Skocz do zawartości

Wykończenie oczka wodnego bez kamieni-czy możliwe?


DWORCIA

Recommended Posts

Witam!
Mam pytania, które nie pozwalaja mi spać po nocy- będę wdzięczna jeśli ktoś mi pomoże... Mam działkę na terenie podmokłym, gdzie po zrobieniu wykopu przez wiekszą część zeszłego, wilgotnego roku stała woda. Nawet próbowalam robic na tej bazie naturalny zbiornik wodno-blotny, poznosilam mnostwo roslin rosnacych naturalnie w okolicy...Niestety jak na zlosc kiedy to zrobilam poziom wydy spadl- jest juz tylko na samym dnie...Mam więc zamiar zrobić oczko wodne, które będzie przypominało naturalny staw, wyłozone folią. Jest głębokie na około 180 cm, o wymiarach niereguralnych w przyblizeniu 3 /5 m. Nie chcę obrzeży jego wykładać kamieniami, one tam zupełnie nie pasują... ale z tego co czytałam nie powinno sie pozwalać roslinnosci brzegowej rosnąć na folii czy na polozonej na niej ziemi.. Czy to prawda? Bardzo chcialam by roslinnosc brzegowa łączyłą sie niepostrzezenie z roślinnoscią wodną i mieszala sie z nią... Mam dośc gleboki wykop i myslalam, czy można by folię wetknąć mocno w szparę zobioną w ziemi gdzies na 2/3 wysokości, lu wyżęj a pozostalą część dość pionowych przeważnie scian mojego "stawu" obsadzic roslinami umieszczonymi w kieszeniach materialowych powieszonych od góry, lub wzmocnić klockami z gałęzi? Najbardziej podoba mi się wykończenie stawu drewnem, tak jak wzmacniane są często brzegi naturalnych stawów i jezior (przyklad na zdjeciu w tym linku :
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://...0%26tbs%3Disch: )
Będę wdzięczna za jakąś pomoc i poradę. Dodam jeszcze że od stawu odchodzi niby rzeczka(mały rów) ktory obsadzony jest wodno blotnisą roslinnoscia i nie bedąc wcale podlewany utrzymuje wystarczającą wilgotność aby te rośliny utrzymać przy zyciu-kaczeńce wlasnie tam kwitną a kosaćce zaczynają kiełkować.
Link do komentarza
dworcia - bentonit kupuje się w matach, jak folię. Taki sypany jest trudny do ułożenia, trzeba mieć doświadczenie.

Dlaczego nie robi się z gliny małych oczek? Bo glina jest materiałem tanim, ale kosztownym w przewozie i układaniu. Dlatego przelicznik wykonania na m2 małego oczka wychodzi drogo ale przy dużych realizacjach już mniej.
Link do komentarza
Cytat

dworcia - bentonit kupuje się w matach, jak folię. Taki sypany jest trudny do ułożenia, trzeba mieć doświadczenie.

Dlaczego nie robi się z gliny małych oczek? Bo glina jest materiałem tanim, ale kosztownym w przewozie i układaniu. Dlatego przelicznik wykonania na m2 małego oczka wychodzi drogo ale przy dużych realizacjach już mniej.


A jakieś wskazówki... jak to ugryźć? Jakiś link, albo coś?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam jeszxze kilka pytań;   1.Czy płyta budowlana 1 cm jest lepsza niż dwie zielone płyty regipsowe w kwestii izolacji cieplnej?   2.Czy taka płyta budowlana też się nadaje? Jest tańsza niż Budanentu i Ultramentu   https://allegro.pl/oferta/plyta-budowlana-izolacyjna-wodoodporna-maxiterm-w10-120x60-cm-gr-10-mm-14405302704   3.Czy te płyty muszę klejic krawędzi krawędzi bo widziałem że tak na YT robią?      
    • Reklamacja przyjęta. Płytki wymienione.
    • Słyszałem, ze ogień ma moc oczyszczającą.
    • Niczego nie rozumiesz. Azbest nie jest trucizną!!! I nic nie szkodzi, kiedy się go zjada lub wypije!!! Problem polega na tym, ze azbest jest niezniszczalny! I kiedy włókienka azbestu dostają się do płuc, to organizm nie potrafi ich stamtąd usunąć, a są tam przecież ciałem obcym!!! Więc jest bardzo szkodliwy, kiedy się go wytwarza, tnie i wdycha pył, który przy tym powstaje. Ale nie kiedy się go zjada czy wypija, bo te włókna wydalimy.      No właśnie na dachu jest bardzo szkodliwy, bo płyty się na dachu degradują i uwalniają pył azbestowy, roznoszony wiatrem. I my go wdychamy!!! Czego nie rozumiesz?     Bo azbest nie jest trujący!!! On w żołądku i jelitach jest zupełnie neutralny. Azbest szkodzi płucom mechanicznie, a nie chemicznie! Włókna przebijają pęcherzyki płucne, a organizm nie ma możliwości ich usunięcia. Azbest się nie spala, nie trawi i nie ulega degradacji. W płytach azbestowych degraduje się cement, czyli spoiwo, które łączy włókna azbestu, które się uwalniają i wiatr je po świecie roznosi.     Tia... A płaski naleśnik Ziemi podtrzymują cztery słonie. Kiedyś ignorancja była wstydliwa, dzisiaj ludzie się nią chełpią, chociaż wszystkie materiały są na wyciągnięcie ręki w necie.     Którzy "eksperci", sieroto? Ci sami, których kury przestały się nieść z powodu masztu 5G? Nieuszkodzonych płyt azbesto-cementowych na dachach NIE MA!!!! Natura robi swoje, cement się degraduje, a azbest wiatr rozsiewa po okolicy i przenosi jak piasek z Sahary, nawet na inne kontynenty. To że Ty żyjesz, nie oznacza, że Twój azbest nie wykończył juz kogoś mieszkającego znacznie dalej od Ciebie. Bo mu wiatry przynoszą Twój azbest. Tak to jest, jak ktoś z uporem nie chce używać rozumu. 
    • Komentarz dodany przez Gert: Same kłamstwa jak to w Polsce-prawda jest taka i można to łatwo sprawdzić że Polska jako jedyny kraj w Europie sama ustaliła sobie datę graniczną 2032r w żadnym innym normalnym kraju europejskim nikt nie rusza całego nie uszkodzonego eternitu na dachu i nie ma żadnej daty zdjęcia usuwa się tylko uszkodzony -ale polak wiadomo jak to w przysłowiu...sam sobie robi problemy zakopując w ziemi coś co może bezpiecznie leżeć na dachu-NIEUSZKODZONY.Co potwierdzają eksperci tak krajowi jak i zagraniczni...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...