Skocz do zawartości

nowy dom w dolnośląskim 100m2 - koszty


Recommended Posts

Witam!
Jestem nowy i plan domu mam dopiero w głowie - ale człowiek przezorny planuje dużo szybciej i spokojniej...

Chciałbym się dowiedzieć czy kosztorysowa cena budowy tego domu systemem gospodarczym (zakładając, że takie rzeczy jak murowanie i podstawowe roboty wykonam sam) jest ceną realną, zawyżoną czy zaniżoną?

Oto projekt domu:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom...3ffd1f6ce78ee,1

Prszę o wszelkie uwagi iporady dotyczące planowania budowy domu.
Chciałbym wiedzieć jak zachowują się obecnie ceny materiałów budowlanych i nieruchomości na dolnym śląsku (działki)?

pozdrawiam,
szb
Link do komentarza
Takie pierwsze spostrzeżenia ...
Fajny , prosty w budowie domek , bardzo przyjemny projekt ...
Żeby zmniejszyć koszty możesz spokojnie zrezygnować z tego wykusza zadaszonego .
Balkon ? kwestia dyskusyjna .... ja mam , czasem się przydaje do suszenia prania - i tylko do tego ... icon_biggrin.gif .
Zauważyłam brak przejścia z kotłowni do garażu - ja mam i sobie chwalę .
Co do kosztów budowy - 306.000zł według kosztorysu ... przy dużej kontroli wydatków , wykończeniówce z niższej/średniej półki i sporym nakładzie pracy własnej jest to do zrobienia. Natomiast bezpieczniej będzie jeśli kredyt weźmiesz na kwotę większą - jak zostanie , wpłacisz ... lepiej tak niż jakby miało zabraknąć.
Powodzenia icon_smile.gif

Cytat

Chciałbym się dowiedzieć czy kosztorysowa cena budowy tego domu systemem gospodarczym (zakładając, że takie rzeczy jak murowanie i podstawowe roboty wykonam sam) jest ceną realną, zawyżoną czy zaniżoną?



a, tak jeszcze dopytam ...
skoro piszesz, że sam wykonasz roboty murarskie i inne - to rozumiem, że pracujesz w budowlance i się na tym znasz albo masz kogoś kto się na tym zna .... ?

Cytat

Prszę o wszelkie uwagi iporady dotyczące planowania budowy domu.
Chciałbym wiedzieć jak zachowują się obecnie ceny materiałów budowlanych i nieruchomości na dolnym śląsku (działki)?



dościślam - oczywiście wiesz , że kwota w kosztorysie to koszt budowy samego domu , bez ceny działki i papierologii , mediów i innych pobocznych rzeczy ?
ceny działek bardzo różne są.... różnica lokalizacji , dostępności mediów - robi wielką różnicę ...
ale jeśli dobrze się poszuka - można znaleźć w cenie do przyjęcia ... kwestia tego czego od tej działki oczekujesz ...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Podaj w przybliżeniu z kąt jesteś,bo ceny na dolnym śląsku nie są jednakowe, albo w którym rejonie masz zamiar kupić działkę i się budować wtedy porady będą bardziej celniejsze.
Link do komentarza
Chciałbym, aby to była działka pod Wrocławiem, najlepiej ze wschodniej strony (coś koło Leśnicy: Lutynia lub coś w pobliżu)...
Teraz ceny za 1000m2 to w granicach 90.000-130.000zł.
Moje pytanie czy koszty działek mogą pójść w dół (teraz są zawirowania na rynku, jakieś kryzysy). Moim zdaniem po czymś takim może być jakiś ruch na rynku w nieruchomości...

tak, mam kilku kolegów, którzy w branży budowlanej sporo popracowali, więc sporo rzeczy podstawowych mogą mnie nauczyć robić :P

Wydaje mi się, że opłaca mi się wstrzymać z 4-5 lat i zaoszczędzić przez ten czas trochę kasy...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...