Skocz do zawartości

Wymiary wiaty?


dodi

Recommended Posts

Napisano
Przymierzam sie polozenia blachodachowki na dachu, przy okazji chce pokryc wiate ktorej jeszcze nie mam. Dopiero kombinuje; jakie wymiary musi miec wiata? Czy 3m na 5m wystarczy? czy za malo.
Napisano
Ja mam wiatę 3,6/7, ale jest naprawdę duża i normalne auto wchodzi tam bez problemu + trzy rowery + piździk (czytaj skuter) i jeszcze parę rzeczy, najlepiej to sobie sprawdź jakie największe auto będzie tam stało i dodaj po paręnaście centymetrów z przodu i tyłu na zacinający deszcz,ja mam wydłużony okap na drewutnię, jeśli jej nie masz, a będziesz potrzebować drewno to zastanów się też nad takim rozwiązaniem.
Napisano
No widzisz nie mam pojecia na jakie auto bedzie tam stalo, sluzbowego sie nie stawia pod wiata bo nie warto;D a wszelkie inne sprzedane poki co bo nie uzuwane byly. Pewno cosik kombi stanelo po wieczornych negocjacjach na 4m na 7m z czego 2m pod burdello bum bum tzn drzewo rowery wegiel i inne a 5m pod wiate. Moze bedzie dobrze.
Napisano (edytowany)
Ja już nie pamiętam jaką wiatę będę miał icon_smile.gif ale chyba 3,7m na 5,7m icon_smile.gif
Wzialem pod największe auto jakie znalazłem seryjnie produkowane w tym jeepa icon_smile.gif

Wprawdzie wymogi mam by wiata była z przodu... ale:
- mam plusy dzięki temu - wiata od wschodu| czyli latem zacieniona, można wstawić stół i palic grille jakby było za gorąco na tarasie od południowego zachodu icon_smile.gif
- a na zimę samochodzik bach pod wiatę icon_smile.gif Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

Ja już nie pamiętam jaką wiatę będę miał icon_smile.gif ale chyba 3,7m na 5,7m icon_smile.gif
Wzialem pod największe auto jakie znalazłem seryjnie produkowane w tym jeepa icon_smile.gif

Wprawdzie wymogi mam by wiata była z przodu... ale:
- mam plusy dzięki temu - wiata od wschodu| czyli latem zacieniona, można wstawić stół i palic grille jakby było za gorąco na tarasie od południowego zachodu icon_smile.gif
- a na zimę samochodzik bach pod wiatę icon_smile.gif


Jak widać wszystko masz solidnie przemyślane icon_smile.gif
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Jeśli nie masz auta do stawiania do wiaty to się zastanów czy rzeczywiście wiata taka duża Ci potrzebna.
Nie jest łatwo zbudować wiatę upiększającą otoczenie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Chcąc wylać poduszki pod nadproża, musimy je najpierw zaszalować. Tym właśnie będziemy się teraz zajmować.  
    • Drewniane podłogi to klasyka, która z czasem może wymagać miejscowych napraw – szczególnie wtedy, gdy pojawią się przebarwienia, plamy lub drobne uszkodzenia na pojedynczych deskach. Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz od razu cyklinować całej powierzchni. Dzięki produktom marki Osmo można łatwo i estetycznie odnowić pojedynczą deskę, bez widocznych różnic w kolorze i strukturze. Krok 1: Wydzielenie uszkodzonej deski Najpierw dokładnie określ deskę, która wymaga renowacji. Następnie oklej jej krawędzie taśmą malarską, najlepiej niebieską lub różową, która jest delikatna i nie uszkadza powierzchni ani sąsiednich desek. Taśma zapobiegnie przypadkowemu przetarciu lub zabarwieniu sąsiednich fragmentów podłogi. Krok 2: Szlifowanie powierzchni Za pomocą papieru ściernego o gradacji 180 przeszlifuj powierzchnię deski. Usuniesz w ten sposób stare powłoki, przebarwienia oraz drobne rysy. Szlifuj zawsze wzdłuż włókien drewna, a po zakończeniu dokładnie odkurz i przetrzyj wilgotną ściereczką, by pozbyć się pyłu. Krok 3: Nadanie koloru – bejce olejne i woski dekoracyjne Osmo Kiedy powierzchnia jest sucha i czysta, czas na nadanie jej odpowiedniego odcienia. Użyj bejcy olejnej Osmo lub wosków dekoracyjnych Osmo, w zależności od wykończenia reszty podłogi. Aplikacja wygląda następująco: Nanieś niewielką ilość bejcy lub wosku przy pomocy gąbki lub miękkiej szmatki. Następnie wetrzyj preparat równomiernie w drewno, zgodnie z kierunkiem słojów. Nadmiar produktu zetrzyj czystą szmatką, tak by kolor był jednolity i bez smug. To bardzo ważny etap – dobór koloru musi być maksymalnie zbliżony do reszty podłogi. Warto wcześniej wykonać próbę na niewidocznym fragmencie lub na kawałku podobnego drewna. Pozostaw do wyschnięcia na 24 godziny. Krok 4: Zabezpieczenie powierzchni – Wosk Twardy Olejny Osmo Po wyschnięciu koloru, nałóż warstwę ochronną – najlepiej sprawdzają się produkty: Osmo 3062 (półmat) Osmo 3065 (mat) Aplikacja: Nałóż cienką warstwę wosku twardego olejnego przy użyciu pędzla lub wałka. Pozostaw do wyschnięcia na 24 godziny. Delikatnie zmatow powierzchnię papierem ściernym (np. gradacja 240). Nałóż drugą, finalną warstwę tego samego produktu i pozostaw do pełnego wyschnięcia. Dodatkowe wskazówki: Zawsze pracuj w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Unikaj nakładania zbyt grubej warstwy – produkty Osmo są bardzo wydajne. Nie chodź po naprawianej powierzchni przez co najmniej 2–3 dni, aby powłoka miała czas się utwardzić. Jeśli odcień różni się od reszty, można dodać drugą warstwę koloru, ale zawsze wykonuj próbę wcześniej. Podsumowanie Dzięki odpowiednim materiałom i precyzyjnej pracy, renowacja pojedynczej deski podłogowej może być szybka i bardzo skuteczna. Produkty Osmo, takie jak bejce olejne, woski dekoracyjne i wosk twardy olejny, pozwalają na punktową naprawę bez konieczności renowacji całej podłogi. Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniego koloru i staranne wykonanie każdego etapu – od szlifowania po finalne zabezpieczenie powierzchni.  
    • Niekoniecznie. Wyłącznik instalacyjny nadmiarowo-prądowy. Zasada działania i cel stosowania
    • W skrzynce przyłączeniowej nie wywaliło. Wywaliło w skrzynce, którą mam w domu.  Po włączeniu b16 który wywaliło oraz po wyłączeniu i włączeniu RCD zasilanie wróciło i do tej pory nie wywala. Zastanawia mnie to, że podczas zwarcia na jednym obwodzie światła nie było w całym domu.
    • Może też wywaliło bezpiecznik w skrzynce przyłączeniowej? Jakie tam masz zabezpieczenia? Dostęp tam ma chyba tylko firma dostarczająca energię 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...