Skocz do zawartości

Rohersne

Uczestnik
 • Posty

  47
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Rohersne

 1. Cytat

  Trzeba - gdyż koniczyna rozrastając się tworzy na ziemi plątaninę łodyg, które puszczają korzenie - i w ten sposób tworzy się twarda skorupa na której trawa nie może rosnąć... no i jeszcze jeden problem - koniczyna kwitnie, a moi synowie latem lubią biegać boso po trawniku (ja również) i można zostać użądlonym przez osę, która siedzi sobie na koniczynce...  Osa to nic przyjemnego icon_sad.gif. Przyznam się do tępienia stworzeń - jak mi wlatują do domu to nie ma litości. A nie można pozbyć się koniczyny kosząc ją jak trawę - kosiarką?
 2. Cytat

  No właśnie.
  Dlatego napisałem ,jak napisałem,bo coś w naszym kraju w tej kwestii jest nie tak.
  Inne narody,których flagi były symbolami używanymi zawsze jednoznacznie i czytelnie,nie mają tego problemu.Przypuszczam,że nawet nie są w stanie zrozumieć o czym my tu dyskutujemy.  No właśnie. Trudno o zrozumienie gdy mamy tak unikalne doświadczenia że nie do przekazania. Flaga powinna być tym symbolem pod którym ludzie się grupują, z którym się identyfikują. Powinna. A my mamy jakieś zadry, rany, kompleksy i tak to trwa....
 3. Cytat

  A to ciekawe. icon_rolleyes.gif Pochodzę z Lubelskiego i tam,jak sięgam pamięcią,nazewnictwo było takie jak i twoje.
  Qurczaken!Człowiek się tylko wyprowadził na 30 lat i już nazwy pomieszali. icon_neutral.gif  Trzeba wracać. Nowi się wyraźnie pogubili i ktoś musi im powiedzieć co i jak. icon_biggrin.gif Ja wiem skądinąd że nazwy rzeczy mogą być różne ale jak dotąd spotykałem tylko regionalizmy. O takim odwróceniu pojęć nie słyszałem dotychczas.
 4. Cytat

  Ciekawe,dlaczego w Polsce wywieszanie flagi jest obciachowe  No właśnie , dlaczego? Znam ludzi którzy uważają że flaga jest dla staruszków i takie wywieszanie trąci myszką. Nie chcą być kojarzeni jako "staroświecy" więc flagi u nich nie ma.
 5. Cytat

  Jak widać, telewizja kłamie icon_smile.gif W takich warunkach rośliny szybko zaczęłyby chorować, kwitłyby w sposób mało obfity i rozrastały się powoli...  Ehh, telewizja nie ma szczęścia. Co by się ustrój czy zarząd nie zmienił i tak wszyscy twierdzą że kłamie. Biedulka. icon_lol.gif
 6. Cytat

  był skalniak, na którym chwasty ciągle rosły - rozsiewały się od sąsiada zza ogrodzenia - on tam ma tylko chwasty - i jak tu wtedy wygrać tę walkę?
  Trawnik zarasta chwastami również.  Proponuję pozwać sąsiada za złośliwe zachwaszczanie działki nie będącej jego własnością.
 7. Cytat

  Trzeba - gdyż koniczyna rozrastając się tworzy na ziemi plątaninę łodyg, które puszczają korzenie - i w ten sposób tworzy się twarda skorupa na której trawa nie może rosnąć... no i jeszcze jeden problem - koniczyna kwitnie, a moi synowie latem lubią biegać boso po trawniku (ja również) i można zostać użądlonym przez osę, która siedzi sobie na koniczynce...  Do koniczyny mam pewien sentyment i smutno mi że jest traktowana jak chwast.
 8. Cytat

  Moim zdaniem do uprawy w donicach najodpowiedniejsze będą karłowe i płożące odmiany roślin iglastych. Muszą to być też rośliny, które są małowymagające i odporne na suszę, bo ziemia w donicach bardzo szybko wysycha- zwłaszcza jak jest upalnie.  Słyszałem o urządzeniu dozującym wodę do rożlin gdzie zbiornik wody mógł być uzupełniany raz na miesiąc. Fajna sprawa.
 9. Cytat

  Witam.
  Patrząc na mój trawnik obawiam się że już za rok zamiast trawy będę miała tylko koniczynę - zaczęło się dwa lata temu od małych kępek a zajmuje już prawie 50% trawnika!!!!! wyrywałam ją - pryskałam środkiem na dwuliscienne - ale to nic nie daje - rozrasta się coraz bardziej... czy macie jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się koniczyny z trawnika?


  Czy naprawdę trzeba się jej pozbywać?
×
×
 • Utwórz nowe...