Skocz do zawartości

działka pod zabudowe


Recommended Posts

Napisano
Witam!

Jako ze jest to moj pierwszy post na tym forum po krótce sie przedstawie i objasnie moje plany i zamiary. Mieszkam w centrum kraju(wojewodztwo łódzkie) gdzie tez planuje budować dom. Jest to jednak pierwszy dom do zbudwania z którym będę miał oosobiscie do czynienia. W związku z tym mam kilka niejasności, które chciał bym wyjaśnić, dostać dobrą radę, mam nadzieje ze specjalisci z tego forum wesprą mnie dobrą radą i nakierują na odpowiednie tory.Przejdźmy do konkretów.

Moja upatrzona działka leży na lekkim odludziu, chociaż w pobliżu znajdują się domy.Graniczy ona bezpośrednio z lasem, ma wymiary 22x48.Działka jest nie uzbrojona, lecz z tego co zauważyć zdążyłem, przewody elektryczne przebiegają dosyć blisko posesji(około 100m). Wodociągi, cóż, następna kwestia która mnie trapi. Czy woda studzienna nadaje się do użytku domowego, czy tylko do podlewania kwiatków? Jakie są ewentualne koszta połączenia kanalizacji? Muszę tutaj zauważyć, że problem z podłączeniem rur mogą stanowić liczne zarośla drzewka drzewa krzaki i tym podobne badziewka rosnące praktycznie wszędzie dookoła, nie liczą strony od której jest las. Z moich przemyśleń w tej kwestii, dopóki co to wszystko, poproszę o wszelki informacje i rady w tym temacie.Tym czasem zajmijmy się kwestią prawną.

Pozwolenie na budowę.Ile trzeba na ten papier czekać, co jest potrzebne, jakie finanse wchodzą w rachubę.Co jeszcze jest potrzebne w świetle prawa? Wszystkie dokumenty, i papiery, pozwolenia,zezwolenia nakazy i zakazy obecnie obowiązujące.

Na zakończenie, dodam,że potrzebuję wszelkich informacji dotycznących budowy domu.Moge dodać,że dom będzie z bali. I w tej kwestii też będę wdzięczny za poradę.Być może pominąłem jakieś ważne sprawy i elementy takiej inwestycji,więc proszę kierować mnie na odpowiednie tory. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Kuba Skierniewice


Napisano

Wystąp do gminy o wydanie decyzji o warunkach zabudowy (jeśli nie ma PZP). Z tego dokumentu dowiesz się czy energetyka jest zainteresowana podciągnięciem prądu (to będzie wynik uzgodnień Gminy z ZE).
Z WZ dowiesz sie również czy woda dla Twojego domu będzie ze studni czy z wodociągu. Tu również Gmina będzie uzgadniać z Wodociagami. Dowiesz się również, czy gmina wyraża zgodę na oczyszczalnię, czy będziesz mieć szambo.... (jeśli już nie ma kanalizy)

UWAGA...może okazać sie, że na tym kawałku gruntu nie jest przewidziana zabudowa, wtedy szukaj działki gdzie indziej....

Jeśli będziesz musiał wybudowac wodociąg, to jest to koszt ok. 100-120 mb + projekt, uzgadnianie i reszta papierów.
Nie patrz na krzaki, krzaczki i inne badziewka....Jeśli wodociągi uznają, że można budować wodociąg ( na Twój koszt), to wszelkie drzewa i krzaczki pójdą pod nóż....

Pozwolenie na budowe...tu terminy sa z KPA. Raczej nie dłużej niż 60 dni, no chyba, że sprawa będzie jakaś zawiła totalnie.
Samo pozwolenie na budowę nie kosztuje....Ale kosztują dokumenty, które musisz załączyć do wniosku.... CZyli: projekt domu (ok. 1500-1800), mapka do celów projektowych (ok. 600-900), byc może badania geotechniczne gruntu (ok. 800-1000);, adaptacja projektu (nawet do 2000).

Nie zniechęcaj sie. Ja jestem prawie na tym etapie...
Dasz rade.

Ja już złożyłem wniosek do Starostwa...
Napisano
Kuba, pytań dużo, a próbowałeś coś poszukać odpowiedzi, chociażby tu na forum? Spróbuj, tu już na wiele pytań odpowiadano.
I dopiero jak czegoś nie znajdziesz, to pytaj.
Napisano
Cytat

Kuba, pytań dużo, a próbowałeś coś poszukać odpowiedzi, chociażby tu na forum? Spróbuj, tu już na wiele pytań odpowiadano.
I dopiero jak czegoś nie znajdziesz, to pytaj.




stary, wiesz co, patrzyłem na forum, ale niektóre posty sa z 08', a przepisy budowlane zmieniaja sie jak obrazki w kalejdoskopie, więc średnio można na nich polegać, dlatego właśnie załozyłem nowego posta,bo interesuja mnie obecne realia. wczesniej szukałem na forum (znam kulture innych forów i znam to "pszukaj juz w juz istniejących tematach" no ale tutaj to powiedzenie chyba jest nieaktualne.

Co do pierwszego kolegi który odpowiedział, prosze rozwiń swoje skróty.
Napisano
to czy się nadaje studzienna to ktoś sprawdza chyba, u nas od pokoleń mamy własna wodę ze studni i podłączamy kolejne domostwa naszych dzieci do tej, że wody i jest ok. Dziwne pytanie. Wiadomo, że z własnego ujęcia to z własnego ujęcia. o wiele lepsza.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...