Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Michał

Uczestnik
 • Posty

  35
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Michał

 1. Zmyć karscherem, zaszpachlować ubytki, zagruntować i pomalować lub naciągnąć nową warstwę tynku cienkowarstwowego.
 2. Nareszcie rozsądne podejście do tematu. Wentylacja wtedy jest skuteczna gdy zapewnia odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu. Wszystkie wyliczenia, normy dla domów jednorodzinnych można spokojnie pominąć przyjmując maksymalną wymianę na poziomie 0,5- krotnej wymiany. Krytycznym okresem dla wentylacji są temperatury zewnętrzne w przedziale 5 - 15 st C i wtedy intensywność wymiany jest największa. Przy silnych mrozach wentylację można zredukować do minimum a i tak w pomieszczeniach będzie za sucho. Warto też wiedzieć, że do oddychania zużywamy ok. 0,5m3/h i potrzeba intensywniejszej wentylacji
 3. Miałem - wyłączyłem. Długość obiegu ok, 30 m a straty na przesyle + pompa to ok. 150W w cyklu 12/24h daje to zużycie ok. 2 kWh na dobę. Przy napełnianiu wanny cyrkulacja bez sensu - najpierw zleci chłodna później uzupełni gorąca. W w.c. zainstalowałem elekt. podgrzewacz przepływowy zasilany ciepłą wodą - zużycie dzienne prądu 0,3 - 0,5 kW w pozostałych bateriach po dłuższej przerwie czekam 15 - 20 sek na dopływ dobrze ciepłej wody.
 4. Takich roślin nie powinno się sadzić blisko budynków, ponieważ nagrzane mury w okresie letnim mogą nam poparzyć roślinę.
 5. Występując do urzędu gminy o wydanie warunków technicznych na podłączenie do sieci wodociągowej i odprowadzenie ścieków otrzymałem warunki techniczne, które mnie zaszokowały. U.G każe mi wykonać przyłącze jako PVC fi 90 w dwóch działkach, zakończony hydrantem i zaślepiony do dalszej rozbudowy. Do mojej działkiwykonać jako PE32 wraz z projektem technicznym. Podobnie dla kanalizacji. Czy U.G. może żądać wybudowania sieci zewnętrznej wodociągowej i kanalizacyjnej. Czy to jest zgodne z obaowiazującym prawem?
 6. Czy opłaca się rozprowadzić kanały i kupić rekuperator, jeśli zmienię piec węglowy na elektryczny i pozatykam otwory wentylacyjne?
 7. Czy jest sposób na uruchomienie pompy cyrkulacyjnej CWU tylko w czasie, gdy korzysta ktoś z łazienki (WC, zlew). W sumie mam 9 punktów poboru CWU. Zastanawiam się też, czy przy obiegu cyrkulacyjnym CWU z bojlerem na 200 l, można załączyć w obiegu mały bojler na 30 l przed łazienką, gdzie będę korzystał podczas dłuższej nieobecności innych domowników.
 8. Czy stary tynk (30 lat) należy usunąć przed wykonaniem ocieplenia styropianem metoda mokrą, cz też można go jakoś wzmocnić, zaimpregnować? Czy jeśli tynk był położony na klejonych płytach styropianowych gr. 2 cm to należy je usunąć, czy można od razu położyć ocieplenie 12 cm styropianu?
 9. Na początku roku gość brał już 22 zł za m2, moim zdaniem sporo, ale sam oceń. Namiary wyślę Ci na PW.
 10. Przebudowuję dom po moich dziadkach i mam mały problem z dachem a dokładnie z jego deskowaniem Jedni mi radzą, żeby zastosować deskowanie a później papę, a inni żeby obrazu na cegle położyć folie i blachę. Chce poddasze zrobić mieszkalne a dach ma być kopertowy. Nie wiem jak mam zrobić. Dlatego się zwracam do was żebyście mi pomogli. Chciałbym wiedzieć jakie są wady i zalety tych dwóch zastosowań i dokonać dobrego wyboru.
 11. Ile czasu musi upłynać od zalania posadzki betonowej gr. 18 cm do położenia na niej paneli podłogowych tak, aby uniknąć błędów wykonawczych? Pytałem się kilku osób i kazdy mówi mi co innego, dlatego zdecydowałem się zasięgnąć opinii fachowców.
 12. Najlepiej jakbyś kupił tanią szlifierkę taśmową a do tego zestaw papierów ściernych. Zaczynasz o grubości ziarna 26, żeby zerwać stary lakier. Następnie zeszlifuj 80, a skończ na cyklinowaniu 180. Później nałóż Sadolin i zchody gotowe.
 13. Michał

  malowanie drewnianych schodów

  Jak wycyklinujesz swoje schody to polecam Ci zastosowanie Sadolinu, który jako jedyny lakier potrafi stworzyć bardzo odporną powłokę. Mają calkiem dużą paletę barw, więc na pewno znajdziesz odpowiedni kolor.
 14. Tak, ekipa już skończyła i wszystko jest o.k. Teraz mam problem z drzwiami wewnętrznymi - wszystkie, które do mnie dotarły są uszkodzone. Zamówiłem je u lokalnego dystrybutora, który brał od innego dystrybutora i firma która je dostarczyła nie poczuwa się do odpowiedzialności. Tak czy siak, nie zamierzam tak tego zostawić.
 15. Dzieje się to w Wyszkowie, czyli województwo mazowieckie. Tynk jest narzucany ręcznie. Uch, widać, że tanio mi się udało ich załatwić. Pamiętam, że poprzednia ekipa miała brać 13 zł/m2 i wydawało mi się, że już teraz przepłacam.
 16. Wszystko zależy od ilości prac i co to za prace maja być. Czy to jest kwota z materiałem, czy bez? Ech, chyba z byt ogólnie napisałeś.
 17. U mnie tynkarze biorą 16 zł za metr kw., ale słyszałem, że za 20 zdarza się im pracować.
 18. Do montażu okna była wybrana firma jedna z wielu, ta która oferowała najniższa cenę za usługę. Okno było wstawione w sufit wykończony płytami g-k. "fachowcy" wycięli w dachu (blachodachówce) otwór, a następnieprawdopodobnie kopniakami wypchnęli płytę (od góry). Jak wyszło sami widzicie na zdjęciach.
 19. Ja to znalazłem: https://budujemydom.pl/abc/1115_osadzanie_drzwi_-_krok_po_kroku/ https://budujemydom.pl/remont/389_wymiana_okien_i_drzwi/
 20. O tutaj to przesadziłeś Akcja miała miejsce kilka tygodni temu i zapewniam Cię, że kolesie którzy robili remont mieli klucze do mieszkania, bo gdyby nie mieli kluczy to nawet palcem by nie ruszyli...
 21. Mam jeszcze jedno ta sama firma wstawiała u tego samego człowieka drzwi. Po wstawieniu ościeżnicy i wypełnieniu pianką montażową nie zostawili kołków rozporowych i teraz drzwi się nie domykają. Nieźle co?
 22. Czy są jakieś inne sposoby oczyszczenia drewnianych ram okiennych oprócz ich opalania, które ponoć niszczy szyby i powoduje, że szyby te nadają się wyłącznie już do całkowitej wymiany?
 23. Kiedyś czytałem taką rubrykę w Budujemy Dom "co by tu panowie sp..." Właśnie znalazłem materiał na kolejny odcinek tej rubryki. Firma z Wyszkowa sprzedająca m.in okna dachowe zaproponowała mojemu znajomemu okno dachowe z montażem. Efekt ich pracy dostępny jest na zdjęciu. Przy czym powiedzieli, że kolejna ekipa, która miała malować poddasze poradzi sobie z tym problemem. Czekam na komentarze.
 24. Mam wybudowany dom według projektu indywidualnego. Chciałbym podzielić się z wami kilkoma uwagami na temat tego jak powinien być mój drugi dom. Piszę o tym, bo zamierzam go wybudować i ciekaw jestem waszych opinii, co chcielibyście zmienić, a co zostawić ze swojego domu jeśli moglibyście budować drugi? Obecnie chcę wybudować mały dom, bo dzieci nas tylko odwiedzają i więcej jak 150 m2 mi ni potrzebne. Drugi dom powinien być cieplejszy sauną, ogrodem zimowym i koniecznie w cichy miejscu. To tyle marzenia... Wspomnę tylko, czego chcę uniknąć w drugim domu? Mam obecnie za małą kotłownię, oci
 25. Szukam baraku dla budowlańców. Okolice Warszawy Będe wdzięczny za pomoc
×
×
 • Utwórz nowe...