Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

WĘgrzce Wielkie Ekskluzywny Budynek EnergooszczĘdny


Recommended Posts


BUDYNEK ENERGOOSZCZĘDNY WOLNOSTOJĄCY POWSTAŁY 2010r, USYTUOWANY NA DZIAŁCE 9 AROWEJ ,O POWIERZCHNI KTÓRA WYNOSI 174,90 m2, CAŁKOWITA 226,90 m2.


STAN TECHNICZNY BUDYNKU DEVELOPERSKI .Budynek został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających mieszkańców , Jasne przestronne wnętrza zostały połączone komfortowo z tarasem i ogrodem .

Budynek stanowi ofertę zlokalizowaną miejscowości Węgrzce Wielkie.Budynek energooszczędny – ogólnie można powiedzieć, że każdy budynek zużywający mniej energii niż dom normatywny można nazwać energooszczędnym..Powszechnie przyjmuje się, że dom można tak nazwać dopiero wtedy, gdy zużywa nie więcej niż 70%

energii w porównaniu do standardowego (wybudowanego zgodnie z obowiązującymi przepisami). Przy tym zakłada się, że do pokrycia części potrzeb energetycznych wykorzystywane są odnawialne źródła energii.

Aktualnie w Polsce wskaźnik zapotrzebowania na ciepło „E” wynosi
110 a 140 kWh/m2/rok

Procentowy udział strat ciepła przez budynek standardowy który spełnia obowiązujące wymogi prawne.
-ściany. 15-25%
-dach. 10-25%
-wentylacja 30-40%
-podłoga na gruncie 3-6%
-okna, drzwi 20-30%


Ściany Budynku zostały wykonane z ceramiki o grubości 30 cm plus ocieplenie styropian 15 cm .

Okna 5 komorowe ( 3 szyby , 2 komory ) kolor złoty dąb .

W budynku zostały wykorzystane drzwi zewnętrzne drewniane ocieplane oraz brama segmentowa także ocieplana koloru złoty dąb.Okna, drzwi, balustrada kuta balkonowa, brama garażowa zostały wykonane na indywidualne zamówienie, więc są to zakupione w typowym hipermarkecie w którym większości jak najniższa cena gra role a nie jakość .Wykonane zostało ocieplenie stropu nad poddaszem oraz połaci dachowej , została zastosowana do ocieplenia mata z wełny mineralnej o najwyższych właściwościach izolacyjnych. Współczynnik przewodzenia ciepła jedynie - 0,033 W/mK.

20cm plus 5cm. Renomowanej firmy ISOVER:

Ognioodporne tynki na poddaszu 2 warstwowe, strych został wykończony oraz zamontowano SCHODY STRYCHOWE 3-SEGMENTOWE OCIEPLONE FAKRO.Wykonane precyzyjne wylewki oraz tynki wewnętrzne .

Rozprowadzone w budynku są instalacje c.o wodna , kanalizacyjna , gazowa , elektryczna , telefoniczna , komputerowa oraz satelitarna.

Media:
- gaz , woda , prąd , oczyszczalnia ścieków .

Pokrycie dachu budynku wykonano z dachówki ceramicznej firmy ROBEN , okna dachowe oraz wyłaz dachowy FAKRO.


KOCIOŁ DWUFUNKCYJNY VIESSMANN VITOPEND 100TURBO

zamknięta komora spalania WH1D 24 kW
od 10,5 do 24 kW


Ogrzewanie grzejnikowego oraz podłogowe w łazienkach.

GRZEJNIKI STALOWE PANELOWE PURMO.


Dodatkowo budynek wyposażony w wentylacja mechaniczna .Ciepło w znacznym stopniu ucieka z domu przez niewłaściwą wentylację; stąd potrzeba zastosowania w budynku energooszczędnym wentylacji mechanicznej nawiewno -wywiewnej z odzyskiem ciepła (rekuperator); umożliwia ona regulację ilości wymienianego powietrza w domu; możemy również liczyć na blisko 90-procentowy odzysk ciepła z powietrza usuwanego,
rozprowadzona instalacja nadmuchowa z kominka ( parter , piętro)

-Kominek to nie tylko element ozdobny odpowiedzialny za wytworzenie odpowiedniej atmosfery i klimatu w domu. To także urządzenie grzewcze, które może być używane zarówno do ogrzewania powietrza...


Ogród obsadzony iglakami. Działka ogrodzona (z przodu kuta brama ). Przystanek bus 200m, przystanek MPK 500 m, w tej samej odległości stacja kolejowa (szybki, bezkolizyjny dojazd do samego centrum Krakowa, szkoła podstawowa, gimnazjum, sklepy . Działka położona 2 km od granicy Krakowa, 6 km do Rynku w Wieliczce i 7 km do Rynku w Niepołomicach.Budynek wykonany został z materiałów najwyższej jakości potwierdzone certyfikatami i atestami .


Wszelkie koszty związane z odbiorem budynku i notariuszem sprzedający.


[b]Cena budynku wynosi 560000 zł.

Właściciel
609-240-940[/b]

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogo, wysokoenergetycznie ale za to komfort pozostawia wiele do życzenia,
Domy o małych potrzebach ciepła muszą mieć precyzyjną automatykę pokojową. Pompa ciepła a tym bardziej nadmuchowe (od razu odczuwalne) ogrzewanie kominkowe takowej nie posiadają.
Uwaga i kasa inwestora widać skupiona jest na w systemy ogrzewania świadczy, że dom nie będzie izolowany (( izolacja termiczna służy do marginalizacji ogrzewania) . Dom będzie miał najnormalniejsze koszty ogrzewanie -3000-5000 zł przy dzisiejszych cenach – wysokie koszty obsługi – . To typowy siermiężny dom pasywny ( odwrotność aktywnego) . Proszę nie mylić domów pasywnych z energooszczędnymi. Energooszczędne zużywają do 30kWh/m2 na wszystko i nie da się w nich zamontować starych systemów centralnego ogrzewania a już nie da się połączyć nadmuchowego z kominka z dobrą izolacją.

Minimalna grubość izolacji w podłodze i ścianie to 30 cm. Ceramika świetnie odprowadzi ciepło do fundamentu i gruntu, Symboliczne 15 cm styropianu zatrzyma wilgoć w ścianie... chyba, że wentylacją ustawimy na 30% wilgotności ale co z komfortem, bo domniemuję, że o paroizolaci zapomniano. Edytowano przez T. Brzęczkowski (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, pana krytyka. Jeżeli pan coś czyta to niech pan czyta dokładnie,ogrzewanie kominkowe nadmuchowe jest rozprowadzone po budynku .
Posiadam 25 letnie doświadczenie w budownictwie.
Posiadam uprawnienia budowlane o specjalności konstrukcyjno – budowlanej ,
Przynależę do Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.I to co pan tu napisał to kompletne bzdury , nie ma pan wcale pojęcia o budownictwie . Proszę o nie komentowania czegoś na czym się pan nie zna .
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy pan T.Brzęczkowski jest tylko ignorantem czy oszustem?

*
#1

Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś wypowiedź do moderacji
Czy pan T.Brzęczkowski jest tylko ignorantem czy oszustem?

Dalej o pomysłach pana TB reasumując:
1.Pan TB proponuje domki o takiej izolacyjności że zużywają 40kWh/m2 ciepła rocznie zwane przez niego termosami,
2. Proponuje założenie w nich ogrzewania elektrycznego zakładając moc grzewczą 80 - 120W/m2,
Moje obliczenia uproszczone:
ad1.
Obliczę teraz ile ciepła traci jeden m2 domku o takim rocznym zużyciu ciepła :
Założenia:
Długość sezonu grzewczego 4800 godzin (200 dni*24 godziny)
Czyli 40000Wh/m2 / 4800h = 8,3W/m2
Uwagi :
1.długość sezonu grzewczego dla Polski,
2.Wysokość pomieszczenia 2,5 m - ale niepotrzebna, ponieważ w obu przypadkach operujemy na tym samym poziomie jednostek czyli m2
czyli pan TB namawia swoich klientów aby budowali termosy z ucieczką ciepła na poziomie 8,3W/m2 i zakłada im jeszcze ogrzewanie o około 960% przewymiarowane.
Zrobił takich instalacji kilka tysięcy.
To co pan robi to zwykłe oszustwo, które czasami jest ścigane z urzędu przez odpowiednie służby.
Poza tym
Protokół z Kioto nie określił wartości rocznego zużycia ciepła. Okreslił emisję zanieczyszczeń.
Wartość 40kWh/m2 nie jest zależna tylko od izolacyjności budynku czyli od współczynnika przenikania k.
Jest zależna także od :
- długości sezonu grzewczego,
- różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku,
Podaje pan dyrektywy np. RT 2000, która obowiązuje we Francji i co jest oczywiste, jest po francusku. Nie wspomniano w niej o wartości 40kW/m2, a mało tego obowiązuje tam, a nie w Polsce gdzie warunki klimatyczne są zupełnie inne.
Wnioski dla mnie są takie : przedstawiony przez pana sposób budowania i ogrzewania doprowadzi nas do wyższych kosztów budowy domu bez ograniczenia emisji zanieczyszczeń , a może nawet jej wzrostu(to określiły by dokładne badania międzybranżowe )
To co pan robi to zwykłe oszustwo i brak podstaw fizyki i matematyki.
Sądzę, że prędzej czy później trafi pan na kienta, który sobie policzy czy to się opłaca.
P.S.W każdym poradniku z lat 80 odnośnie ogrzewania przyjmowano wartość 100W/m2, aby obliczyć zapotrzebowanie na moc cieplną budynków.

Gość: ola
*
#2


Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś wypowiedź do moderacji
Re:Czy pan T.Brzęczkowski jest tylko ignorantem czy oszustem?

Ależ Olu,
ponawiasz niestety moją drogę którą przeszedłem na forum w celu zdyskredytowania tego DYLETANTA (z wyśmienitym zresztą skutkiem). Wystarczy że odszukasz posty z nickiem Robert lub 3 tematy z tematu "buduję dom" i "buduję dom cd" "izolacja" i inne a znajdziesz identyczne kalkulacje przeprowadzone przezemnie w oparciu jednakże o normę "sezonowego zapotrzebowania na cieplo" gdzie opieram się na stopniodniach sezonu grzewczego.
Dyletant T.B. nawet nie czyta tego typu postów - BO ICH NIE ROZUMIE. Jest właśnie ignorantem który nie ma pojęcia o instalatorstwie (również nie słucha o nim), a stwierdzę również że i o elektryce ma mierne - automatyki nie poruszam bo jej nawet na oczy nie widział - u niego ogranicza się ona do termostatów z jak to mówi stycznikami "bezdotykowymi" icon_smile.gif)) Idiota nawet nie zna pojęcia "tyrystorowe".
Ja już nawet proponowałem "konfrontację" (też miła lektura na forum) z udziałem forumowiczów. Niestety nie było na tyle dużo chętnych aby był sens to organizować - czego strasznie żałuję.
Z postów wyczytałem że i Ty sugerowałaś takie rozwiązanie - ale radze zrobić to w dużej grupie - pośmiewisko na które by się naraził zniechęciłoby go do udzielania się na forum ze swoimi głupotami.
W każdym razie ja dołączam się do tej propozycji.
Resumując T.B. nie jest oszustem - to po prostu NIEUK i DYLETANT- tzw Pan "broszurkowiec", tak bowiem oceniam jego wiedzę techniczną icon_smile.gif
Na szczęście jego działalność ogranicza się do domków jednorodzinnych gdzie do czynienia ma z prostymi ludźmi i którym może śmiało wciskać debilizmy.
No to na tyle mojej charakterystyki na jego temat.
Proponuję Ci wyłączyć się z dyskusji z nim i ograniczyć do szydzenia z jego postów - to naprawdę skutkuje icon_smile.gif
W każdym razie ja poczuwam się do bycia "STRAŻNIKIEM FORUM PRZED DYLETANTEM BRZĘCZKOWSKIM"
Ot i finito...
Pozdrawiam

Gość: Robert

Treść wypowiedzi pochodzi

http://wentylacja.com.pl/Forum/Czy-pan-T-B...stem-30248.html
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogłoszenie jest tak „skonstruowane”, ze w zasadzie trudno wyrokować jak (czym) budynek jest ogrzewany, bo napisano i o PCi, i o kominku.
Nie bardzo też jest wiadomo jakie jest ogrzewanie tzn. podłogówka, czy kaloryfery.
Jeśli można, to proszę o doprecyzowanie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCIOŁ 2 FUN. VIESSMANN VITOPEND 100 TURBO zamknięta komora spalania WH1D 24 kW

Kocioł Dwufunkcyjny od 10,5 do 24 kW
ogrzewanie grzejnikowego oraz podłogowe w łazienkach.

GREJNIKi STALOWE PANELOWE

FIRMY PURMO

Budynek wyposażony w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła ( Rekuperator ) , gruntowy wymiennik ciepła , rozprowadzona instalacja nadmuchowa z kominka ( parter , piętro)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Ogłoszenie jest tak „skonstruowane”, ze w zasadzie trudno wyrokować jak (czym) budynek jest ogrzewany, bo napisano i o PCi, i o kominku.
Nie bardzo też jest wiadomo jakie jest ogrzewanie tzn. podłogówka, czy kaloryfery.
Jeśli można, to proszę o doprecyzowanie.


Ale wiadomo, że dom jest nieizolowany - symboliczne 15 cm styropianu za 30 cm odbiornikiem ciepła zapewni wysokie rachunki i wilgoć w przegrodzie. Podejrzewam, że od gruntu też dano jakieś śmieszne 20 cm styro.Tak fatalnie mógł izolować tylko ktoś kto budownictwa uczył się 25 lat temu, ktoś kto jeszcze dziś stosuje centralne ogrzewanie wspomagane średniowiecznym kominkiem.
To siermiężny horror. Ten dom będzie palił ponad 100kWh/m2 rocznie. Dodam autorowi, że domy energooszczędne kończą się na 30kWh/m2 rocznie na wszystko.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ocieplenie stropu BUDYNKU nad poddaszem oraz połaci dachowej wełna mineralna 20cm plus 5cm Isover , tynki na poddaszu 2 warstwowe

Okna 5 komorowe ( 3 szyby , 2 komory )

Ściany 30cm plus styropian 15cm

podłogi 20cm styropianu FS-20

wentylacja mechaniczna .Ciepło w znacznym stopniu ucieka z domu przez niewłaściwą wentylację; stąd potrzeba zastosowania w budynku energooszczędnym wentylacji mechanicznej nawiewno -wywiewnej z odzyskiem ciepła (rekuperator); umożliwia ona regulację ilości wymienianego powietrza w domu; możemy również liczyć na blisko 90-procentowy odzysk ciepła z powietrza usuwanego.


Szanowny panie proponuje aby się pan dokształcił obowiązującego PRAWA BUDOWLANEGO!!!!!!!!!!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowny Panie - Pana energooszczędność mnie nie interesuje.
- Ludomir Duda (kilka lat temu) ktoś kto dziś projektuje lub wykonuje mniej jak 30 cm styropianu od gruntu jest niedouczonym szkodnikiem.
- TB- Ekonomiczna grubość izolacji termicznej to taka przy której nieekonomiczne jest centralne ogrzewanie
-Kierunek przepływu ciepła jest z wartości wyższych do niższych więc umieszczanie izolacji termicznej za notorycznym odbiornikiem ciepła jakim jest ściana na fundamencie nie ma nic wspólnego z oszczędnością tylko z gromadzeniem wilgoci.
-Podawanie strat ciepła w procentach nie kWh świadczy że Szanowny Pan nie rozumie co to jest %. Czy dom zużywa 150 czy 15 kWh /m2 rocznie zawsze suma strat wynosi 100% Doizolowanie któregokolwiek elementu powoduje wzrost procentu na innych elementach - Szkoda, że Pan nie rozumie tego.
-Zamiast merytorycznie odpowiedzieć na argumenty dlaczego nie izolował Pan domu a zastosował śtare ( z epoki gdy się z oszczędnością nie liczono 20 lat temu) centralne i jeszcze starsze kominkowe ogrzewanie, wszedł Pan w google i czepił się adwersarza. W erystyce świadczy to o braku wiedzy i argumentów.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

wentylacja mechaniczna .Ciepło w znacznym stopniu ucieka z domu przez niewłaściwą wentylację; stąd potrzeba zastosowania w budynku energooszczędnym wentylacji mechanicznej nawiewno -wywiewnej z odzyskiem ciepła (rekuperator); umożliwia ona regulację ilości wymienianego powietrza w domu; możemy również liczyć na blisko 90-procentowy odzysk ciepła z powietrza usuwanego


W 1989 zbudowałem pierszy domowy rekuperator i od tego czasu innej wentylacji nie robię.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dom zużywający 15 kWh/m2 rocznie na ogrzewanie to przy 150 m2 około 30kWh/m2 na wszystko. I to jest dom energooszczędny - taki co z emerytury można utrzymać. Ale to nie może być dom Pasywny! One zużywają dużo dużo więcej - to można uzyskać w domu aktywnym – odwrotności pasywnego.
30kWh/m2 to górna granica - nie na ogrzewanie a na wszystko.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej upierdliwości ciąg dalszy.
Jakoś nie mam zaufania do „fachowca”, który nie wie co sprzedaje – a ponoć wykonał, bo:
- pierwotnie ogrzewanie było pompą ciepła i kominkiem, a teraz jest gazem i kominkiem,
- pierwotnie kominek mógł ogrzewać również wodę, a teraz powietrze,
- wciska, że w Polsce budynek energooszczędny, to taki, który „pali od 70 do 110kWh/m2 , kiedy wszystkie źródła raczej podaja, ze budynkiem energooszczędnym jest taki, który „spala” mniej niż 70kWh/m2 – chyba, ze wprowadzono jakieś nowe uregulowania w tym zakresie,
- uważam, że ŚE tez wykonano w bardzo optymistycznym wariancie.

Biorąc to pod uwagę, mam wątpliwości, czy ta oferta jest w pełni wiarygodna.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Nie chciałbym psuć takiego pieknego ogłoszenia ale określanie mianem "energoszczędnego" budynku z 15 cm styropianu i 25 cm wełny w dachu to jakaś kpina. Te grubości izolacji są zupełnie przciętne i raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie robi mniej.

Odniesienie sie do norm budowlanych jest nieporozumieniem - normy te są tak złe (współczynnki przenikania) że raczej gorzej wybudować sie nie da.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...