Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
ksm

Płyty styropianowe TH7 - łaty i izolacja

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Bardzo proszę o komentarze i/lub doświadczenia z profilowanymi płytami styropianowymi TH7 firmy Thermodom (http://www.thermodom.pl).

Planuję płyty TH7 na krokwie (12,5cm) + płyty styropianowe pomiędzy krokwie (18,0cm). Łączna grubość izolacji wtedy wynosić będzie 30,5cm.

W domu będzie wentylacja mechaniczna.
Dach dwuspadowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak to cenowo wychodzi dla połaci dachowej około 200m2 ???
sam o tym myślałem
czy dach musi miec pełne deskowanie i czy ewentualnie nadaję się to pod blachdachówkę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam
Cały dom postawiliśmy sami w technologii thermomur - także dach został wykonany z płyt th7.
Jest to świetny pomysł na budowę dachu. Wystarczą tylko krokwie. W naszym przypadku były to belko o długości 7 i pół metra 6x18 w rozstawie co 60 cm osiowo. To najważniejszy warunek. nie potrzeba tutaj łat, kontrłat, ani izolacji wiatroszczelnej płyty przybija się do krokwi długimi gwoździami z podkładką fi 30mm, każda kolejna płyta zachodzi na poprzednią - nie ma możliwości przeciekania dachu. doskonale nadaje się pod dachówkę - my przypięliśmy każdą dachówkę spinką, nie jest to wielki koszt, a pewność większa, że dachu nie porwie wiatr. dachówki brzegowe zostały przykręcone do krokwi szczytowych.
po zakończeniu zabudowy poddasza płytami gk dociepliliśmy przestrzeń między th7 a płytami - granulatem wełnianym blt9 firmy paroc. dzisiaj dom o powierzchni 140 mkw ogrzewamy olejem - koszt miesięczny to 350 zł przy obecnej pogodzie.
pozdrawiam i życze trafnych decyzji.
ps: jeśli chodzi o blachę - to nie polecam - w tym przypadku należy przygotować jeszcze łaty, do których będzie przykręcona blacha. Biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny dachówki cementowej - zdecydowanie odradzam blachę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłałem zapytanie o te elementy dachowe th7 - otrzymałem wycenę - około 20 tys zł za dach około 220 m2 - to zdecydowanie za drogo !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to faktycznie bardzo dużo. Biorąc pod uwagę że budowa ścian w tym systemie wychodzi taniej w porównaniu do innych technologii (zakładając że w wycenie nie ma błędu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakieś 38 zł za sztukę kształtki
na dach 220m2 potrzeba 550 kształtek ( coś koło tego )
rezygnuję z tej opcji - w tej cenie to mogę zrobić pełne deskowanie , pokryć papa , nabić łaty , kontrłaty i ocieplić wełną minimum 30 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich budowniczych systemem kształtek styropianowych.W związku z doświadczeniami z elementami dachowymi TH7, proponuję jeszcze raz się głęboko zastanowić w tym kierunku.Zniszczenia jakie woda porobiła w domku jednego z kolegów są niewymierne do zaoszczędzonych, lub jak kto woli źle wydanych pieniędzy.
Budynek kryty dachówką nie jest szczelny! Momentami pod dachówką nakurzy 5cm śniegu! Blachodachówka czy trapezówka ma podobnie! Śnieg rozpuszczony zmienia się w wodę i płynie poprzez kształtki poukładane "na zakładkę" w kierunku wiadomym.Jednak jeśli napotka kosz (czyt połączenie dwóch połaci dachowych) ,to dostaje się wtedy bezpośrednio do domku.!
Polecam na dachach z koszami zastosować płytę OSB i dobrą wiatroizolację +oczywiście łaty i kontrłaty.Ktoś kto to wdrożył (TH7) w Polsce jako materiał do zastosowania na dachy powinien być szczuty psami i poszukiwany listem gończym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Nie chcecie dłużej palić węglem? Na jakie źródło ciepła wymienić kocioł, jeśli w domu mamy tradycyjne grzejniki? Inspirujące doświadczenie państwa Kołodziejczaków, właścicieli 30-letniego domu o powierzchni 190 m2. W swojej kotłowni wymienili kocioł węglowy na... powietrzną pompę ciepła Neoheat Fuji Electric. Neoheat Fuji Electric jest powietrzną pompą ciepła służącą do ogrzewania w instalacji c.o., grzania wody użytkowej, a dodatkowo latem - do chłodzenia domu (produkcja wody lodowej). Sercem pompy jest markowy wysokiej klasy agregat marki Fuji. Powietrzna pompa ciepła Neoheat Fuji Electric ma osobne wyjścia na ogrzewanie i na grzanie wody użytkowej – można w panelu sterowania ustawiać różne temperatury. Dotykowy panel sterujący w języku polskim pozwala w łatwy sposób ustawiać parametry pracy. Są cztery typy pomp Neoheat Fuji Electric. W domu państwa Kołodziejczaków jest zamontowana pompa Standard. Urządzenie składa się z jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej zamontowanej na dachu. Przewody z czynnikiem grzewczym są poprowadzone niepotrzebnym już kanałem dymowym. Ustawienia na pompie? Temperatura 45°C na grzejniki i 32°C na ogrzewanie podłogowe. Temperatura wody użytkowej 45°C (zbiornik 250 l). W domu utrzymywana jest temperatura 22-24°C. Koszt energii elektrycznej przez rok za ogrzewanie i grzanie c.w.u. w domu państwa Kołodziejczaków to 3200 zł. Dla porównania - ogrzewanie kotłem na ekogroszek kosztowało 4200 zł na rok (4 tony węgla). Zimą, przy krótkotrwałych mrozach (nawet -19°C), nie było potrzeby włączania grzałki elektryczne w urządzeniu. To użytkownik pompy decyduje, przy jakiej temperaturze chce, by grzałki się włączały. Może też całkowicie wyłączyć tę opcję.   Ważne: W ramach programu „Czyste powietrze” można otrzymać od 30 do 90% dotacji na zakup i montaż powietrznej pompy ciepła. W praktyce do 30 tys. zł na zakup i montaż powietrznej pompy ciepła.   Powietrzna pompa ciepła Neoheat Standard Fuji Electric - dane: - SCOP (stosunek ilości energii cieplnej wyprodukowanej w sezonie grzewczym do energii elektrycznej pobranej): 4,48. - agregat Fuji Electric, - moc: 8-15 kW, - temperatura wyjściowa do 55oC, - efektywna praca do temperatury zewnętrznej: - 20°C, - bardzo niska głośność: 6 dB, - 3 grzałki elektryczne o łącznej mocy 6 kW, - sterowanie drugim źródłem ciepła, - panel sterujący w języku polskim, - sterowanie przez internet.   Dystrybutorem pomp Neoheat Fuji Electric jest firma Iglotech.
  • Węgiel, ew. węgiel / drewno kocioł zgazowujący
  • Rozumiem,  To na żaden kocioł nie masz minimalnej ceny. Problem polega na kotłach zasypowych. Program Czyste Powietrze finansuje kotły stałopalne w ostateczności. Co więcej - muszą one być minimum 5 klasy czystości + certyfikat ekoprojektu/ecidesign - bardzo wysokie wymagania musi spełnić taki kocioł. Nie mogą to być kotły, które mają ruszt awaryjny.  O jakim paliwie myślisz? Biomasa?
  • Ja mam systemowy kanał dymowy - kilkuletni. Nie będę go wymieniał.  Chcę wymienić sam kocioł tylko i wyłącznie. Zasypowy na zasypowy. O gazie nie ma mowy. Nie ma go w najbliższej okolicy,  w okolicy 20km.
  • Hm.... wiecie co? Nie za bardzo wiem jak to skomentować  To, że pomysł jest skuteczny - pewnie zadziała. Ale  czy aż do tego stopnia trzeba się posunąć, żeby coś do tych osób dotarło? Kiedyś była taka akcja z karteczkami/zawieszkami na drzwi - sąsiedzi zawieszali sąsiadom palącym śmieciami, żeby tego nie robili.    Witaj, no nie do końca tak jest. Nie masz kosztów minimalnych na kocioł gazowy, tylko na całość kosztów kwalifikowanych. A więc... nigdy nie jest tak, że potrzebujesz kocioł i tylko kocioł - a system C.O. a robocizna? Przyłącze gazowe?   Minimum wszystkich kosztów kwalifikowanych to 7 tysięcy. 
 • Popularne tematy

×