Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Peternetno

Spuszczel

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników. Czy mógłby mi ktoś doradzić, która z firm może zająć się "zagazowaniem" spuszczela. Sam próbuję pozbyć się go środkami impregnującymi,ale niestety do większości miejsc nie jestem w stanie się dostać. Proszę o wpisywanie jakichkolwiek pomocnych podpowiedzi. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Omg... aż musiałam poszukać jak to wygląda. Paskudztwo. Życzę szczęścia w wyzbyciu się tego potwora z domu. Ja mam na koncie wygraną walkę z równie upierdliwym turkuciem. Drań wychodził zpod ziemi nocą a za dnia niszczył rośliny od dołu. Siłami rodziny wyłapaliśmy wszystkie. Na początku też wydawało się to niemożliwe. Trzymam kciuki icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Oj tak tak nie wygląda on najlepiej i nie najłatwiej się go pozbyć:/. I niestety choćbym zebrał całą rodzinkę nie da się go wytępić, ponieważ znajduję się on w niedostępnych miejscach. Jak miła Pani usłyszy choć troszkę o jakiejś firmie, która mogłaby pomóc proszę napisać o tym na forum:). Bo gnidę na prawdę trzeba wytępić, bo niedługo dach na głowę mi się zawali jak tylko cieplej się zrobi. Pozdrawiam serdecznie:).

Cytuję
"W przypadku punktowego niszczenia np. spuszczela czy kołatka domowego, można zastosować metodę wstrzykiwania do otworów ich chodników specjalnych środków chemicznych np.” Fongitolu” w sprayu ( fot. 7 ) i zatykaniu tych otworów parafiną. Opakowanie ciśnieniowe posiada rurkę z kapturkiem zakończoną igłą, co umożliwia dokładne wstrzykiwanie pod ciśnieniem roztworu chemicznego. Są to zabiegi na ogół dość skuteczne, ale kłopotliwe i wymagające dużej cierpliwości i ostrożności"

Reszta informacji i propozycji :
http://www.entomo.pl/forum/viewtopic.php?t=9742

Witam ponownie. Wielkie dzięki za wsparcie,ale czy znacie Państwo jakąś firmę, która zajęłaby się zagazowaniem? Ponieważ jak pisałem wcześniej nie uda mi się wejść do wszystkich miejsc tym impregnatem Hylotox. Pozdrawiam

Nie wiem z jakich okolic jesteś,ale wpisz w wyszukiwarkę dezynsekcja i swoje miasto-sporo tego!. Znalazłam firmę z Warszawy(zwalczają też tego "Twojego łobuza" icon_wink.gif)):

DEZYNSEKCJA, DEZYNFEKCJA, DERATYZACJA
SPRZĄTANIE WNĘTRZ HANNA SKOWRONEK

Ul. Księcia Janusza 19/31 m. 41
01-452 Warszawa

Tel. 837 64 51, kom. 602 78 32 74

e-mail: h.skowronek@dezynsekcja24.pl
http://www.dezynsekcja24.pl

Cytat

W całej polsce działa firma Carsekt (www.carsekt.pl). Oni na pewno gazują spuszczele i inne robactwo.

Zgadzam się z powyższym komentarzem... ponieważ samemu nie ma sensu walczyć z tym robactwem bo i tak nie wygramy... a taka firma jak Carsekt na pewno sobie z tym poradzą

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dobrze rozumiem, że trzymana działka raczej nie straciłaby na wartości. Ale rzecz w tym, że nie szukam teraz potencjalnych inwestycji długoterminowych tylko raczej chciałbym je jakoś spieniężyć w ciągu najbliższych 2-3 lat żeby mieć na swój dom. Ponadto, w mojej obecnej sytuacji (gdzie planuję kupić go za gotówkę a nie na kredyt - kredytu wziąć nie mogę niestety) będzie to nawet lepsza inwestycja, bo odejdzie mi co miesiąc płacenie za wynajem w Warszawie.   Przepraszam jeśli zadaję głupie pytania, ale po prostu się na tym nie znam kompletnie i spadło to na mnie trochę nagle a chciałbym się tym w najbliższym czasie zająć.   Dzięki wielkie za odpowiedź retrofoot - o takie rady mi chodziło. W tej chwili nie mam pojęcia jaka jest to klasa gruntu - da się to gdzieś sprawdzić w jakimś urzędzie czy trzeba zatrudnić kogoś do zrobienia badań? Tak czy inaczej się tym zainteresuję.   Jeśli chodzi o media to trzeba w tej sprawie iść np. do urzędu gminy czy do dostawcy, żeby dogadać się w kwestii przyłączenia?    Mówisz, że nie przejazd służebny tylko droga - tak, już się z bratem dogadałem, że kawałek swojej działki mógłby oddać nad drogę dojazdową, nie robi mu to różnicy (i tak nie planował po tamtej stronie nic robić). Asfalt czy nawet płyty betonowe raczej będą trochę kosztować, więc na razie myśleliśmy żeby wysypać to żużlem czy czymś. Właściwie to jest też tam kilka budynków do rozbiórki (garaż + 2 budynki gospodarcze), czy można by użyć gruzu po rozbiórce do utwardzenia drogi? Dobry czy zły pomysł? No i czy trzeba mieć na zrobienie takiej drogi jakieś pozwolenie czy można po prostu robić ją samemu?   Myślę tez czy może nie lepiej byłoby to wszystko sprzedać w całości? Tj. ok. 20 arów działki budowlanej i 65 arów gruntów rolnych. Może pokusiłby się ktoś kto albo chciałby tam prowadzić działalność rolniczą albo kupić to po całości i ew. samemu się bawić w podział na kilka mniejszych. No i z drogą i mediami byłoby łatwiej, bo krócej.   I tak uroboros, brat może mi trochę pomóc w ogarnięciu tego wszystkiego, ale jeśli chodzi o urzędy, załatwianie, papiery itd. to u niego jeszcze gorzej niż u mnie Także staram się najpierw ogarnąć jak najwięcej samemu, dowiedzieć się czegoś itd. żeby potem e.w. już poprosić go o jakieś konkretne rzeczy.
    • A miejscówki nadal nie mamy  Tak sobie myślę, że może Leszek ma jakieś miejsce, w którym by były odpowiednie warunki, a my się do tego dostosujemy. Co Wy na to?
    • Może. Najpierw sprawdzę ten zbiornik do kotła - choć widzę, że wygoda jest, ale też i straty ciepła. Czyli koszt.
    • Pewno akurat moja PC ma dużą wężownice do zewnętrznego zródła z której nie korzystam bo nie mam pieca ty być mógł podlaczyć i w zimie by to hulało.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...