Skocz do zawartości

Zalanie drewnianego stropu betonem


Recommended Posts

Witam.Mam następujący problem remontuję 60cio letni dom i po zrzuceniu stropu a raczej tego co na nim było pokazały się belki około 20x20 no i tu zaczynają się problemy.Belki są zjedzone przez korniki ma głębokość ok 2cm.Osoby z którymi omawiałem ten problem radzą oczyścić belki i zostawić (poddasze ma być użytkowe).Są jeszcze pomysły zrobienia zbrojenia i zalanie stropu betonem ale mam obawy czy ściany to wytrzymają dlatego że częściowo sa z masy pustakowej.Proszę o jakąś podpowiedz.Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam.Mam następujący problem remontuję 60cio letni dom i po zrzuceniu stropu a raczej tego co na nim było pokazały się belki około 20x20 no i tu zaczynają się problemy.Belki są zjedzone przez korniki ma głębokość ok 2cm.Osoby z którymi omawiałem ten problem radzą oczyścić belki i zostawić (poddasze ma być użytkowe).Są jeszcze pomysły zrobienia zbrojenia i zalanie stropu betonem ale mam obawy czy ściany to wytrzymają dlatego że częściowo sa z masy pustakowej.Proszę o jakąś podpowiedz.Pozdrawiam



Starych stropów się nie dociąża tylko się je odciąża ,jeżeli mają pozostać stare belki trzeba spróbować powalczyć z kornikami potem zastosować lekką konstrukcję stropu .  
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...