Skocz do zawartości

Służebność drogi koniecznej


tom_9

Recommended Posts

Witam,
jakiś czas temu kupulismy z żoną działkę, na której była ustanowiona Służebność na rzecz posiadacza działki o nr KW. W skrócie był to przejazd przez nasza działke rolnika na swoje pole. Ale wczutujac sie w KW zauważyłem, że włascicielem tej działki nie jest juz rolnik /podzielił swoje działki na kilka/ i nowej osobie nie jest potrzebny ten przejazd. Napisałem wniosek do Sadu KW o zniesienie tej służebnosci a Sad nie skreślił jej, bo potrzebna jest zgoda właściciela działki o własnie tym nr KW. Pytanie czy nowy własciciel, któremu ten przejazd jest niepotrzebny może się sprzeciwiać zniesieniu Służebności? Jak ją najszybciej zlikwidować? Dodam, że była ustanowiona tam stawka za rok, której od 4 lat nie widziałem. Aha z tego przejazdu jeszcze korzysta ktoś, kto mieszka dalej, a przejazd ten nie jest w tym miejscu jak mówi KW. Proszę o podpowiedż jak to najszybciej załatwić.
Link do komentarza
Zniesienie służebności gruntowej następuje na wniosek jednej z zainteresowanych stron. Sąd zarządza ewentualnie rozprawę na której bada czy nie naruszy to możliwości dojazdu właściciela sąsiedniej posesji. Jeśli zainteresowane strony złożą wyraża zgodę na zniesienie służebności sąd wyda postanowienie bez przeprowadzania rozprawy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • a jakie rozmiary i kat dachu ma dom 
    • Dziękuję za odpowiedź czyli jak ja mam to w takim razie rozwiązać nie chce znowu czekać na wz trzy miesiące....   
    • Nie projektu bo się pytałem, dom ten jest pod rodzicach a że sprzedająca wyjechała w 2001 do kraju zdradzieckiej rudej mordy to postanowiła go sprzedać 
    • Jest zbrojenie - widac jakieś pręty dołem, więc wygląda na to, że to miało grać z tym słupem. Ale musisz wziąc konstruktora, żeby to obejrzał na miejscu - i dopiero wtedy coś robić wg jego wskazówek. Inaczej grozi poważna katastrofa w czasie, lub po robocie. Nikt odpowiedzialny tu ci nie poradzi, mając tylko fotki.   Słup zapewne odrobinę opadl - a pod obciązeniem płyta też opadła w narożniku. Nie wiadomo, jak zakotwiona jest w ścianie - jeśli byla od początku, to pewnie wychodzi z wieńca stropu - tak wygląda z fotki. A czy słup był zaprojektowany i budowany razem z tą płytką?. Gorzej - jeśli ten słup był dorabiany później - bo to by znaczyło, że najpierw narożnik płyty opadł - a potem go podpierano (a każdy fundament odrobinę siada) - na pewno wtedy zbrojenie nie było pod tą sytuacje zrobione i narożnik wreszcie kiedyś pęknie.   Reasumując!: To musi na miejscu obejrzeć konstruktor - i wtedy dopiero on da jakieś opcje. Może też jest jakis projekt tego budynku dostępny?   Może być i tak - i to by była najtańsza sytuacja  - jeśli płyta jest cała, nie pękla, tylko opadła - że wystarczy tą ścianę zespolić z budynkiem? I wystarczy wzmocnić fundament słupa, żeby dalej nie opadał?  
    • Przecież wszystko jest jasno opisane w czym jest problem?? to jak wysoka jest sciana w projekcie ? jak 6,7 m to ma budynek piętrowy. Natomiast z wz wynika że musiasz mieć dach dwuspadowy i kalenica moze być prostopadle lub równolegle do lini zabudowy i mozesz mieć ścianę po stronie spaku połaci 2,6-3,8 a pozostałe sciany wraz ze scianami szczytowymi max 9 m  jak mozesz mieć niski budynek i kalenicę na 9 metrch ? Jest jeden haczyk nie mozesz mieć jednak prostopadłego ustuowania do frontu działki tylko rówoległe jest bład w wz bo elewacja frontowa czyli trontem do frontu dziaki musi miec 2,6 do 3,8 m i nie będzie to sciana sczytowa. chyba że zbudujesz bungalow o łagodnym spadku dachu czyli 25 st i faktycznie w 3,8 m być się wyrobił. A jaki ty własciwie masz ten budynek 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...