Skocz do zawartości

Projekt domu LUANA II


Recommended Posts

Czesc

Napiszcie prosze, co sądzicie o projekcie domu Luana II?

http://www.extradom.pl/projekt-domu-luana-ii-woe1012.aspx

Czy cena
"Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji: 159000 zł."

Jest realna?

Wydaje się być calkiem ciekawy biorac pod uwage, ze na dole sa 3 pokoje sypialniane, a na gorze można jeszcze spokojnie dorobic w przyszłości 2-3 dodatkowe

pozdrawiam
Link do komentarza
Mi nie podoba się to, że z garażu trzeba iść przez pół domu do sieni żeby się rozebrać. Pomieszczenie gospodarcze będzie pewnie kotłownią, więc wolałabym mieć raczej z garażem. Z kolei kominek w salonie gdyby był na przeciwnej stronie, to można by z niego ogrzać trochę pokoje a nie tylko ścianę zewnętrzną.
pozdrawiam Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Czym będziesz ogrzewał dom? jeśli gaz /prąd - kotłownia może być .... jeśli węglowe , projekt odpada .

W ogóle ta kotłownia w tym miejscu mi nie pasuje ....



Domyślnie ogrzewanie gazowe ma być.
W sumie szukałem tego projektu z myslą o domku w ktorym na parterze sa salon i 3 pokoje a na górze do adaptacji i poza tym w takiej "cenie" nie znalazłem nic konkurencyjnego.
Link do komentarza
razorr, nie wybrałabym tego konkretnie projektu. Z zewnatrz- ok, prosty domek, może być. Nie będzie drogi, to napewno. Ale kotłownia przy kuchni to wogóle porazka i niemozliwe. To od razu skreśl:) Nie ma garderoby- to punkt drugi. Kuchnia jest za mała, będzie bardzo mało zabudowy. I kominek nie może być na ścianie zewnetrznej, to jest istotny błąd. Jeśli decydujesz się na ogrzewanie gazowe, zaplanuj nawiewy z kominka- koszt niewielki a ogrzewanie kominkowe bardzo ci obniży koszty. Czy chcesz koniecznie dom parterowy czy może być z pięterkiem w podobnej powierzchni?
zobacz ten. Fajny domek hortensja, też prosty, może troszke wiekszy i może wyjdzie ciut drożej ale też nie powinien być drogi a ma wszystko co jest w domu potrzebne! Kurcze naparwde mi sie podoba:) http://www.archdom.pl/hortensja.htm
zobacz też ten- hiacynt. Jest mniejszy, napewno będzie tani. Tez ma wszystko na swoim miejscu:)
http://www.archdom.pl/hiacynt.htm
jeszcze jeden mam dla ciebie- ten jest mały i będzie tani. TYlko ja bym wycieła garderobę a tej najwiekszej sypialni http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m410757176ec1b
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam
Projekt o który pytasz jest jakiś taki nijaki. Moja przyjaciółka przeprowadziła się do nowego domku kilka miesięcy temu. Ma ma mały domek dla 4-5 osobowej rodziny. Na parterze pokój dzienny z kuchnią, łazienka z pralnią, kotłownia i sypialnia, a na piętrze 3 sypialnie, garderoba i łazienka. Sami wykańczają dom, więc zrobili parter i zamieszkali, a piętro w miarę możliwości robią. Są bardzo zadowoleni, a ja lubię ich odwiedzać w ich nowym domku. Gorąco polecam
Link do komentarza
Też szukamy podobnego typu domu jak ty. Bardzo dużo nowych projektów ostatnio dodała pracownia Mg Projekt. Wg nas ciekawe są :
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/domdlatr...omdlatrojga.php
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/cypisek3/cypisek3.php
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/niezapominajka/index.php
i wiele innych...

My szukamy jeszcze bo wymogiem naszym są 3 pokoje + salon na parterze, schody i kotłownia dostępne z wiatrołapu. A każdemu typowemu projektowi czegoś brakuje :/ Jeżeli niczego nie znajdziemy to zostanie projekt indywidualny.

Pozdrawiamy
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Czy w projekcie luna można dorobić jakieś sypialnie na górze, to zależy jaka jest więźba normala czy wiązarowa, jak wiązarowa to raczej się nie da tam nic zrobić, ale niby piszą że coś się jednak da zrobić.
W lunie nie bardzo podoba mi się to że wejśie do garażu jest przy sypilani, to nie jest mit, przy jednych drzwiach między domem a garażem czuć spaliny, nie fajnie jest po umyciu zębów w drodze do sypialni wdychać spaliny;) chociaż jako dziecko uwielbiałem wdychać spaliny wyrzucane przez komarka mojego dziadka, ale to co innego tamto to był prawdziwy dwusów;)...eh co to były za czasy;) nie było ścigaczy itp. conajwużej wsk`i jawki;))...ale odbiegłem trochę od tematu;))))
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Siema wszystkim, Planuję ogarnąć pompę ciepła do nowego domu (150 m², pod Warszawą) i trochę w tym temacie raczkuję. Niby teraz wszyscy to montują, ale jak przychodzi co do czego, to człowiek głupieje od tych wszystkich opcji i cen.   Macie może jakieś doświadczenia? Ile Was wyniosła pompa razem z montażem? Bo jak patrzę na oferty, to czasem różnice są po 20-30 tys. zł między firmami i nie wiem o co chodzi.   Dom będzie dobrze zaizolowany, nowa technologia, więc myślę że pompa powietrze-woda da radę, ale jak macie jakieś tipy typu co warto sprawdzić przed podpisaniem umowy albo czego unikać, to będę wdzięczny za każdą radę.   Z góry dzięki!
    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...