Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Henryk

Uczestnik
 • Posty

  23
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Henryk

 • Ranga
  Początkujący
 1. Elewacja mojego domu to tylko tynk cem-wap i tak ma pozostać. Po wymianie okien i drzwi pojawiły się jednak ślady po innych materiałach /nieco inny kolor/. Nie chcę barwników. Czym można całość pomalować, aby uzyskać barwę tynku cem-wap i jednocześnie zostały przykryte w/w ślady? Jaki efekt przyniesie pomalowanie wałkiem dającym efekt baranka, wykorzystując odpowiednio rozcieńczoną zaprawę tynkarską? Może taraboną bez barwnika, ale wtedy /ze względu na biały cement/ będzie kolor zbliżony do białego. Elewacja ma 20 lat i należałoby czymś zmyć,odtłuścić. Poza tym tynk jest zdrowy. Metoda ta jest
 2. Bardzo dziękuję wszystkim Panom. O wiele trudniej żyło się kiedyś bez internetu. Cieszy uprzejmość, życzliwość i kompetencje. Pozdrawiam
 3. Murarz wykonał posadzkę betonową w kotłowni /z betoniarki/: 8 cm gruba, zbrojenie fi 6, 10 m kw, 0,8 kubika zaprawy /półsuchej/, zużyty cement 190 kg - jaki to jest stosunek? czy posadzka jest wystarczająco mocna? Pod spodem jest podbeton zbrojony o gr. 15 cm. Płytki gresowe przyjdą dopiero na drugi rok, a więc ta powierzchnia będzie użytkowana przez wiele miesięcy /kotłownia tradycyjna, piec węglowy/. Posadzka ma 10 dni. Kiedy można wpuścić hydraulików? Czy jest sens wzmacniać unigruntem, gruntem czy jakimś impregnatem? Wydaje mi się mało cementu.
 4. Tradycyjna kotłownia. Piec 300 kg Piec wys. około 120 cm, szer. 50 cm, głębokość 60 cm
 5. kotłownia po remoncie /likwidacja zaniżenia pieca/- piasek zagęszczony 80 cm,15 cm podbeton /zbrojony/,posadzka 8 cm /zbrojona/,grubość posadzki była zależna od poziomów drzwi /3 szt/ oraz części istniejącego poziomu podbetonu.Przyjdą płytki. Stara kotłownia to dwa poziomy podłogi / pow. wokół pieca-zaniżona i wyżej korytarzowa/.Wokół pieca tj. 1/2 pow. całkowitej - spód z papą i lepikiem. Piony zaniżenia i podbeton korytarzowy,górny bez papy. Stan ten trwał 20 lat /tyle ma budynek/. Część korytarzowa górna zawsze była sucha. Stan obecny - jeden poziom. Niezrealizowany plan - folia na całoś
 6. 10 m kw,jest to świeża posadzka, obecnie nic się nie dzieje, brak dylatacji obwodowej. Styropianu też nie ma. 10 m kw - też tak myślałem, ale wszystkiego to nie załatwi, ponieważ nie zespolę się z papą na fundamentach /jest niżej około 4 cm/.
 7. Murarz zapomniał zrobić izolację pod posadzką w jednym pomieszczeniu na parterze. Tutaj przyjdą płytki gresowe. Izolacja na fundamentach jest niżej od górnej części posadzki o około 4 cm. Nie jest również zrobiona dylatacja obwodowa. Co można teraz zrobić?
 8. Czy jest jakaś prosta, tania metoda, którą można sprawdzić wskaźnik zagęszczenia piasku? Ubijam ręcznie /warstwowo/.Mam już dwie warstwy po 20 cm.
 9. Czy zaplanowane warstwy pokazane na rysunku są prawidłowe? Piasek zagęszczany będzie ręcznie, potem udeptywany /warstwowo co 27 cm/. Czy konieczna jest dylatacja obwodowa? Czy musi dotyczyć dwóch górnych warstw betonowych? Piec waży 300 kg. Mam starą trylinkę, może w miejscu gdzie będzie piec wykorzystać ją. Myślę o wybrukowaniu w górnej części piasku, a potem betony. Jakie zbrojenie w podbetonie - fi 8 starczy?
 10. Jestem w trakcie remontu kotłowni polegającego na likwidacji zaniżenia pod piecem. Przewiduje się warstwy betonu i piasek. Dolny beton jest świeżo wylany, reszta czeka. Jeżeli będę czekał, aż wszystko wyschnie całkowicie, to termin zakończenia wszystkiego będzie odległy. Myślę o pewnym przyspieszeniu /w granicach rozsądku/, chciałbym wprowadzić pionowo do samego dołu wentylację /np. 4 szt/, coś w rodzaju rurek drenarskich. W mojej sytuacji powstała szczelna wanna i jak jakaś warstwa nie będzie sucha, będą problemy - a wykonawcy chcą to zrobić szybko. Być może, są na rynku produkty służące do t
 11. Obecny stan- piec w kotłowni zaniżony o 115 cm od pozostałej posadzki. Stan po modernizacji - piec będzie na jednakowym poziomie z pozostałą posadzką. Do zrobienia - likwidacja zaniżenia. Piasek i beton na górę to zagęszczenie mechaniczne "żabką" piasku - chce tego uniknąć. Sam beton - koszty /powierzchnia 200x150 cm/. Pytanie - jak to zrobić?
 12. Nowe okna plastikowe zostały osadzone na stare parapety zew. /blaszane-b.solidne/. Parapety zostały wcześniej obcięte - usunięto część pionową zachodzącą wcześniej na ramę okna. Tak więc, okno teraz spoczywa na parapecie. Styk uszczelniono jakimś silikonem, który popękał. Później zastąpiono go produktem firmy Sika - jeszcze gorzej. Pytanie, czym uszczelnić ten styk? Na jak długo wystarczy ten zabieg? Może jest jakaś listwa, którą przykręcimy do ramy?
×
×
 • Utwórz nowe...