Skocz do zawartości

Jaki zestaw solarny?


walba1

Recommended Posts

Najtaniej wodę uzyskasz nie stosując solarów. Solar to centralna terma, pompka curkulacyjna, podwojone rurki z ciepłą wodą. Działa bardzo słabo zimą, śnieg i brak słońca. Jak masz kasę na solara to wydaj ją sensowniej np krany bezdotykowe (kuchnia, umywalki, prysznic) i termy pojemnosciowe różnej wielkości tam gdzie krany.
Oszczędzją nie tylko energię ale i wodę !!!
Link do komentarza
Panie T.B. przecież pytanie nie brzmiało jak najtaniej uzyskać c.w. tylko jaki forumowicze polecają zestaw solarny, a jeśli chodzi o najtańszą wodę to najlepiej wybudować dom w pobliżu gorącego gejzera icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
Wystarczającym powodem montażu solarów jest to, żeby nie płacić za podrzewanie c.w.u. w słoneczne dni. I KONIEC, choćby zamontowanie solara kosztowało 100 000,00 złotych.
Link do komentarza
Niezupełnie, cena wody i energii zmusza do ograniczeń zużycia. Byłem ostatnio na dużych targach w Paryżu (BATIMAT 7-12 11 05) i solarów praktycznie nie było, i tradycyjnych kranów, wszystko bezdotykowe.
Link do komentarza
Polecam zestaw kolektorów rurowo-próżniowych ze zwierciadłem parabolicznym oraz zbiornikiem warstwowym OPTIMA firmy PARADIGMA. Rewelacyjne rozwiązanie umożliwia podgrzewanie c.w.u. oraz wspomaganie ogrzewania. Przy niskotemperaturowym ogrzewaniu podłogowym tylko w bardzo mroźne dni i przy kilkudniowym całkowitym zachmurzeniu trzeba dogrzewać np. kotłem kondensacyjnym.
Inwestycja trochę droga, ale za to eksploatacja wyjątkowo tania. Aha i nie dla tych, którym budowa domu ma się zwrócić, bo na pewno zakup np. płytek ceramicznych po 150 zł/m2 nie zwróci się, bo niby jak? Dlaczego więc jakakolwiek instalacja c.o. ma się zwrócić?
Link do komentarza
Płytki to materiały wykończeniowe, to estetyka, to wypoczynek, często sztuka. Natomiast ogrzewanie to funkcja usługowa. Inne wymogi satawia się karoseii w samochodzie (bezpieczeństwo, styl) inne silnikowi (ekonomika trwałość moc) . Mając do wyboru ten sam model z dwoma silnikami o podobnych parametrach , benzyna (tańszy)czy disel (droższy) nie patrzysz na ich (silników) urodę tylko czy ci się poniesione nakłady zwrócą.
Nie rób więc z bezużytecznego solara sztuki na dachu, bo to ani zdobi ani ekonomiczne!!!
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Co do pana, ktory zachwala krany bezdotykowe.
Ok. Super oszczednosc. Woda nie leci kiedy nie musi.
Ale woda i tak jakos trzeba podgrzac.

Zuzycie wody w Europie to okolo 80l/osobe/dobe.

I nie ma zmiluj.
Nawet jesli sa krany bezdotykowe, zuzycie spadnie.
Ale woda musi byc ciepla.

A co zrobic??
Usiasc z jajkami na bojlerze, albo na rurkach i podgrzac a potem uzywac??
Raczej nie sadze.



Pozdrawiam

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...