Skocz do zawartości

Płyty styropianowe TH7 - łaty i izolacja


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Bardzo proszę o komentarze i/lub doświadczenia z profilowanymi płytami styropianowymi TH7 firmy Thermodom (http://www.thermodom.pl).

Planuję płyty TH7 na krokwie (12,5cm) + płyty styropianowe pomiędzy krokwie (18,0cm). Łączna grubość izolacji wtedy wynosić będzie 30,5cm.

W domu będzie wentylacja mechaniczna.
Dach dwuspadowy.
Link do komentarza
witam
Cały dom postawiliśmy sami w technologii thermomur - także dach został wykonany z płyt th7.
Jest to świetny pomysł na budowę dachu. Wystarczą tylko krokwie. W naszym przypadku były to belko o długości 7 i pół metra 6x18 w rozstawie co 60 cm osiowo. To najważniejszy warunek. nie potrzeba tutaj łat, kontrłat, ani izolacji wiatroszczelnej płyty przybija się do krokwi długimi gwoździami z podkładką fi 30mm, każda kolejna płyta zachodzi na poprzednią - nie ma możliwości przeciekania dachu. doskonale nadaje się pod dachówkę - my przypięliśmy każdą dachówkę spinką, nie jest to wielki koszt, a pewność większa, że dachu nie porwie wiatr. dachówki brzegowe zostały przykręcone do krokwi szczytowych.
po zakończeniu zabudowy poddasza płytami gk dociepliliśmy przestrzeń między th7 a płytami - granulatem wełnianym blt9 firmy paroc. dzisiaj dom o powierzchni 140 mkw ogrzewamy olejem - koszt miesięczny to 350 zł przy obecnej pogodzie.
pozdrawiam i życze trafnych decyzji.
ps: jeśli chodzi o blachę - to nie polecam - w tym przypadku należy przygotować jeszcze łaty, do których będzie przykręcona blacha. Biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny dachówki cementowej - zdecydowanie odradzam blachę.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam wszystkich budowniczych systemem kształtek styropianowych.W związku z doświadczeniami z elementami dachowymi TH7, proponuję jeszcze raz się głęboko zastanowić w tym kierunku.Zniszczenia jakie woda porobiła w domku jednego z kolegów są niewymierne do zaoszczędzonych, lub jak kto woli źle wydanych pieniędzy.
Budynek kryty dachówką nie jest szczelny! Momentami pod dachówką nakurzy 5cm śniegu! Blachodachówka czy trapezówka ma podobnie! Śnieg rozpuszczony zmienia się w wodę i płynie poprzez kształtki poukładane "na zakładkę" w kierunku wiadomym.Jednak jeśli napotka kosz (czyt połączenie dwóch połaci dachowych) ,to dostaje się wtedy bezpośrednio do domku.!
Polecam na dachach z koszami zastosować płytę OSB i dobrą wiatroizolację +oczywiście łaty i kontrłaty.Ktoś kto to wdrożył (TH7) w Polsce jako materiał do zastosowania na dachy powinien być szczuty psami i poszukiwany listem gończym..
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...