Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
sambirek

co mozna przy gazociągu????

Recommended Posts

Witam.
Jestem poważnie zainteresowany zakupem działki budowlanej, na której znajduje się strefa ochronna wynikająca z gazociągu o wysokim ciśnieniu. odległość od osi gazociągu wynosi 15 m.
Moje pytanie dotyczy tego co można na takim terenie postawić? Czy jest możliwość posadzenia małych drzewek typu "Tuja"? czy jest możliwość postawienia altany z grillem? po rozmowie z Paniami w urzędzie dowiedziałem sie ze 15 m od osi nie wolno kopać fundamentu ani niczego co wymaga pozwolenia na budowę. po analizie prawa budowlanego znalazłem informacje o 25 metrowej granicy powierzchni altany przy kórej nie nalezy miec pozwolenia. chodzi tylko o to zeby zgłosić budowę.

Zgłoszenie budowy jest w rzeczywistości uproszczona forma pozwolenia na budowę, a wznoszony obiekt podlega przepisom budowlanym. W opisanej sytuacji trudno powiedzieć czy planowaną altanę można będzie postawić w strefie ochronnej, bo może to zależeć od konstrukcji altany jak też uznania urzędników.

witam.
to w takim razie moje pytanie byłby nastepujące: co musi miec, lub jaka musi byc ta altana by mogła stanąć na terenie ochronnym bo rozumiem ze decyzja urzędników nie zalezy tylko do ich widzimisie tylko jest ona oparta na jakims prawdle?

nie polecam przy gazociągu, to znaczy warto poszperać przy planie zagospodarowania, czy nie ma przypadkiem jakiejś drogi powstać, bo zazwyczaj przy gazociągach to drogi budują

Cytat

witam.
to w takim razie moje pytanie byłby nastepujące: co musi miec, lub jaka musi byc ta altana by mogła stanąć na terenie ochronnym bo rozumiem ze decyzja urzędników nie zalezy tylko do ich widzimisie tylko jest ona oparta na jakims prawdle?

Możesz jeszcze wystosować pismo do Zakładu Gazowego w twoim rejonie i poprosić o sprawdzenie lokalizacji tej działki i strefy ochronnej bo dowiedziałem się że istnieją strefy ochronne. Dzwoniłem do Starostwa i udzielili mi informacji że najlepiej tam zadzwonić i się dowiedzieć.

Cytat

Możesz jeszcze wystosować pismo do Zakładu Gazowego w twoim rejonie i poprosić o sprawdzenie lokalizacji tej działki i strefy ochronnej bo dowiedziałem się że istnieją strefy ochronne. Dzwoniłem do Starostwa i udzielili mi informacji że najlepiej tam zadzwonić i się dowiedzieć.

Te strefy ochronne istnieją podobno teoretycznie.
Do ustanowienia ich władny jest wojewoda.
Podobno sprawdzano ostatnio jak wykorzystują wojewodowie swoje uprawnienia i okazało się że np u mnie od kilku lat, bodaj 6-ciu nie była wydawana nawet jedna decyzji o utworzeniu strefy ochronnej.
Dlatego chyba można z tego pomysłu zrezygnować

W nietypowych sprawach i przy niejednoznaczności przepisów decydująca dla załatwienia sprawy jest niestety interpretacja ich przez urzędnika. W przypadku utworzenia strefy ochronnej ustalane są w odrębnych decyzjach możliwości ich wykorzystywania.

Najprostszym sposobem będzie złożenie zawiadomienia o zamiarze budowy planowanego obiektu i poczekanie miesiąc na reakcję urzędu. W przypadku zgłoszenia sprzeciwu urząd musi uzasadnić decyzje konkretnymi przepisami i wtedy można ewentualnie odwołać się do instancji nadrzędnej.

witam.
na wstępie chciałbym życzyc spokojnych i wesołych swiat
i podziekować za zainteresowanie moją sprawą.
bede kontakotwał sie z gazownią bo to ona ma dużo do powiedzenie w tej sprawie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dzień dobry:)
      Mam wielką prośbę do wszystkich forumowiczów. Jestem studentką budownictwa i przeprowadzam ankietę na temat różnych systemów wznoszenia ścian. Udział w ankiecie jest anonimowy i ma na celu poznanie stanu wiedzy na temat prefabrykatów. Wyniki badania posłużą do napisania pracy inżynierskiej na PK.
      https://goo.gl/forms/ZGYA7AdRA6GxPLqO2
    • Nie chcecie dłużej palić węglem? Na jakie źródło ciepła wymienić kocioł, jeśli w domu mamy tradycyjne grzejniki? Inspirujące doświadczenie państwa Kołodziejczaków, właścicieli 30-letniego domu o powierzchni 190 m2. W swojej kotłowni wymienili kocioł węglowy na... powietrzną pompę ciepła Neoheat Fuji Electric. Neoheat Fuji Electric jest powietrzną pompą ciepła służącą do ogrzewania w instalacji c.o., grzania wody użytkowej, a dodatkowo latem - do chłodzenia domu (produkcja wody lodowej). Sercem pompy jest markowy wysokiej klasy agregat marki Fuji. Powietrzna pompa ciepła Neoheat Fuji Electric ma osobne wyjścia na ogrzewanie i na grzanie wody użytkowej – można w panelu sterowania ustawiać różne temperatury. Dotykowy panel sterujący w języku polskim pozwala w łatwy sposób ustawiać parametry pracy. Są cztery typy pomp Neoheat Fuji Electric. W domu państwa Kołodziejczaków jest zamontowana pompa Standard. Urządzenie składa się z jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej zamontowanej na dachu. Przewody z czynnikiem grzewczym są poprowadzone niepotrzebnym już kanałem dymowym. Ustawienia na pompie? Temperatura 45°C na grzejniki i 32°C na ogrzewanie podłogowe. Temperatura wody użytkowej 45°C (zbiornik 250 l). W domu utrzymywana jest temperatura 22-24°C. Koszt energii elektrycznej przez rok za ogrzewanie i grzanie c.w.u. w domu państwa Kołodziejczaków to 3200 zł. Dla porównania - ogrzewanie kotłem na ekogroszek kosztowało 4200 zł na rok (4 tony węgla). Zimą, przy krótkotrwałych mrozach (nawet -19°C), nie było potrzeby włączania grzałki elektryczne w urządzeniu. To użytkownik pompy decyduje, przy jakiej temperaturze chce, by grzałki się włączały. Może też całkowicie wyłączyć tę opcję.   Ważne: W ramach programu „Czyste powietrze” można otrzymać od 30 do 90% dotacji na zakup i montaż powietrznej pompy ciepła. W praktyce do 30 tys. zł na zakup i montaż powietrznej pompy ciepła.   Powietrzna pompa ciepła Neoheat Standard Fuji Electric - dane: - SCOP (stosunek ilości energii cieplnej wyprodukowanej w sezonie grzewczym do energii elektrycznej pobranej): 4,48. - agregat Fuji Electric, - moc: 8-15 kW, - temperatura wyjściowa do 55oC, - efektywna praca do temperatury zewnętrznej: - 20°C, - bardzo niska głośność: 6 dB, - 3 grzałki elektryczne o łącznej mocy 6 kW, - sterowanie drugim źródłem ciepła, - panel sterujący w języku polskim, - sterowanie przez internet.   Dystrybutorem pomp Neoheat Fuji Electric jest firma Iglotech.
    • Węgiel, ew. węgiel / drewno kocioł zgazowujący
    • Rozumiem,  To na żaden kocioł nie masz minimalnej ceny. Problem polega na kotłach zasypowych. Program Czyste Powietrze finansuje kotły stałopalne w ostateczności. Co więcej - muszą one być minimum 5 klasy czystości + certyfikat ekoprojektu/ecidesign - bardzo wysokie wymagania musi spełnić taki kocioł. Nie mogą to być kotły, które mają ruszt awaryjny.  O jakim paliwie myślisz? Biomasa?
    • Ja mam systemowy kanał dymowy - kilkuletni. Nie będę go wymieniał.  Chcę wymienić sam kocioł tylko i wyłącznie. Zasypowy na zasypowy. O gazie nie ma mowy. Nie ma go w najbliższej okolicy,  w okolicy 20km.
  • Popularne tematy