Skocz do zawartości

drzwi do malowania .... czym?


Recommended Posts

Mam drzwi - jak każdy , takie zewnętrzne .... icon_lol.gif
moje są metalowe ..... w kolorze orzech .... pewnie chińszczyzna bo na allegro kupowane ....
Mam też psa .... takiego niedobrego , co mi z zewnątrz po tych drzwiach drapał jak do domu chciał wleźć ...
No i wydrapał ... cały dół drzwi zdrapany , podeszła wilgoć i mi zardzewiały do wysokości drapania ... icon_rolleyes.gif

wymienić - wymienię , w planach stoi .... tylko nie wiem kiedy ....
na razie coby miało jakiś wygląd pomyślałam, żeby pomalować te drzwi ....
raczej nie biorę pod uwagę szlifowania całych drzwi coby tą rdzę zdrapać .... bo musiałabym zdrapać cały "kolor" z drzwi ... a pojęcia nie wiem co to jest (pewnie jakiś lakier) i jak się to bedzie "drapało"....
Więc .... fajnie byłoby maznąć czymś na ten lakier i na tą rdzę ....
tylko czym?
Link do komentarza
do lakiernika, powiadasz? hm ... ja mam w tym badziewiu jeszcze witraż - zapomniałam dodać .... icon_lol.gif

no i faktycznie ... byłabym w domu uziemiona na dni kilka .... nie wchodzi teraz w grę ... a do niedzieli muszą wyglądać ładnie ... na komunie się rodzina zjedzie zewsząd .... więc czasu mam mało .... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
kurcze ... wiem właśnie .... wiem .... icon_sad.gif
ale - coś zrobić muszę .... a może wyżyć się artystycznie i zrobić drzwi nietuzinkowe?
Znaczy malnąć na jakiś kolor po całości i wkoło witraża czy gdzieś tam namalować jakiś ....hm ... wzór czarną farbką?
wiem, że to pomysł z serii hard core ....ale .... mam w domu na ścianach malunki własnej produkcji .... więc jest szansa , ze pomyślą sobie ludziska, że tak ma być ... icon_biggrin.gif

teraz pytanie ... jaka to ma być farba? hammerite? czy z serii innych ... jakich?
Link do komentarza
Cytat

Problem będzie nie tylko z dobraniem koloru farby ale i z "dziurami" po starej farbie. A wyszpachlowanie dużo trudniejsze niż na ścianie.



no tak .... ale tam nie ma dziur ... to jest płaska powierzchnia , bez ubytków ... miejsca zardzewiałe różnią się od pozostałej części drzwi tylko ... kolorem .... jakbym na to dała farbę - taką która może być na rdzę to nie byłoby widać żadnych ubytków .... icon_rolleyes.gif

powiem tak .... gorzej jak teraz wyglądać nie bedzie .... te drzwi maja przeżyć jeszcze kilka miesięcy ... może na jesieni uda mi się je wymienić .... więc chyba zaryzykuję z farbą na rdzę i wzorkiem ....
Link do komentarza
Daga, są specjalne szpachlówki do takich ubytków. Zaszpachlować, zeszlifować, pomalować i to wszystko.
Jak nówki bendom!

PS. Tylko niech cię ręka boska broni malować to pędzlem. Tylko rolka, albo natrysk. I najlepiej zdjęte, na leżąco.
Farby z gatunku renowacyjnych, ale można posłuchać sprzedawców. Oni lepiej się orientują w nowościach.
Link do komentarza
Daggulka!Na taką rdzę najlepiej walnij Hammerite- idealna na rdze!Mimo,ze mozna nakładać ją bezpośrednio na rdze-ja bym przetarła te miejsca najpierw grubym-potem drobnym -papierem ściernym.Wyrówna to trochę powierzchnię.A Twoja radosna twórczość jaknajbardziej wskazana icon_mrgreen.gif Będziesz mieć drzwi jedyne w swoim rodzaju!
Link do komentarza
Cytat

Mam drzwi - jak każdy , takie zewnętrzne .... icon_lol.gif
moje są metalowe ..... w kolorze orzech .... pewnie chińszczyzna bo na allegro kupowane ....
Mam też psa .... takiego niedobrego , co mi z zewnątrz po tych drzwiach drapał jak do domu chciał wleźć ...
No i wydrapał ... cały dół drzwi zdrapany , podeszła wilgoć i mi zardzewiały do wysokości drapania ... icon_rolleyes.gif

wymienić - wymienię , w planach stoi .... tylko nie wiem kiedy ....
na razie coby miało jakiś wygląd pomyślałam, żeby pomalować te drzwi ....
raczej nie biorę pod uwagę szlifowania całych drzwi coby tą rdzę zdrapać .... bo musiałabym zdrapać cały "kolor" z drzwi ... a pojęcia nie wiem co to jest (pewnie jakiś lakier) i jak się to bedzie "drapało"....
Więc .... fajnie byłoby maznąć czymś na ten lakier i na tą rdzę ....
tylko czym?




Sz.Pani

Proponuję następujacy sposób zabezpieczenia:
1. Na rdzę nanosimy Stabilizator rdzy firmy V33, co pozwoli nam powstrzymać postepujacą korozję.
Stabilizator jest bezbarwny.
2. Nastepnie konieczne jest pomalowanie drzwi lub ubytków powłoki na drzwiach farbą antykorozyjną lub emalią.

Miłej pracy
Maciej S.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...