Skocz do zawartości

Tymianek

Uczestnik
  • Posty

    75
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Tymianek's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

9

Reputacja

  1. Rozumiem. Bardzo dziękuje za odpowiedz.
  2. Rura kanalizacyjna raczej nie koroduje a na pewno nie szybko. Tak to wygląda na zdjęciach.
  3. Mam pytanie odnośnie przygotowania podłoża pod posadzkę główną. W jednym pomieszczeniu ( kotłownia) jest mały galimatias jeżeli chodzi o instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną rozłożoną na podłodze na gruncie. W związku z tym trudno mi tam ułożyć folię tak aby przylegała ona bezpośrednio do podłoża. Postanowiłem aby wnęki między rurami i przewodami wypełnić pianką i styropianem w celu wyrównania, a dopiero na tym rozłożyć folię i dać styropian. Nie ma tego dużo, bo w zasadzie w dwóch rogach pomieszczenia i nasuwa się pytanie czy jest to rozwiązanie akceptowalne ?
  4. Do 500m2 jest bez opłat - tu musisz się zmieścić ze wszystkim, co planujesz wybudować (dom, garaż, droga dojazdowa itp)a jeśli architekt nie zmieści się na tych 500m2 to za każde dodatkowe 100m2 będziesz musiał zapłacić.
  5. Akurat w tym garażu jest zwykła graciarnia ale innym przykładem może być poddasze nieużytkowe, gdzie możemy zaobserwować podobną sytuacje. Wloty okapów są drożne czyli występuje ruch powietrza, nikt tam beczek z wodą nie stawia a mimo to możemy zaobserwować zjawisko skraplania się wody.
  6. W późniejszych godzinach jest to nadal ta sama "wiata" czyli "nie jest to wiata całkowicie przewietrzana" a zjawisko skraplania już nie występuje. Nie ma sytuacji kontaktu ciepłego powietrza z zimnym materiałem.
  7. Skraplanie wody można zaobserwować np: w garażach blaszanych - zwykle rano.
  8. Witam Ja mam podobny problem (kolejny). Majster, który budował mi komin robił to w sposób wyjątkowo ordynarny - zwyczajnie nie stosował się do instrukcji dołączonej do komina. Wełna, która miała być montowana aby nie zasłaniała kanałów (do wentylacji wełny) była łączona właśnie na tych kanałach. Majster budował komin do stropu, a wiec do stropu wełna ułożona jest niezgodnie z instrukcją. Dodatkowo pojawił się jeszcze jeden bubel czyli pęknięty trójnik. Komin nie był jeszcze przepalany a więc musiał być zamontowany jako uszkodzony - podejrzewam, że przy docinaniu trójnik został uszkodzony. Dziś Pan od kominków oświadczył, że może być to późniejszy problem. Znajomy budowlaniec sugeruje abym delikatnie naciął owe pęknięcie i uszczelnił je pastą dedykowaną do tych kominów. Może ktoś miał podobną sytuacje, którą udało się rozwiązać w sposób pozytywny, bez dodatkowych trudności ?
  9. Czy nowoczesne domy szkieletowe mają w swojej konstrukcji płyty typu osb ?
  10. Dobre rozwiązanie nie musi być drogie
  11. Podbijam temat - to można robić poziome kanały w wentylacji grawitacyjnej ? W moim projekcie też jest podobne rozwiązanie. tzn. nie z wc ale od kuchni, 2 kanały przechodzą przez wiatrołap (1,00-1,20 cm) i wchodzą do otworów wentylacyjnych w kominie. Nie pasuje mi to rozwiązanie i pomyślałem aby otwory zrobić w stropie (poddasze nieużytkowe) i rurą pcv pod skosem wpiąć się w komin - w te same kanały wentylacyjne. Rurę ocieplił bym wełną. Czy takie rozwiązanie będzie korzystniejsze ?
×
×
  • Utwórz nowe...