Skocz do zawartości

Projekt domu LUANA II


Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Mi nie podoba się to, że z garażu trzeba iść przez pół domu do sieni żeby się rozebrać. Pomieszczenie gospodarcze będzie pewnie kotłownią, więc wolałabym mieć raczej z garażem. Z kolei kominek w salonie gdyby był na przeciwnej stronie, to można by z niego ogrzać trochę pokoje a nie tylko ścianę zewnętrzną.
pozdrawiam Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Napisano
  Cytat

Czesc

Napiszcie prosze, co sądzicie o projekcie domu Luana II?

Rozwiń  


Czym będziesz ogrzewał dom? jeśli gaz /prąd - kotłownia może być .... jeśli węglowe , projekt odpada .

W ogóle ta kotłownia w tym miejscu mi nie pasuje ....
Napisano
  Cytat

Czym będziesz ogrzewał dom? jeśli gaz /prąd - kotłownia może być .... jeśli węglowe , projekt odpada .

W ogóle ta kotłownia w tym miejscu mi nie pasuje ....

Rozwiń  


Domyślnie ogrzewanie gazowe ma być.
W sumie szukałem tego projektu z myslą o domku w ktorym na parterze sa salon i 3 pokoje a na górze do adaptacji i poza tym w takiej "cenie" nie znalazłem nic konkurencyjnego.
Napisano
razorr, nie wybrałabym tego konkretnie projektu. Z zewnatrz- ok, prosty domek, może być. Nie będzie drogi, to napewno. Ale kotłownia przy kuchni to wogóle porazka i niemozliwe. To od razu skreśl:) Nie ma garderoby- to punkt drugi. Kuchnia jest za mała, będzie bardzo mało zabudowy. I kominek nie może być na ścianie zewnetrznej, to jest istotny błąd. Jeśli decydujesz się na ogrzewanie gazowe, zaplanuj nawiewy z kominka- koszt niewielki a ogrzewanie kominkowe bardzo ci obniży koszty. Czy chcesz koniecznie dom parterowy czy może być z pięterkiem w podobnej powierzchni?
zobacz ten. Fajny domek hortensja, też prosty, może troszke wiekszy i może wyjdzie ciut drożej ale też nie powinien być drogi a ma wszystko co jest w domu potrzebne! Kurcze naparwde mi sie podoba:) http://www.archdom.pl/hortensja.htm
zobacz też ten- hiacynt. Jest mniejszy, napewno będzie tani. Tez ma wszystko na swoim miejscu:)
http://www.archdom.pl/hiacynt.htm
jeszcze jeden mam dla ciebie- ten jest mały i będzie tani. TYlko ja bym wycieła garderobę a tej najwiekszej sypialni http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m410757176ec1b
Napisano
dzieki za polecone projekty

szczerze mowiac jednak, szukam takiego domku, ktory mialby te 2-3 pokoje na dole poza salonem, abny nie trzeba bylo wykanczac gory od razu tylko zostawic ja na przyszlosc icon_smile.gif
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Witam
Projekt o który pytasz jest jakiś taki nijaki. Moja przyjaciółka przeprowadziła się do nowego domku kilka miesięcy temu. Ma ma mały domek dla 4-5 osobowej rodziny. Na parterze pokój dzienny z kuchnią, łazienka z pralnią, kotłownia i sypialnia, a na piętrze 3 sypialnie, garderoba i łazienka. Sami wykańczają dom, więc zrobili parter i zamieszkali, a piętro w miarę możliwości robią. Są bardzo zadowoleni, a ja lubię ich odwiedzać w ich nowym domku. Gorąco polecam
Napisano
Też szukamy podobnego typu domu jak ty. Bardzo dużo nowych projektów ostatnio dodała pracownia Mg Projekt. Wg nas ciekawe są :
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/domdlatr...omdlatrojga.php
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/cypisek3/cypisek3.php
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/niezapominajka/index.php
i wiele innych...

My szukamy jeszcze bo wymogiem naszym są 3 pokoje + salon na parterze, schody i kotłownia dostępne z wiatrołapu. A każdemu typowemu projektowi czegoś brakuje :/ Jeżeli niczego nie znajdziemy to zostanie projekt indywidualny.

Pozdrawiamy
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Czy w projekcie luna można dorobić jakieś sypialnie na górze, to zależy jaka jest więźba normala czy wiązarowa, jak wiązarowa to raczej się nie da tam nic zrobić, ale niby piszą że coś się jednak da zrobić.
W lunie nie bardzo podoba mi się to że wejśie do garażu jest przy sypilani, to nie jest mit, przy jednych drzwiach między domem a garażem czuć spaliny, nie fajnie jest po umyciu zębów w drodze do sypialni wdychać spaliny;) chociaż jako dziecko uwielbiałem wdychać spaliny wyrzucane przez komarka mojego dziadka, ale to co innego tamto to był prawdziwy dwusów;)...eh co to były za czasy;) nie było ścigaczy itp. conajwużej wsk`i jawki;))...ale odbiegłem trochę od tematu;))))

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...