Skocz do zawartości

wojtek73

Uczestnik
  • Posty

    29
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez wojtek73

  1. Na moim poddaszu są zamontowane 4 okna dachowe. Czy macie sprawdzone i w miarę tanie rozwiązania ograniczające nadmiar ciepła latem? Wiem, że można zastosować przesłony wewnętrzne i znacznie droższe zewnętrzne. Mam w tej chwili stan surowy zamknięty i zastanawiam się czy doprowadzić do okien zasilanie, czy lepsze są przesłony sterowane ręcznie?
    Wojtek
  2. Na piętrze domu zaplanowałem ogrzewanie grzejnikami, natomiast cały dół ma mieć podłogówkę. Wykonawca namawia mnie do wykonania prostrzej instalacji z zaworem RTL, czyli jednoobiegowej. Podobno jest wtedy zbędne sterowanie pogodowe i koszty instalacji są ogólnie o 3000 niższe. Mam stosunkowo mały dom ok. 130 m kw. Czy macie może zastosowane u siebie takie rozwiązanie i czy jest ono godne polecenia? Czy może lepiej zrobić sterowanie każdym obwodem oddzielnie?
  3. Analizuję ceny zakupu cieplejszych okien do domu i tak sobie myślę, czy nie będzie taniej kupić w miarę standardowe i tańsze okna i dokupić do nich rolety zewnętrzne? Co prawda u mnie stan surowy zamknięty już gotowy, więc nie podwyższę nadproża w celu umieszczenia tam skrzynki z roletą, ale mogę to zrobić w ociepleniu, którego jeszcze nie mam. Co o tym myślicie?
    Wojtek

  4. Stan surowy stoi, bez okien i nieocieplony - z resztą robót czeka sobie do wiosny. Łazienki mam dwie, jedna na parterze i jedna na piętrze. Ta na piętrze znacznie większa. Tak sobie myślę, że bezpieczniej byłoby zrobić tą na parterze bez brodzika - w razie przecieków będzie odpływ do gruntu, a nie do niższej kondygnacji? Czytałem, że trzeba zrobić staranną izolację, ale jaka będzie jej trwałość? Brodzik to jednak monolit.
  5. Cytat

    Witam,

    W łazience występują miejsca o różnym narażeniu na zmoczenie wodą. Na początku musimy zastanowić się gdzie chcemy położyć płytki ceramiczne a gdzie zostawić powierzchnię pod malowanie. Oczywiście na powierzchniach, które później będą malowane można użyć gładzi. Ze względu na to, że pomieszczenie łazienki jest pomieszczeniem mokrym należy w nim używać tynków cementowo-wapiennych firmy. Na takim tynku można zastosować gładzie cementowe, np. AT 317 (szarą) lub AT 318 (białą). Materiały te są odporne na działanie wilgoci i wody.

    W nazwiązaniu do gładzi AT 317 - ewentualne prace malarskie można rozpocząć po całkowitym wyschnięciu gładzi (3-14 dni w zależności od grubości gładzi i warunków termiczno-wilgotnościowych).
    Natomiast drugą warstwę można nakładać po upływie około 0,5-24 godzin (w zależności od chłonności podłoża, warunków atmosferycznych oraz przyjętego sposobu obróbki). Bezpośrednio po nałożeniu, wygładzać powierzchnię przy użyciu pacy stalowej.



    Dziękuję bardzo za odpowiedź
    W
  6. Cytat

    A co masz w projekcie ? Po uzyskaniu PnB raczej trudno będzie zmienić grubość ocieplenia bez zmiany pozwolenia. Zmieniają się wymiary budynku i wymaga to zmiany w PnB, wpis w dzienniku nie wystarczy.

    Co do samego porównania. Lambda prawdę Ci powie. Co z tego że styropian będzie szary jak będzie miał grosze współczynniki od tego białego ? W internecie jest kilka kalkulatorów które uwidocznią różnicę jaką osiągniesz stosując lepszy/cieplejszy styropian.




    W projekcie mam 20 cm, ale chciałbym zrobić trochę mniej, bo strasznie styropian będzie zasłaniał możliwość dostępu światła do wewnątrz - mam małe okna. A dlatego drążę, bo chciałbym, żeby z jednej strony była cieńsza warstwa, a z drugiej, żeby była zachowana obliczeniowa izolacyjność termiczna...

    Cytat

    Nie ma tabeli jako takiej ale na stronie termoorganiki jest fajny kalkulator wyliczajacy U ściany zależnie lambdy zastosowanego styropianu.
    Jestem na fonie i nie zapodam linka ale wklep w google kalkulator termoorganika to wyskoczy :-)

    Ja bym dał do następnego domu 25cm szarego styro z najniższą lambda icon_wink.gif



    A jest jakiś patent, żeby ten styropian okien tak nie zacieniał?
  7. Cytat

    a nie warto samemu się przekonać? nic nie sprawia większej satysfakcji, nie mówiąc już o podjęciu świadomej decyzji
    no tak, trzeba tylko chcieć, bo excel sam policzy

    swoją drogą pisanie o samej barwie w zasadzie nic nie wnosi,bo to pytanie jest w stylu co jest lepsze - VW czy Audi?




    No nie wiem czy Twoje porównanie jest trafne, nie chodzi o barwę przecież, a o to co pod nią się kryje. Styropian szary ma nieco lepsze właściwości termoizolacyjne niż biały. A mnie interesuje czy ktoś z tym się praktycznie zetknął i ma jakieś doświadczenie z tym związane. Ot tyle...
    W.
×
×
  • Utwórz nowe...