Skocz do zawartości

coulignon

Uczestnik
  • Posty

    76
  • Dołączył

  • Ostatnio

coulignon's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Jak powiedziała moja koleżanka, robiąc przy tym wyuzdane miny, lepiej gdy wałek jest przystrzyżony :-)
  2. Stanisławie, Zapraszam serdecznie i dzięki! Co do innych rzeczy: Farba jest ale trzeba jakoś ją położyć na ścianę. Jeden z moich Klientów sprezentował mi kiedyś wałek malarski kanadyjskiej firmy Dynamic. Podczas testów farb dość dużo malujemy i tylko tym wałkiem malowało się bez problemu. W związku z tym postanowiłem te narzędzia dorzucić do oferty. Kilka cech które je odróżniają: Jakość włosia - miękkie i doskonale chłonie i oddaje farbę Kształt wałka: To sfazowanie jest kluczowe. Dlaczego? Przy normalnych wałkach po ich dociśnięciu do ściany, boczne, długie włókna nie mieszczą się w obrębie wałka, wystają na bok i podczas obrotu wałka "tłuką się " o ścianę zostawiając szlaczki. W ten sposób na scianie dokładnie widać każde przejście wałka. Przy wałkach Dynamic takich problemów po prostu nie ma. Dlatego tez trafiły do oferty. Zapraszam! http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=38096764
  3. Cześć, Jakiś czas temu porzuciłem etat w firmie chemicznej o wziąłem się za produkcje chemii budowlanej. Wiekszość to wyroby bardzo specjalistyczne ale jest parę ciekawych propozycji dla Was. No to zaczynamy: Farba stworzona do pierwszego malowanie wewnątrz budynków. Nadaje się na wszelkiego rodzaju podłoża: tynki cementowo-wapienne, gipsowe, surowy beton, płyty gipsowo-kartonowe. Pierwsze malowanie ma ogromne znaczenie dla wyglądu powierzchni. FORSTE wyrównuje chłonność podłoża nadając mu ciepły, biały kolor. Jeśli taki był plan to właśnie skończyłeś pracę. Jeśli chcesz mieć inny kolor potraktuj FORSTE jako podkład. Dlaczego podkład jest ważny przeczytasz na naszej stronie internetowej: www.chems.pl Jak bardzo cenisz swój czas? Ile razy zdarzyło Ci się kupić farbę którą musisz malować dwa lub trzy razy żeby uzyskać zadowalający efekt? Czy wiesz że farbą Forste przemalujesz ciemną ścianę na biały kolor malując tylko raz? Poza nielicznymi przypadkami farba nie wymaga wcześniejszego gruntowania podłoża. Dlaczego? My także cenimy Twój czas. Spieszysz się? Nasza farba tworzy specjalnie rozszczelniona powłokę. Dzięki temu masz pewność że wilgoć która pozostała po poprzednich operacjach będzie mogła swobodnie odparować. Gdzie kupić? Na stronie http://chems.pl jest lista dystrybutorów. Krótka. Dlatego wygodniej i szybciej kupisz tutaj: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=38096764 Wysyłka jednego kubełka nie stanowi problemu! Farba następnego dna dojedzie prosto na budowę. Zapraszam!!!
  4. uprasza się o dopisane mnie i Konkubiny wraz z dwójką Młodych. Na sobotę bez noclegu.
  5. Ja to chciałem złożyć pozdziekowania jednej Koleżance za wydekoltowany dekolt. Jeśli ktoś miałby zdjęcie.....
  6. Ja atk tylko kretyńsko sie zapytam - jak juz Ci sie miejsce do mieszkania znudzi albo postanowisz przenieśc sie do innego miasta to komu sprzedasz tą chałupkę?
  7. jak kiedyś szukałem to znalazłem tylko tutaj: www.pianki.waw.pl Był też jesz koelner ale mieli zaporowa cenę.
  8. taka mała ciekawostka pt JAK SPAPRAĆ PŁYTĘ FUNDAMENTOWĄ. http://www.katalogprojektow.pl/artykuly_pl...owa.php#pasywny Zdaje się że gorzej nie dało sie już tego zaprojektować pod każdym względem. Rozmawiałem kiedyś z Panem Pomysłodawcą całości - pochwalił się jeszcze że jakaś niebotyczna ilość stali na to poszła.
  9. taka mała ciekawostka: odpaliłem na poł minuty szufelkę i przez zamkniete drzwiczki kominka zaczęło wyciagać dym. Kominek był w trakcie rozpalania się a szufelka jest tuz przy kominku - pewnie dlatego. No i domek w miarę szczelny. Wot technika jak mawiają Rosjanie.
  10. Grzejniki i RBetka (ta moja) sprzedane. Zostały schody i RB w warszawie.
  11. Starałem sie "być bardziej" niż TB. Ale to trudne jest.
  12. Rozumiem że masz odkurzacz centralny, codziennie odkurzasz dywany w swoim mieszkaniu, zamiatasz do szufelki piasek i jesteś cholernie niezadowolony bo jest niewygodnie. Bo wiesz, "montować" to nie to samo co "używać" Ja w każdym razie nie zamienię centralnego na żaden, najbardziej cudowny, (na kółkach, na batarię, przypiety na pasku, noszony na plecach) zwykły "zakurzacz". A wiem bardziej od ciebie bo nie dość że go montowałem to jeszcze go używam.
  13. Nie chciałbym psuć takiego pieknego ogłoszenia ale określanie mianem "energoszczędnego" budynku z 15 cm styropianu i 25 cm wełny w dachu to jakaś kpina. Te grubości izolacji są zupełnie przciętne i raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie robi mniej. Odniesienie sie do norm budowlanych jest nieporozumieniem - normy te są tak złe (współczynnki przenikania) że raczej gorzej wybudować sie nie da.
  14. układając izolację na płycie (czyli patrząc od spodu: podbudowa, płyta, izolacja, wylewka) pozbywamy się kilku podstawowych zalet płyty fundamentowej "typu Legallet" (obojetnie czy z funkcją grzania czy nie): 1. eliminacja mostka cieplnego do gruntu 2. Poziom zero wykanany na gotowo (płyta jest posadzką) Wiec jeśli nie ma innych wskazań (nosność gruntu) to budowa takiej płyty jest bezcelowa pod każdym wzgledem: ekonomicznym, cieplnym, prostoty wykonania itd. Dużo sensowniejsza jest płyta z izolacją od spodu, być może nieznacznie drozsza jeśli użyjemy styroduru, ale mozna to zrobić bez rujnowania sensu ekonomicznego przedsięwziecia. Temat płyty rozpracowoyawłem dogłebnie 3 lata temu. Od tamtego czasu wiele sie nie zmieniło. W większości przypadków jest to dalej najtańszy i najlepszy sposób fundamentowania.
  15. Obejrzeć a jakze mozna, telofon masz więc mozemy sie umówić u mnie lub u Ciebie. Mocowanie: najpierw do sciany przykręcamy wieszak a potem na nim wieszamy grzejnik. Oczywiście wszystko w komplecie.
×
×
  • Utwórz nowe...