Historia edycji
Nie ma historii konta do pokazania lub ten komentarz był edytowany przez moderatora.
-
Kto przegląda 0 użytkowników
- Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
-
Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail
-
Najnowsze posty
-
Postanowiłem zacząć jeździć na rolkach, żeby spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Potrzebowałem strony z dużym wyborem i rozsądnymi cenami. Znalazłem męskie rolki na rollershop.pl i byłem pod wrażeniem. Mają tam masę rolek, od podstawowych dla nowicjuszy po zaawansowane, wszystko prosto z Polski. Są też fajne oferty, typu rabaty na kaski czy darmowa wysyłka przy zakupach powyżej określonej kwoty. Strona działa płynnie, a opisy produktów są jasne. Rolki dotarły szybko, a ja teraz regularnie jeżdżę po parku.
-
Z tego, co się orientuję, to prawda – nie ma tam liczbowych progów, za to są w WT. Dyrektywa wprost zobowiązała państwa do nowych standardów nZEB i ZEB. Kraje same muszą ustalić, jakie parametry są konieczne, by budynek spełnił wymagania. Więc nie ma narzuconych wartości, ale jest narzucony cel.
-
Przez Zdaniem Czytelnika · Napisano
Komentarz dodany przez Stanisław: Tak przy okazji, młodzież nie będzie rozumiała znaczenia pojęcia "cos φ" gdyż energetyka używa w dzisiejszych czasach wyrażenia "tg φ". Tangens, nie cosinus. A wiec lepiej by było dokonać korekty artykułu. -
W świetle dynamicznego rozwoju rozwiązań OZE i rosnących cen energii coraz częściej słyszy się o tzw. kompensatorach mocy biernej. Urządzenia te służą do ograniczenia mocy biernej indukcyjnej i pojemnościowej w sieci elektrycznej. Dzięki ich zastosowaniu można poprawić współczynnik mocy (cos φ), który opisuje efektywność wykorzystania energii. Im współczynnik cos φ jest bliższy 1, tym wykorzystanie energii jest lepsze. Jak to działa? Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/kolektory-sloneczne-i-fotowoltaika/aktualnosci/115571-kompensator-mocy-biernej-realna-oszczednosc-czy-reklamowe-oszustwo
-
Przez Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne · Napisano
Jednak o ile dobrze rozumiem treśść dyrektywy to nie ma w niej zapisów zmuszających wprost państwa członkowskie do zmiany wymagań odnośnie izolacyjności cieplnej stolarki? Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę.
-
-
Popularne tematy