Skocz do zawartości

"Klocki styropianowe" - producenci


Recommended Posts

Zainteresował mnie bardzo temat budowy domu energooszczędnego z tzw klocków styropianowych. Ale w związku z tym że mało znam ten rynek prosiłbym forumowiczów o pomoc w znalezieniu firm produkujących ten materiał na dom (najlepiej z linkami do stron).
znalazłem tylko takie, czy są inni?
THERMODOM - http://www.thermodom.pl
ARGISOL - http://www.argisol.pl
IZODOM - http://www.izodom2000polska.com


jeżeli znacie jakieś opinie na temat poszczególnych firm oraz ich ceny to też proszę o podanie.




P.S.
temat powielony, ponieważ lepiej pasuje do tego działu niż do domu energooszczędnego
Link do komentarza
- co to jest dom energooszczędny? wg – 10-20kWh/m2 na ogrzewanie – 30-40 na wszystko!
- czy technologia budowy dziś ( przewidywania cen energii i wypłat ZUS) w ogóle może być nieenergooszczędna?
- CZY WARTO WYDAĆ WIĘCEJ, BY DOM ZUŻYWAŁ WIECEJ ENERGII PRZY NIŻSZYM KOMFORCIE.
- pamiętajmy, ze rolą izolacji termicznej jest marginalizacja roli ogrzewania!!! Tak więc każdy, kto jest specem od centralnego, czy nas na takie namawia - albo z braku wiedzy, lub z oszustwa - źle nam będzie w dziedzinie izolacji doradzał. Tych spraw ( małe potrzeby cieplne i centralny system ogrzewania ) pogodzić się nie da.
Pamiętamy też, że izolacja termiczna musi być precyzyjnie między tym, co ogrzewamy a tym co ogrzewać nie ma sensu! Układ dąży do wyrównania temperatur - po co starać się utrzymać "pokojową" temperaturę muru, fundamentu, gruntu przy fundamencie, czy nawet betonu wlewanego w styropianowe klocki. Dlaczego w dachu robić duży opór dyfuzyjny od wewnątrz a w ścianie od zewnątrz???? Po co komu wilgoć w przegrodzie termicznej , nawet 2-4%???
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesiące temu...
dziś zajrzałem na targi GRYF-BUD i znalazłem nowy system
http://www.quadlock.pl

wygląda ciekawie, prezenter miał wyuczoną formułkę i nie można było mu przerywać prezentacji bo się gubił, więc za dużo się nie dowiedziałem icon_smile.gif ale system jest interesujący.
Główne zalety to oszczędność miejsca przy składowaniu (brak pustki powietrznej) oraz możliwość docieplenia standardowym styro i łatwe wykończenie regipsami wewnątrz, a nade wszystko bezproblemowe kształtowanie łuków i róznych kątów Edytowano przez vip42 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Napiszę krótko o metodzie thermomur- bo już 2 lata mieszkam w takim domu i mogę powiedzieć śmiało, że natępny dom budowałbym w tej metodzie. W domu nie ma wentylacji mechanicznej, grawitacyjna za to została wykonana z iście aptekarską pieczołowitością. Dzięki temu w domu jest przyjemny klimat. Nie ma wilgoci, grzyba ani nic podobnego. Wykończenie ścian wewnętrznych płytami GK, które zostały przyklejone klejem gipsowym ma ogromny wpływ na to - co dzieję się w domu. Przy większej wilgotności gips wchłania wilgoć przy małej oddaje. Dlatego rozwiewam wątpliwości - dom to termos, ale prawidłowe podejście do tematu wentylacji i przewietrzania załatwia temat. Kolejny mit - szafki. Dzisiaj wszystkie meble w kuchni - bo głównie o nie chodzi wiesza się na listwach, a jeżeli nawet nie to powieszenie ciężkiego mebla nie różni się niczym tylko długością wkrętów.
Nasz dom postawiliśmy sami z żoną. Codziennie dostarczano nam 2-3m3 betonu i zalewaliśmy kolejne warstwy.

No i najważniejsze - Gdy wszyscy w koło palili w kominkach i piecach - ja w domu miałem 22-24 stopnie. Bardzo szybko się nagrzewa i długo trzyma ciepło - warstwa styropianu wewnątrz tworzy sporą barierę dla ciepła, które w normalnym domu pcha się w ściany.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzięki za wskazówki, zacznę od pleców i dam znać jak poszło. 
    • Cześć,  chyba znajduję się w sytuacji beznadziejnej. Od paru lat staram się uzyskać od naszej gminy informacje o możliwości jakie mam na działce rolnej rodziców, którzy chcą część tej działki wydzielić i przepisać mi, abym mógł się na niej wybudować. Mam nadzieję, że ktoś z was będzie w stanie mi pomóc.   Rodzice posiadają działkę rolną o powierzchni 0,8ha (tylko tato jest rolnikiem), działkę rolną dostała mama w spadku po babci. Rodzice tę działkę dzierżawią komuś innemu, sami jej nie uprawiają. Na tej powierzchni działki są trzy klasy ziemi, klasa RII, klasa RIIIa i RIIIb. Chcieliby wydzielić z tego około 16 arów i przepisać je na mnie (nie jestem rolnikiem) abym wraz z rodziną mógł się tam wybudować. Niestety akurat na granicy naszej działki kończy się przeznaczenie terenów pod zabudowy na planie zagospodarowania przestrzennego gminy (co ciekawe działka pod naszą ma klasę II i jest w pełni przewidziana pod zabudowę...).  Staraliśmy się już w gminie o to aby uwzględnić naszą działkę podczas aktualnego planowania jako działkę przeznaczoną pod zabudowę. Niestety, spotkaliśmy się z odmową, która była argumentowana tym, że gmina już prawie osiągnęła 100% limitu jaki mogła wykorzystać na przeznaczenie terenów pod zabudowy (nie wiem czy nas zbyli, czy rzeczywiście jest coś takiego, ale nadal zbierają wnioski od ludzi).   Próbowaliśmy dowiedzieć się co w takim wypadku mamy zrobić aby móc się tam wybudować. W gminie dostaliśmy informację o wystąpieniu o WZ, ale powiedziano nam też, że wysoka klasa ziemi to pewna odmowa. Czytałem też o nowelizacji ustawy z 2023 roku, która praktycznie to uniemożliwia. Ręce opadły. Niestety na innych działkach rolnych rodziców nie ma jak się budować bo są w szczerym polu, bez dostępu do wody, dojazdu i prądu. Jedynie ta działka jest położona przy zabudowaniach, drodze i dostępnie do sieci wody.   Czy mamy w ogóle jeszcze jakieś opcje, aby załatwić tę sprawę? Wiemy, że jest jeszcze coś takiego jak budowa zagrodowa, ale tutaj informacji o wymaganiach jest tyle, że sam już nie wiem które są prawdziwe, a które nie. Jeśli, zostaje nam tylko taka opcja, prosiłbym również o podpowiedź jak załatwić to w ten sposób i jakie wymagania musimy spełnić.   Jeżeli potrzeba, podeślę jaka to gmina i działka, proszę dać znać.   Wiem, że możemy kupić działkę budowlaną, ale niestety w naszych okolicach to koszty grubo powyżej 100 tyś zł i zanim to zrobimy, wolę się upewnić że wyczerpałem już wszystkie możliwości.   Przepraszam za troszkę narzekania, ale strasznie to irytujące, że człowiek nie może wybudować się na własnym kawałku ziemi, a przez urzędy traktowany jest jak jakiś trędowaty.   Pozdrawiam.
    • Z meblami jest tak, ze nie mogą być skoszone. I od tego trzeba regulację zaczynać. A jeśli podłoga krzywa, to trzeba najpierw pod nóżki coś podłożyć i komodę wypoziomować, a dopiero potem brać się za regulację zawiasów. I nie ma bata, musi się dać, jeśli mebel złożony prawidłowo.
    • Sprawdź najpierw przekątne, czy prawidłowo przybiłeś plecy mebelka. Kup poziomicę i wypoziomuj, wypionuj ją, wsadź coś pod nóżki, na których się opiera ta komoda.   Dopiero wtedy. Wtedy da się.
    • Szwagier kupił stan surowy w 70-tych. I co roku, na początku zimy, można wszystkie pustaki policzyć na bocznej ścianie. Masz całe okoliczności.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...