Skocz do zawartości

wodociąg przy działce ale bez właściciela


pietrasagh

Recommended Posts

Mam pewien nietypowy problem z przyłączem do wodociągu. Będę się budował na działce która jest na granicy dwóch gmin w odległości ok 300m od najbliższych zabudowań (mam już WZ!). Po przeciwnej stronie drogi przebiega wodociąg do którego chciałbym się podpiąć. Po długim dochodzeniu sytuacja wygląda następująco. Przedsiębiorstwo kom. w mojej gminie każe mi się podpinać ok 70m od mojej działki bo tam się formalnie zaczyna ich rura (takie mam warunki przyłącza). Wodociągi z gminy sąsiedniej twierdzi że rura przy mojej działce nie należy też do nich i nie wydadzą mi warunków przyłącza. Wynika z tego, że pewien odcinek wodociągu nie ma właściciela.

Ponieważ moje poczucie humoru ma pewne granice nie zamierzam podpinać się zgodnie z warunkami przyłącza i prowadzić rury wzdłuż wodociągu przez kilkadziesiąt metrów (5 działek po drodze). Wiem, że w pewnych miastach istnieje procedura tak zwanej legalizacji nielegalnego przyłącza. Ja muszę się przecisnąć pod drogą więc trochę ciężko by to było zrobić na czarno. Jestem trochę w kropce.

Bardzo proszę forumowiczów o pomoc.
Link do komentarza
Problem w sam raz dla Jaworowicz lub podobnych.
Wbrew pozorom lokalni decydenci zdają sobie sprawę z rozmiarów absurdów, w których tkwią ale dobrze im, gdy nic nie muszą robić. Wtedy trzeba wstrząsu żeby wyszli z tego błogostanu. Poza tym bardzo obawiają się śmieszności icon_wink.gif
Spróbowałbym choćby postraszyć interwencją z zewnątrz.
Link do komentarza
jak on nie ma właściciela, to go użyj jako własny. Nanieś na mapkę projektu jako przyłącze, które masz zamiar wybudować..
Druga opcja - napisz pismo do obu gmin, że on ci przeszkadza a jako bezpański musisz go zdemontować i położyć w tym miejscu własny. Przypuszczam, że on "przewodzi" wodę dalej, więc może groźba odcięcia dalszego ciągu od wody coś podziała?
Link do komentarza
Cytat

Można przypuszczać, że jest w granicach „pasa drogowego”, to skoro gminy nie przyznają się do niego, może „uderzyć” do właściciela (zarządcy) tej drogi.



z pasem drogowym to kolejna długa historia... ale wodociąg przebiega po prywatnych działkach po drugiej stronie drogi. Niestety nie po mojej ;-( bo w tym wypadku z rada ezs "demontować i położyć w tym miejscu własny" czyli mały sabotaż byłby najskuteczniejszy \m/ 0_ó \m/
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
    • Warto byłoby zaktualizować badania geologiczne, przy obecnych warunkach hydrologicznych kiedy poziom wody gruntowej jest niski, być może udałoby się posadowić fundamenty. Jeśli mielibyśmy wodę w poziomie posadowienia lub powyżej, trzeba by było odwodnić teren. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...