190 kg cementu. I załóżmy, że receptura zblizona do mieszanki betonowej B25 robionej w betoniarce. Dochodzi zbrojenie itd. itp. Jak wspomniał poprzednik - czołgiem można jeździć.

Na kładzenie płytek za wcześnie - dopiero jest 10 dni - brakuje jeszcze kilkunastu. Beton to beton.

TUTAJ są receptury wybranych mieszanek betonowych towarowych do najróżniejszych konstrukcji. Proszę zatrzymać się na BETON B 20 Konsystencja K5 do konstrukcji żelbetowych.
Link do komentarza
Witam, w świetle informacji przekazanych mi przez Pana Rembisza, przedstawiam poniżej wyjaśnienie zagadnienia.

Powierzchniowe piaszczenie podkładu to zjawisko normalne, które też może być efektem wypłukania cementu podczas polewania wodą. Płytki można kłaść po ok. 3-4 tygodniach od wykonania podkładu przy czym
warto powierzchnię pokryć preparatem gruntującym, który zwiąże luźne ziarna piasku i zapewni lepszą przyczepność zaprawy klejowej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...