Skocz do zawartości

inwestor zastępczy-jaki koszt?


Recommended Posts

Napisano
Witam,
Chodzi mi o koszty inwestora zastepczego. Rozpoczynamy z mężem budowę domu jednorodzinnego w te wakacje, rozmawiamy z gościem, który miałby pełnić funkcję inwestora zastępczego. Pytanie, jaką kwotę mu zaproponować? Nie wiem o jakiego rzędu wartościach mówimy. W zakresie jego czynności miałoby być ciągły kontakt z wykonawcami (ekipa budowlana), dostarczanie materiałów, dogrywanie terminów, itp. My niestety ze względu na pracę, nie mamy czasu codziennie jeździć na teren budowy. Poza tym udostępniłby nam prawdopodobnie część narzedzi koniecznych na budowie.

Pozdrawiam,
Ola
Napisano
Rozpiętość wynagrodzenia dla inwestora zastępczego bywa bardzo duża - zależnie od regionu, stopnia jego zaangażowania i przeciętnie waha się w granicach 10 - 15% wartości kosztorysowej inwestycji.
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
5% wydaję się trochę mało jak na taki zakres obowiązków.
10-15 trochę duzo jak na domek jednorodzinny a właściwie na podejście inwestorów indywidualnych.

myślę że realnie patrząc 7-8% powinno byc ok:)
  • 8 miesiące temu...
Napisano (edytowany)
Chcąc rzetelnie określić koszty inwestora zastępczego należy określić zakres jego obowiązków dla realizacji inwestycji budowlanej. Obsługa inwestycji budowlanych jej koszty uzależnione są od stopnia skomplikowania inwestycji budowlanej, czasu jej trwania i powinny być rozpatrywane indywidualnie.

Inżynier Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

Chcąc rzetelnie określić koszty inwestora zastępczego należy określić zakres jego obowiązków dla realizacji inwestycji budowlanej. Obsługa inwestycji budowlanych jej koszty uzależnione są od stopnia skomplikowania inwestycji budowlanej, czasu jej trwania i powinny być rozpatrywane indywidualnie.

Inżynier




Dobry z Ciebie Inżynier icon_lol.gif

Budowa rozpoczęła się w ubiegłym roku.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • a jednak dam https://www.onet.pl/informacje/newsweek/przez-ponad-dwa-miesiace-stosowalam-post-przerywany-co-poszlo-nie-tak/vbsvfw7,452ad802   akurat dla mnie te argumenty nie są decydujące, bez problemu potrafię wytrzymać nawet kilka dni bez jedzenia... a intensywne życie towarzyskie? to też się da, wiem coś o tym  
    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...