Wystarczy szpachlować tylko połączenia. W miejscach, gdzie nie mamy fabrycznych fazowanych krawędzi, można samemu zrobić takie fazowanie. Teraz bez problemu można kupić specjalny strug do fazowania krawędzi płyt g-k. Kiedyś trzeba było się z tym bardziej pomęczyć.
Łączenia przy tak obrobionych krawędziach można już typowo zaszpachlować i wzmocnić taśmą. Oczywiście, da się zamiast tego nałożyć gładź na całość. Ale ryzyko, że łączenia będą pękać rośnie w takim wariancie.
Dzień dobry,
chciałbym prosić Państwa o poradę. Remontuje dom z wysokim podpiwniczeniem (dołączam zdjęcie dla zobrazowania). Zastanawiam się czy izolacja fundamentów w takiej sytuacji jest konieczna?
W piwnicy nie ma nadmiernej wilgoci, wody gruntowe są bardzo nisko - jest to typowa piwnica niezamieszkała. Planuję ocieplić dom do poziomu gruntu oraz dodatkowo (może grubszym styropianem) ocieplić strop między kondygnacjami.
Wiem, że lepiej ocieplić niż nie - ale ważę koszty oraz ryzyko odkopywania fundamentów, które były wykonane w latach 90.
Grubość ściany to pustak, kanał, pustak. Strop grubości około 18 cm.
Z góry dziękuję za wszelkie porady!
Najprawdopodobniej to efekt ruchów konstrukcji budynku. Prawdopodobnie niegroźne, jeżeli nie będzie to narastać, czyli te rysy nie będą się powiększać i nie będzie ich przybywać.
Na pierwszym zdjęciu, tym z otworem drzwiowym, rysy są właśnie w miejscu największej koncentracji naprężeń. Powtarzające się bardzo niewielkie ruchy elementów konstrukcyjnych wystarczą, żeby pojawiły się niewielkie rysy.
Recommended Posts
Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować
Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz
Utwórz konto
Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!
Zarejestruj nowe kontoZaloguj się
Masz już konto? Zaloguj się.
Zaloguj się