Skocz do zawartości

Wykonale ocieplenie i chce zmienic kocioł, z weglowego na gazowy


Recommended Posts

Witam. Ocieplilem tego roku budynek 220m2 (10cm styr. + sciana pustak cegla pustak 40cm). Do tej pory ogrzewałem ekogroszkiem i zuzycie bylo w granicach 6ton na sezon (21 st w domu wrzesien do kwiecien)-przy nieocieplonym budynku. Instalacja posiada pompy wymuszonego obiegu, jedna na kaloryfery, druga na ogrzewanie podlogowe(ok.60m2). Jak sadzicie, czy wymiana kotla na gazowy przyniesie jakies oszczednosci? Oczywiscie wazny jest takze fakt iz przy piecu gazowym jest czysto, nie trzeba miec dodatkowego smietnika na pozostalosci z wegla i co najwazniejsze-w domu jest czysciej.
Link do komentarza
Cytat

Witam. Ocieplilem tego roku budynek 220m2 (10cm styr. + sciana pustak cegla pustak 40cm). Do tej pory ogrzewałem ekogroszkiem i zuzycie bylo w granicach 6ton na sezon (21 st w domu wrzesien do kwiecien)-przy nieocieplonym budynku. Instalacja posiada pompy wymuszonego obiegu, jedna na kaloryfery, druga na ogrzewanie podlogowe(ok.60m2). Jak sadzicie, czy wymiana kotla na gazowy przyniesie jakies oszczednosci? Oczywiscie wazny jest takze fakt iz przy piecu gazowym jest czysto, nie trzeba miec dodatkowego smietnika na pozostalosci z wegla i co najwazniejsze-w domu jest czysciej.



Przy 10 styropianu oszczędności niet .

Proponował bym jeszcze ten sezon  ,  przepalić ekogroszkiem i porównać oszczędności . 


Link do komentarza
Dla mnie 10cm styropianu to bylo max ze wzgledu na glebokie schowanie okien, ktore teraz juz sa i tak gleboko. Piec gazowy przydalby mi sie ze wzgledu na brak jego obslugi w porownaniu do wegla. Piec tak i tak bierze prad jak gazowy ale skladowanie wegla itp jest niekomfortowe. Wegiel kupuje w cenie 480 zl za tone z przywozem, calkowity koszt okolo 2900zl + 50 zl miesc. za wywoz odpadow+prad=daje jakies 3500zl.
Link do komentarza
Możesz posiłkowac się kalkulatorem kosztów ogrzewania autorstwa Viessmann. Wyliczenia z wizualizacją słupkową bazują jednak na danych cen paliw z 2007 roku. Po zadaniu kryteriów i otrzymaniu wyników możesz przemnozyć dane x współczynnik wynikający z cen paliw. Przykładowo: tona wegla kiedyś kosztowała 400 PLN, teraz blisko 800 PLN. Mnożymy wynik x 2. Z gazem robimy podobnie. Może się okazać, że wcale nie zyskamy na wymianie jedynie źródła ogrzewania. Koszty ogrzewania mogą być zbliżone.

Oto link.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...