Skocz do zawartości

Tyrozaur

Uczestnik
  • Posty

    12
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Tyrozaur

  1. nie, akt notarialny dokumentuje czynność nie stan prawny. Do sprzedania działki potrzebne będą wypisy z ksiągi wieczystej i rejestru gruntów. Czasami notariusze chcą poprzedni akt notarialny ale tylko po to aby ułatwić sobie pracę.
  2. Z Urzędu to raczej nie. Ich interesują właśnie te formalne dokumenty. Decydujący głos będzie miał kierownik twojej budowy, bo to on dokonuje wpisu do dziennika budowy o jej zakończeniu. Teoretycznie powinny być zakończone wszelkie roboty łącznie ze śmietnikiem i ogrodzeniem. Ale na pewne rzeczy można przymknąć oko. Mój kierownik powiedział np., że on nie podpisałby zakończenia budowy bez barierki przy schodach na piętro.
  3. Wybierz się do innych architektów. Może ktoś zaproponuje inne rozwiązanie problemu, a przy okazji porównasz ceny za usługi. Bardzo sympatyczny projekt. Życzę sukcesów.
  4. Nie do końca - nadal można zrzucić telewizor ze stolika, albo zalać klawiaturę kawą.
  5. Ja sam kupowałem kiedyś działkę budowlaną od Pani, która była jej jedyną właścicielką. Do notariusza przyszła natomiast razem z mężęm, który potwierdził przed notariuszem, że nic nie ma do tej działki i zostało to zapisane w akcie notarialnym. Ale pewnie gdyby pani zależało to mogłaby sprzedać działkę bez wiedzy męża, wystarczy że oświadczy iz nie ma mężą, a dlaczego notariusz miałby jej nie wierzyć.
  6. Elektryczne kotły CO produkuje firma KOSPEL www.kospel.pl. Sam obserwuje to rozwiązanie jako awaryjne, na wypadek nie ukończenia do zimy instalacji gazowej, (a właściwie papierów z tym związanych). Kocioł taki ma tą zalete, że można go umiejscowić w instalacji dostosowanej do kotła gazowego. Jeżeli będę zmuszony go zainstalować to planuje dołączyć go do instalacji obok kotła gazowego i używać poźniej jako awaryjne źródło w wypadku braku gazu. Kocioł taki może też podgrzewać ciepłą wodę w zasobniku. Natomiast osobna sprawa to wspomniana akumulacja, jedyne co mi przychodzi do głowy to ustawić grzanie wody na poranne mycie tak, żeby było to jeszcze w nocnej taryfie (czyli przed 6 rano?). Cena takiego kotła(model o jakim ja myślę to 2300 - cennik producenta + robocizna hydraulika i pewnie jakieś materiały jeszcze + jakiś sterownik 100-200zł). Jeśli chodzi o koszty to pewnie wychodzi to drożej niż gazem. I na koniec czy zna ktoś podobne kotły innych firm - kotły elektryczne do wodnej instalacji z kaloryferami.
  7. Jest jeszcze taka fajna książka - poradnik ilustrowany. Kiedyś sprzedawał ją ARCHON - dziś już chyba wykupiona. Sam z niej korzystałem, wprawdzie domu włąsnoręcznie nie budowałem ale zawsze dobrze wiedzieć o czym się rozmawia z wykonawcami. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=687684551
  8. Ja płaciłem 4200. Za szambo z montażem. - szambo 10m3 -zbiornik betonowy sześcienny (bo są też z kręgów) Usługa full serwis, w cenie wykopanie/zalopanie dołu, usunięcie sporego drzewka owocowego, podłączenie zbiornika do kanalizacji domu oraz wywiezienia nadmiaru ziemi, wyciętego drzewa i chałdy gruzu extra.
  9. A koszty paliwa uwzględniłeś? Po za tym agregat zużywa paliwo również kiedy nie pobierasz prądu. Przy murowaniu włączasz agregat, odpalasz betoniarkę mieszasz ile trzeba i gasisz agregat, ale np. przy jakichś drobniejszych pracach gdzie co kilkanaście minut trzeba skorzystać z np wiertarki, szlifierki itp. będziesz biegał co chwilę odpalać agregat?.
  10. Mam do sprzedania barak idealny dla ekip budowlanych: 2 okna, instalacja elektryczna. Odbiór osobisty. Cena 1900. Mogę udostępnić namiary na odpowiedni transport. (Ewentualnie gratis stemple do stropu około 100 szt. - jeżeli jeszcze będą) kontakt JUZ NIE AKTUALNE
  11. Przed zakupem projektu, jeśli planujemy jaakieś większe zmiany, można wysłać maila/faxa do autora projektu lub pracowni z pytaniem czy dana zmiana będzie możliwa. np. chcemy podnieść ściankę kolankową z 0,5 na 1,5 m - autorowi może się to nie spodobać, bo np. zamienia jego mały płaski domek w strzelistą wieżę. Tak jak napisał poprzednik projektanci określają zakres zmian możliwych do przeprowadzeenia bez ich zgody. Spotkałem też projekty, np. wybrany przeze mnie, gdzie określono, że możliwe są wszelkie zmiany zgodne z przepisami budowlanymi. Np. wszystkie projekty z tej pracowani www domdlaciebie com pl na ich stronie ->Informacje->Dopuszczalny zakres zmian. Druga metoda, gdy wybraliśmy projekt (ale nie kupiliśmy), można wybrać się z tym pomysłem do architekta, któremu planujemy powierzyć adaptację i razem z nim porozmawiać o planowanych zmianach albo i o samym projekcie. Może wam wybije z głowy niektóre zmiany, a może sam zaproponuje coś fajnego. Dyskutować można projektem w katalogu, albo w internecie. Jeżeli architektowi zlecimy też opracowanie planu zagospodarowania działki to powinniśmy otrzymać od niego komplet dokumentów do pozwolenia na budowę. Mój architekt oferował nawet, że może wypełnić wszystko i sam złożyć dokumentację do starostwa. Na szczęście podziękowałem za to udogodnienie. Zabrałem projekt na noc do domu i wypatrzyłem, że szambo mam zaplanowane w zupełnie innym miejscu niż chciałem. Architekt poprawił to gratis w 1 dzień. Jeżeli bym tego nie wypatrzył, to zmiana lokalizacji szamba po uzyskaniu pozwolenia na budowę byłaby już trudniejsza. Podsumowując zanim zakupicie projekt możecie wiele się o nim dowiedzieć i uniknąć niespodzianek.
  12. Czy ktoś z Was buduje Kubę? Ja mam już projekt i zamierzam budować. Projekt leży u architekta i czeka na warunki z gazowni. Jak tylko będe je miał to składam wniosek o pozwolenie. Plan na przyszły rok to stan surowy. Ważniejsze zmiany w trakcie adaptacji: - ściany jednowarstwowe -> dwuwarstwow - schody drewniane -> betonowe - likwidacja pojedyńczych drzwi na taras - zamiana potrójnych nieotwieranych drzwi bocznych na okno - likwidacja okienka bocznego w kuchni (szerokość chyba 45 cm) i lekkie skrócenie wnęki wejściowej - likwidacja słupa na środku tarasu - poszerzenie garażu do 7m pozdrawiam http://projekty.budujemydom.pl/projekty.ph...ebie&s=opis http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szcz...145&unset=2
×
×
  • Utwórz nowe...