Skocz do zawartości

przyłącza techniczne


Recommended Posts

dowiedziałem się że
gazownia robi przyłącz do ogrodzenia do 15m za około 1800
powyżej 15m za każdy metr dopłata około 50 zł
od ogrodzenia do domu to już jest niezła jazda
aby się dowiedzieć ile to mniej więcej kosztuje
dowiedziałem się tego chyba dopiero po dwudziestym tel
wszyscy muszą widzieć projekt
przekroje rur
czy są w osłonie
czy rury przechodzą pod drogą
nie wystarczy im że inst będę ciągnięte od ogrodzenia do domu
teren nie utwardzony
mały domek
przekroje standardowe
za gaz kazali mi przyjąć około 100 zł mb
woda 60-70 zł mb
może się komuś to przyda
to są tylko ceny średnie
Link do komentarza
Witam. Mam nadzieję, że nie szkodzi że w tym wątku sie zapytam.
Mam taki problem, że w warunkach mam, że przyłącze wodociągowe wykonuje gminny zakład.
Tyle tylko, że za przyłącze "po sąsiedzku" 80mb w/w zakład skasował 7500zł ( musieli się przebić ok 10m pod drogą)
Jak się dowiadywałem z sąsiedniej gminy takie samo przyłącze facet zrobi mi za 2700zł( doprowadzenie do studzienki - od studzenki dalej robie ja sam). Tyle tylko, że odbiór robi i tak gminny zakład.
Dlatego mam pytanie - gdyby gminny zakład robił problemy z odbiorem lub zaśpiewał niezłą sumkę za odbiór, to gdzie należ się odwołać ?
Czy w ogóle dać sobie spokój i kopać studnię i robić hydrofornię ? - naj jaką głębokość należałoby kopać by mieć zapewniony mniej wiecej stałą jakość wody ? Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Draagon, podajesz za mało informacji. Mnie się chce śmiać na wspomnienie miny szefa gminnego zakładu (w ubiegłym roku) kiedy mu pokazywałem działkę, gdzie ma zrobić przyłącze kanalizy. Chwilę wcześniej podpisał umowę.
A to było ponad 80 m kopania i rur!!! Za standardowe 1200 PLN!!! Tyle brali od tych co mieli 3 m i ode mnie to samo.

Dlatego odbiór, odbiorem, jesli wykonawca zna się na rzeczy, to on Ci powinien wszystko powiedzieć. Albo pytaj swojego kierbuda. Oni wszyscy się znają i znają zasady na swoim terenie.
Link do komentarza
To ciut nie tak.
Ja miałem to zrobione w ramach kanalizowania wszystkich. I gosciu się wkopal. Bo robili hurtem za taką samą cenę. Było wielu, ktorzy klęli, że za 3 metry płacą kokosy. Mnie zrobili za grosze. Tak wyszło.

Ale umowę gdzieś mam i mogę poszukać. Rano jadę na wieś, to pozaględam w papiery, bo to tam wszystko jest. Jesli ja tu piszę, to znaczy, że jestem w mieście, gdzie mam wszystko tylko nie mam papierów. One są tam, ale tam nie mam net-u. Wrocę chyba po niedzieli.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Po 15 latach chyba mu przeszło, co?
    • Budynek nowy, oddany do użytku na początku 2024 r. Ostatnio zauważyłam „pęknięcia” pomiędzy podłogą a listwami. Czy to oznaka osiadania budynku? Nie widać narazie pęknięć ścian. Problem najbardziej widoczny w garażu, kotłowni. W pokojach to jedynie drobnostka wyglądająca jak pęknięcie pod wpływem ciężaru, ucisku mebla.
    • Poszukaj belki na suficie.
    • Wilgoć wykrapla się z powietrza tam, gdzie to powietrze zostaje ochłodzone. To po prostu konsekwencja zmiany (wzrostu) jego wilgotności względnej wraz ze spadkiem temperatury. Jeżeli trzeba to dokładniej objaśnić, to proszę pisać. Bo to akurat dość ważna kwestia związana chociażby z ze wszystkimi pomieszczeniami użytkowymi, a już z poddaszami w szczególności ze względu na ruch pary wodnej przez ocieplenie dachu.  Tu nam się to przekłada na dwie możliwe sytuacje, w których zakładamy, że rury są nieizolowane.  1. Wentylacja wyciągowa. Usuwamy tą rurą ciepłe ii wilgotne powietrze, obie te cechy ma w szczególności powietrze z łazienki. Jeżeli rura bez izolacji biegnie przez jakąś zimną przestrzeń to ma wychłodzone ścianki. Tak więc wilgoć wykrapla się wewnątrz rury i ścieka ku dołowi. Czy w takiej sytuacji ma dokąd odpłynąć i czy nie grozi to zalaniem wentylatora (najgorszy wariant)? Dlatego najlepiej otulić te rury izolacją cieplną.  2. Odpowietrzenie i napowietrzenie kanalizacji. Tu raczej zimne powietrze zewnętrzne przepływa przez pion i łączące się z nim rury. Zakładamy, że te rury bez izolacji biegną przez jakieś pomieszczenia użytkowe, a więc takie gdzie powietrze jest ciepłe i zawiera względnie dużo wilgoci. Wówczas mamy ryzyko, że para wodna z tego powietrza zacznie nam się skraplać na zimnych zewnętrznych ściankach rur. Tu w zasadzie nie ma innego sposobu zapobiegania problemowi, niż otulenie rur izolacją cieplną.  Mam nadzieję, że opisałem to w sposób zrozumiały.  
    • Skoncentrowałem się na ŚCIEŻCE, NA WYRÓWNANIU ŚCIEŻKI POD COŚ, o ŚCIEŻCE, CHODNICZKI, od którego zacząłeś...       TERAZ, T E R A Z   to wiem...   Po kilkudziesięciu postach...   I nie pieprzę... - doradzam... tak jak kilku innych userów... A Ty skorzystasz z porady, albo i nie...   Tak jak wcześniej zauważyłem - Twój cyrk, Twoje małpy...      
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...