Skocz do zawartości

nowy dom w dolnośląskim 100m2 - koszty


Recommended Posts

Witam!
Jestem nowy i plan domu mam dopiero w głowie - ale człowiek przezorny planuje dużo szybciej i spokojniej...

Chciałbym się dowiedzieć czy kosztorysowa cena budowy tego domu systemem gospodarczym (zakładając, że takie rzeczy jak murowanie i podstawowe roboty wykonam sam) jest ceną realną, zawyżoną czy zaniżoną?

Oto projekt domu:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom...3ffd1f6ce78ee,1

Prszę o wszelkie uwagi iporady dotyczące planowania budowy domu.
Chciałbym wiedzieć jak zachowują się obecnie ceny materiałów budowlanych i nieruchomości na dolnym śląsku (działki)?

pozdrawiam,
szb
Link do komentarza
Takie pierwsze spostrzeżenia ...
Fajny , prosty w budowie domek , bardzo przyjemny projekt ...
Żeby zmniejszyć koszty możesz spokojnie zrezygnować z tego wykusza zadaszonego .
Balkon ? kwestia dyskusyjna .... ja mam , czasem się przydaje do suszenia prania - i tylko do tego ... icon_biggrin.gif .
Zauważyłam brak przejścia z kotłowni do garażu - ja mam i sobie chwalę .
Co do kosztów budowy - 306.000zł według kosztorysu ... przy dużej kontroli wydatków , wykończeniówce z niższej/średniej półki i sporym nakładzie pracy własnej jest to do zrobienia. Natomiast bezpieczniej będzie jeśli kredyt weźmiesz na kwotę większą - jak zostanie , wpłacisz ... lepiej tak niż jakby miało zabraknąć.
Powodzenia icon_smile.gif

Cytat

Chciałbym się dowiedzieć czy kosztorysowa cena budowy tego domu systemem gospodarczym (zakładając, że takie rzeczy jak murowanie i podstawowe roboty wykonam sam) jest ceną realną, zawyżoną czy zaniżoną?



a, tak jeszcze dopytam ...
skoro piszesz, że sam wykonasz roboty murarskie i inne - to rozumiem, że pracujesz w budowlance i się na tym znasz albo masz kogoś kto się na tym zna .... ?

Cytat

Prszę o wszelkie uwagi iporady dotyczące planowania budowy domu.
Chciałbym wiedzieć jak zachowują się obecnie ceny materiałów budowlanych i nieruchomości na dolnym śląsku (działki)?



dościślam - oczywiście wiesz , że kwota w kosztorysie to koszt budowy samego domu , bez ceny działki i papierologii , mediów i innych pobocznych rzeczy ?
ceny działek bardzo różne są.... różnica lokalizacji , dostępności mediów - robi wielką różnicę ...
ale jeśli dobrze się poszuka - można znaleźć w cenie do przyjęcia ... kwestia tego czego od tej działki oczekujesz ...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Podaj w przybliżeniu z kąt jesteś,bo ceny na dolnym śląsku nie są jednakowe, albo w którym rejonie masz zamiar kupić działkę i się budować wtedy porady będą bardziej celniejsze.
Link do komentarza
Chciałbym, aby to była działka pod Wrocławiem, najlepiej ze wschodniej strony (coś koło Leśnicy: Lutynia lub coś w pobliżu)...
Teraz ceny za 1000m2 to w granicach 90.000-130.000zł.
Moje pytanie czy koszty działek mogą pójść w dół (teraz są zawirowania na rynku, jakieś kryzysy). Moim zdaniem po czymś takim może być jakiś ruch na rynku w nieruchomości...

tak, mam kilku kolegów, którzy w branży budowlanej sporo popracowali, więc sporo rzeczy podstawowych mogą mnie nauczyć robić :P

Wydaje mi się, że opłaca mi się wstrzymać z 4-5 lat i zaoszczędzić przez ten czas trochę kasy...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jak będziesz robił remont, to kup PRAWDZIWE DRZWI i PRAWDZIWĄ OŚCIEŻNICĘ, to znaczy drewniane i dobrze zaimpregnowane... Te, aktualnie zainstalowane są z płyt MDF - tak skrzydło drzwiowe, jak i ościeżnica... Czasem te z MDF służą dłużej, jak się miejsca przecięcia płyty dobrze nasyci jakimś impregnatem i - przy ościeżnicy dodatkowo zabezpieczy DOBRZE POŁOŻONYM (na odtłuszczonych powierzchniach) silikonem... W Twojej łazience widać, które elementy były docinane i nie zabezpieczone - skracane pionowe elementy ościeżnicy i nacięcie wentylacyjne w skrzydle... MDF pije wodę i z posadzki i z powietrza jak gąbka       A tak nawiasem mówiąc, to Twój prysznic nie jest typu walk-in, tylko z płytkim brodzikiem...   Tu masz prawdziwy walk-in z odpływem liniowym:
    • Komentarz dodany przez M.L.: Witam, Zamówiłem w extraDach - Szczecin blachę na rąbek, blacha przyszła w kolorze innym niż zamówiłem…. Nikt nie poczuwa się do winy, sprawa trwa już prawie dwa miesiące, ciągle jestem zbywany, że nie ma odpowiedzi od producenta. Blachę zakupiłem od firmy extraDach (Szczecin) nie od producenta a mi każą czekać na jego odpowiedź. Blacha leży u mnie na budowie, extraDach umywa ręce, bo przecież zapłaciłem i blacha jest moja, a gdy pytam kiedy rozpatrzą moją reklamacje dostaje odpowiedź że producent sobie może odpowiedzieć kiedy chce.... Pomyłki sie zdarzają ja to rozumiem , lecz od extradachu dostałem odpowiedź odmowną bo blacha ma na oznaczeniu kolor prawidłowy! Blacha porównana z próbnikiem producenta, kolor pasuje do 7024 a nie 7016 jak zamawiałem, ale przecież blacha ma nadruk z kodem 7016, nikt nie patrzy na to jaki kolor ma blacha lecz jakie ma oznaczenie z tyłu! Próbniki w tym przypadku nie istnieją!! Budowa stoi, koszty rosną, dach niszczeje… Sprawa skończy się prawdopodobnie w sądzie. NIE POLECAM!!!!
    • Mamy prysznic typu walk-in tuż obok drzwi i po 1.5 roku od strony prysznica spuchła ościeżnica i podcięcie na drzwiach (jak na zdjęciach). Będę robić remont i zastanawiam się, jak tego uniknąć w przyszłości? Z czego wynika ten problem? Pod ościeżnicą jest silikon, a od podłogi do podcięcia jest na tyle daleko, że z podłogi nie złapie wilgoci. Nigdy nie zalaliśmy podłogi, podczas kąpieli zawsze kładziemy dywanik kąpielowy, żeby zebrał całą wodę, nie myjemy mopem na mokro. Deszczownica i słuchawka są w odległości 1.5 m od ściany i choćbym się starał to zawsze parę kropel pryśnie w tamte okolice, ale nie sądziłem, że od tego może tak spuchnąć. Włączamy wentylację mechaniczną i drzwi przez prawie cały czas są otwarte, więc nie powinno być zbyt wilgotno od pary.
    • Jeśli rurka jest zamurowana, otulina jest zbędna... Ta otulina zabezpiecza przed kondensacją pary wodnej na tej rurce, jeśli biegnie gdzieś tuż pod powierzchnią ściany lub na zewnątrz,,. można zamurować i w otulinie... Na ciepłej wodzie otulina pozwala na mniejsze straty ciepła i wydaje się potrzebniejsza...
    • dzięki za opinie @podczytywacz, dawka wiedzy tym bardziej kogoś z doświadczeniem, zawsze mile widziana. Nie mniej jednak jak coś wydaje mi się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem to idę w to, koszt w tym wypadku jest drugorzędny. Takie moje działania(z zewnątrz może wydawać się na wyrost) ma też drugie dno, chcę to z robić w ten sposób żeby nauczyć się tego na przyszłość, ponieważ liczę na to, że ta wiedza przyda mi się w przyszłości...jeżeli wszystko pójdzie pomyślnie.  Okej dalsza część w 1/2", natomiast w większości materiałach spotkałem się, że dają otuline również dla zimnej wody hmmm.     @podczytywacz więc liczę na podzielenie się wiedzy z rozdzielaczy
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...