
Michał
Uczestnik-
Posty
35 -
Dołączył
-
Ostatnio
Reputacja
0 NeutralnyO Michał
-
Ranga
Początkujący
Aktyw
-
Punkty pozostałe
4
-
Zmyć karscherem, zaszpachlować ubytki, zagruntować i pomalować lub naciągnąć nową warstwę tynku cienkowarstwowego.
-
Nareszcie rozsądne podejście do tematu. Wentylacja wtedy jest skuteczna gdy zapewnia odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu. Wszystkie wyliczenia, normy dla domów jednorodzinnych można spokojnie pominąć przyjmując maksymalną wymianę na poziomie 0,5- krotnej wymiany. Krytycznym okresem dla wentylacji są temperatury zewnętrzne w przedziale 5 - 15 st C i wtedy intensywność wymiany jest największa. Przy silnych mrozach wentylację można zredukować do minimum a i tak w pomieszczeniach będzie za sucho. Warto też wiedzieć, że do oddychania zużywamy ok. 0,5m3/h i potrzeba intensywniejszej wentylacji
-
Miałem - wyłączyłem. Długość obiegu ok, 30 m a straty na przesyle + pompa to ok. 150W w cyklu 12/24h daje to zużycie ok. 2 kWh na dobę. Przy napełnianiu wanny cyrkulacja bez sensu - najpierw zleci chłodna później uzupełni gorąca. W w.c. zainstalowałem elekt. podgrzewacz przepływowy zasilany ciepłą wodą - zużycie dzienne prądu 0,3 - 0,5 kW w pozostałych bateriach po dłuższej przerwie czekam 15 - 20 sek na dopływ dobrze ciepłej wody.
-
Takich roślin nie powinno się sadzić blisko budynków, ponieważ nagrzane mury w okresie letnim mogą nam poparzyć roślinę.
-
Występując do urzędu gminy o wydanie warunków technicznych na podłączenie do sieci wodociągowej i odprowadzenie ścieków otrzymałem warunki techniczne, które mnie zaszokowały. U.G każe mi wykonać przyłącze jako PVC fi 90 w dwóch działkach, zakończony hydrantem i zaślepiony do dalszej rozbudowy. Do mojej działkiwykonać jako PE32 wraz z projektem technicznym. Podobnie dla kanalizacji. Czy U.G. może żądać wybudowania sieci zewnętrznej wodociągowej i kanalizacyjnej. Czy to jest zgodne z obaowiazującym prawem?
-
Czy opłaca się rozprowadzić kanały i kupić rekuperator, jeśli zmienię piec węglowy na elektryczny i pozatykam otwory wentylacyjne?
-
Czy jest sposób na uruchomienie pompy cyrkulacyjnej CWU tylko w czasie, gdy korzysta ktoś z łazienki (WC, zlew). W sumie mam 9 punktów poboru CWU. Zastanawiam się też, czy przy obiegu cyrkulacyjnym CWU z bojlerem na 200 l, można załączyć w obiegu mały bojler na 30 l przed łazienką, gdzie będę korzystał podczas dłuższej nieobecności innych domowników.
-
Czy stary tynk (30 lat) należy usunąć przed wykonaniem ocieplenia styropianem metoda mokrą, cz też można go jakoś wzmocnić, zaimpregnować? Czy jeśli tynk był położony na klejonych płytach styropianowych gr. 2 cm to należy je usunąć, czy można od razu położyć ocieplenie 12 cm styropianu?
-
Na początku roku gość brał już 22 zł za m2, moim zdaniem sporo, ale sam oceń. Namiary wyślę Ci na PW.
-
Przebudowuję dom po moich dziadkach i mam mały problem z dachem a dokładnie z jego deskowaniem Jedni mi radzą, żeby zastosować deskowanie a później papę, a inni żeby obrazu na cegle położyć folie i blachę. Chce poddasze zrobić mieszkalne a dach ma być kopertowy. Nie wiem jak mam zrobić. Dlatego się zwracam do was żebyście mi pomogli. Chciałbym wiedzieć jakie są wady i zalety tych dwóch zastosowań i dokonać dobrego wyboru.
-
Ile czasu musi upłynać od zalania posadzki betonowej gr. 18 cm do położenia na niej paneli podłogowych tak, aby uniknąć błędów wykonawczych? Pytałem się kilku osób i kazdy mówi mi co innego, dlatego zdecydowałem się zasięgnąć opinii fachowców.
-
Najlepiej jakbyś kupił tanią szlifierkę taśmową a do tego zestaw papierów ściernych. Zaczynasz o grubości ziarna 26, żeby zerwać stary lakier. Następnie zeszlifuj 80, a skończ na cyklinowaniu 180. Później nałóż Sadolin i zchody gotowe.
-
Jak wycyklinujesz swoje schody to polecam Ci zastosowanie Sadolinu, który jako jedyny lakier potrafi stworzyć bardzo odporną powłokę. Mają calkiem dużą paletę barw, więc na pewno znajdziesz odpowiedni kolor.
-
Tak, ekipa już skończyła i wszystko jest o.k. Teraz mam problem z drzwiami wewnętrznymi - wszystkie, które do mnie dotarły są uszkodzone. Zamówiłem je u lokalnego dystrybutora, który brał od innego dystrybutora i firma która je dostarczyła nie poczuwa się do odpowiedzialności. Tak czy siak, nie zamierzam tak tego zostawić.
-
Dzieje się to w Wyszkowie, czyli województwo mazowieckie. Tynk jest narzucany ręcznie. Uch, widać, że tanio mi się udało ich załatwić. Pamiętam, że poprzednia ekipa miała brać 13 zł/m2 i wydawało mi się, że już teraz przepłacam.