Skocz do zawartości

megg

Uczestnik
  • Posty

    60
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

megg's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Nie z każdej strony działki da się posadzić coś od zewnątrz plotu. Jak już to tylko od frontu
  2. To czeka mnie poważny remont;) A czy przy wymianie tynków w sporej części mieszkania, nie bedzie w mieszkaniu za dużo wilgoci? Bo generalnie chodzi o tynki w 2 pokojach i przedpokoju (także wyrównanie powierzchni sufitów- nowy tynk, gładź lub g-K na sufitach).
  3. Dziękuje za szybka odpowiedz. Przepraszam za brak rozeznania- ale po co np w pokoju ta zaprawa do płytek ceramicznych? Nie mozna od razu na wielka płytę nanieść tynku/gładzi?
  4. Witam, Jak wyrównać ściany w bloku z wlk płyty? Stare tynki w niektórych miejscach słabo sie trzymają (możliwe ze przy malowaniu bedą chciały odpadać). Czy od razu je zerwać w tych miejscach i wyrównać nowà zaprawa? Poza tym w całym domu tynki są nierówne (jak to kiedyś robiono). Czy inwestować w gładź? Czy g-k? Napewno g-K sie wszędzie nie da. Moze farba maskująca wizualnie nierówności? Fajnie by było zeby te ściany wreszcie zaczęły wyglądać estetycznie- jak na dzisiejsze standardy
  5. Perz to i ja bym zamieniła, bo zamiast trawnika u mnie jest perzownik
  6. No właśnie... Ludziska, sezon się zbliża!!!!!! Ja bym jakieś ciekawe egzemplarze roślinek po znajomości/w promocyjnej cenie przytuliła Jakieś bylinki by mi się na słoneczną rabatę przydały. Już teraz trzeba się ogarniać z kwiatami, żeby w maju je w ogrodzie posadzić. W pierwszej połowie maja możemy siać i sadzić te nie wrażliwe na przymrozki (kocanki, lwie paszcze, astry chińskie), a w drugiej połowie miesiąca (po ogrodnikach) - pozostałe (np. szałwia błyszcząca, aksamitki, żeniszki, lobelie). A jeśli chodzi o krzewy i drzewka to właśnie kwiecień jest odpowiednim czasem na sadzenie drzew i krzewów zimozielonych (iglaki, bukszpany itd), sprzedawanych z gołym korzeniem, balotowanych (mają obwiązany tkaniną korzeń) i wrażliwych na mróz. Drzewka i krzewy kupowane w pojemnikach możemy sadzić w ogródku praktycznie przez cały sezon.
  7. Taśmy z metalowymi kolcami (które można bez problemu kupić, bo to dość powszechny sposób walki z gołębiami siadającymi np. na parapecie), to dobry pomysł. Są bardzo skuteczne i wcale nie groźne dla ptaków. Inne domowe sposoby na gołębie to np. odstraszanie wiatraczkami (nawet dziecinnymi) lub płytami cd zawieszonymi na sznurku. Bardzo skuteczne jest także rozciągnięcie żyłki wzdłuż parapetu czy belek (zaletą tego sposobu jest też to, że żyłki są praktycznie niewidoczne, więc nie szpecą). Pozdrawiam!!!
  8. Może książka "kaktusy dla początkujących" (z empiku) Ci się spodoba? jest w niej kalendarz prac pielęgnacyjnych kaktusów, dużo praktycznych porad, no i oczywiście opis wielu gatunków tych roślin, które być może posiadasz? Kaktusy to są moje ulubione rośliny. W małym mieszkaniu na parapecie mam ich obecnie około 15-u. Tyle zostało z mojej "kolekcji" - bo jak się okazuje, nie wszystkie są aż tak odporne lub łatwe w uprawie, jak się powszechnie uważa. Pozdrawiam serdecznie
  9. A czy ten pomysł rozwiązuje jakoś problem o którym na początku wspominales? - czy rozwiązanie to zapobieglo by przechodzeniu nieproszonych gości przez rzeczke na dzialke i unimożliwilo by wpandnięciu dziecka do wody??? Może tymczasowe ogrodzenie (zanim rozstrzygnie się czy działka obok będzie Twoja) za rzeczką zdalo by narazie egzamin? Pozdrawiam!
  10. Przesadzając krzewy i drzewka obkopujemy je najpierw wokół, poza obrysem korony. I tutaj pamiętajmy, że zbyt wielka bryła korzeniowa łatwiej osypie się podczas wyciągania jej z dołka (za mała może przyczynić się do osłabienia rośliny). Ciężką bryłę korzeniową trzeba czymś podważyć, następnie włożyć pod nią tkaninę, i dopiero potem wyciągnąć z dołu, także podważając. Jeśli natomiast przesadzamy bardzo duży lub drzewko i jego bryły korzeniowej ręcznie raczej nie da się ruszyć z dołka, można ją wyciągnąć "na linach" np. ciągnikiem. - Polecam.
  11. To prawda, że najważniejsze żeby dobrze czuć się w swoim własnym ogrodzie... Jeśli więc lubimy krasnale, kogutki, czy inne dinozaury, to montujmy... Ale jak bardziej nam zależy, żeby ogród był urządzony tak, jak w powszechnym uznaniu uchodzi za: pięknie i gustownie, i chcemy, żeby większości się podobał, to oszczędźmy sobie (i gościom odwiedzającym ogród) tych obciachowych (chodź wiem, że o gustach się nie dyskutuje...) figurek.
  12. Najlepiej sugerować się swoim własnym zdaniem. Ja figurek w ogrodach nie lubię, ale przecież........"Wolnoć Tomku w swoim domku" Za to podobają mi się inne figurki w ogrodach - w sensie bardziej gustowne rzeźby... A swoją drogą - co myślicie o roślinach przystrzyżonych w różne kształty??? Te też mogą się przecież wydać kiczowate... Jeśli np. bukszpan przystrzyże się w kształt dinozaura...
  13. Chrzan na trawniku można też zwalczać ręcznie, za pomocą noża, podcinając korzeń rośliny. Samo koszenie trawnika, jeśli jest częste, też przyczynia się do "znikania" chwastów, ale to powolny proces... Traktując liście chrzanu roundapem (zabieg ten można powtarzać kilka razy, jeśli chwasty są uciążliwe) trzeba tylko pamiętać, żeby herbicyd nie dostał się na trawę.
  14. megg

    trawa

    z trawnikiem wiąże się jeszcze wiele innych ciekawych pojęć Np. wertykulacja - to prawie to samo co aeracja, tylko wertykulacja jest raczej nacinaniem, a nie nakłuwaniem darni.
×
×
  • Utwórz nowe...