Skocz do zawartości

limag

Uczestnik
  • Posty

    24
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez limag

  1. Dziękuję za żywą dyskusję i wiele odpowiedzi na mój post, choć mało związanych z moim zapytaniem. A czy ktoś ma kocioł Paradigmy lub zna jakieś opinie na ich temat?
  2. Witam Słyszałem wiele dobrych opinii o kotłach i solarach firmy Paradigma. Czy jest w zachodniopomorskim firma która instaluje i serwisuje produkty tej firmy?
  3. Co do tej opinii o serwisie to chyba źle zostałem zrozumiany, chciałem tylko napomknąć to co usłyszałem o tym serwisie wśród paru osób ..... i nie chcę aby na tym skupiła się tylko wypowiedź Wasza, na temat mojego postu ale na tym by doradzić mi wybór tego kotła z solarami, a raczej producenta. A co do do wypowiedzi wcześniejszych to odpowiadam. Ekspert Budujemy Dom- Pan A. Rembisz: Tak wiem że to są kotły "z górnej półki" i właśnie dlatego chcę wybrać ten jak najlepszy- biorąc pod uwagę wszystkich i wszystkie opinie. W Pana wypowiedzi :"nie kupię mercedesa bo ma zły serwis, ale w życiu nie miałem mercedesa", no tak nie miałem mercedesa i dlatego szukam w różnych miejscach opinii o nim by płacąc słono, za tegoż mietka, mieć gwarancję, że dokonałem właściwego wyboru a zakup jego wart był tej ceny.Pisze Pan że "punktów serwisowych w kraju jest ogrom" -pewnie tak, ale nie będę do pieca w zachodniopomorskim wołał serwisanta z mazowieckiego bo zwyczajnie w świecie On nie przyjedzie... Dalej pisze Pan:"Stawiając takie zarzuty należy podać więcej konkretów", po co? komu? Takie wypowiedzi padają z ust osób które montują piece, posiadają. Nie odrzucam tych opinii i ślepo im nie wierzę, m.in. dlatego dalej biorę tę firmę pod uwagę z zakupem tego pieca i dlatego dalej pytam o opinię i rady. A teraz Pan Mariusz Kiedos -Schiedel System "W ekstremalnych przypadkach można nawet ryzykować jakimś pozwem"- i sądzić się parę lat z firmą ogólnoświatową w naszych sądach - kilka lub kilkanaście lat? Dalej radzi Pan:"Z tego względu radziłbym podpytać sąsiadów lub na forach poszukać odpowiedzi pod kątem regionu kraju w którym Pan się buduje" a co ja robię? i jeszcze jedno:"A w tym pytaniu (a właściwie w odpowiedzi) jest paradoks ponieważ DOBRY SERWIS (ale zły też) poznać można wtedy gdy KOCIOŁ SIĘ PSUJE,(MIEWA JAKIEŚ AWARIE i to czasem nie jednorazowe:-)" Naprawdę wierzy Pan że są takie firmy które produkują bezawaryjne rzeczy? A teraz ezs- "aktywny"- dziękuję za rzeczową i praktyczną poradę. Jeszcze raz proszę wszystkich o pomoc w wyborze firmy między Vaillant a Viessman na którą się zdecydować przy wyborze kotła konden. wraz z kolektorami?? z góry dziękuję.
  4. Darek a możesz przesłać na priv a namiary na tego dekarza?
  5. Witam muszę szybko zdecydować się na wybór kotła gazowego kondensacyjnego wraz z kolektorami słonecznymi W zasadzie wybrałem dwie firmy, ale nie wiem, która jest najlepsza: zaawansowanie techniczne, serwis, jakość, marka, itp. Bardzo proszę o pomoc i radę użytkowników którzy posiadają już kocioł którejś z tych firm, jak i instalatorów, i innych fachowców w tej dziedzinie. Zastanawiam się nad wyborem między: Vaillant a Viessmann słyszałem że Viesmaann ma bardzo ,bardzo kiepski serwis???? Z góry dziękuję za pomoc......
  6. Witam Panie Zbyszku Mam do Pana pytanie. Jestem na etapie stawiania ścian zewnętrznych (dopiero zaczynam), mam dylemat: * jakie okienne rolety zewnętrzne najlepiej wybrać- pod względem montażu, aby były jak najmniejsze mostki cieplne, aby dom mógł spełniać wymogi domu energooszczędnego. W numerze 7-8/2009 "BD" są podane trzy rodzaje montowań rolet: 1. z kasetami pod elewacją 2.mocowane do ściany domu 3.nakładane na ramę okienną ale niestety nie ma wskazówki który typ montażu jest dla domu energooszczędnego najlepszy czyli tworzy najmniejszy mostek cieplny. Bardzo proszę o radę gdyż wykonawca chce znać moją decyzję do niedzieli, gdyz musi wiedzieć jakiej wielkości mają być otwory okienne, nadproża. pozdrawiam
  7. Witam Panie Arkadiuszu. Mam do Pana pytanie. Zgodnie ze wskazówkami Pana zawartymi w miesięczniku "Budujemy Dom", buduję dom energooszczędny.Jestem na etapie stawiania ścian zewnętrznych (dopiero zaczynam), mam dylemat: * jakie okienne rolety zewnętrzne najlepiej wybrać- pod względem montażu, aby były jak najmniejsze mostki cieplne, aby dom mógł spełniać wymogi domu energooszczędnego. W numerze 7-8/2009 "BD" są podane trzy rodzaje montowań rolet: 1. z kasetami pod elewacją 2.mocowane do ściany domu 3.nakładane na ramę okienną ale niestety nie ma wskazówki który typ montażu jest dla domu energooszczędnego najlepszy czyli tworzy najmniejszy mostek cieplny. Bardzo proszę o radę gdyż wykonawca chce znać moją decyzję do niedzieli, gdyz musi wiedzieć jakiej wielkości mają być otwory okienne, nadproża. pozdrawiam
  8. Temat czytam od początku! Tu dochodzimy do wspólnego wniosku- jak można odczytać Pana sugestię to nie jest instalacja dla biednych. Mało kto będzie myślał o uzupełnianiu takiej instalacji po wybudowaniu gdy już uzbiera niezbędną kwotę na jej całkowite zamknięcie.Każdy po zakończeniu budowy mysli już tylko o tym by spokojnie w nim zamieszkać, a nie bawić się w dalsze instalacje ( zwłaszcza gdy dom wykończony, umeblowany) Pisze Pan jak ciężką pracą jest wykonienie takiej oferty ile to godzin, uzgodnień, później przygotowanie projektu,O.K. ale ja juz taki projekt instalacji posiadam- dokupiłem razem z projektem domu. Pisze Pan jak wiele wykonawca musi wykonać rzeczy które składają się na koszt takiej instalacji: "napisanie programu, napisanie programu wizualizacji, programowanie, integracj systemu" Rozumiem choć mam pewne wątpliwości czy te rzeczy są wykonywane dla każdej inwestycji osobno, czy nie jest tak że te programy sa gotowe i tylko je w niewielkim kształcie modyfikujecie- być może się mylę, jeśli tak to zwracam honor! A teraz wyjasnię o co chodziło mi w moim poprzednim poście: koszt instalacji KNX/ EIB jest w przedziale takim jak to wcześniej pisano 80-100 tyś. zł.Ale na początku nikt tego nie podaje, lub prawie nikt. Na forach, stronach internetowych jak ta: www.infolok.com.pl/koszty.php ; czy w poradnikach przesyłanych na e-maile, pocztą te sumy są kilkanaściekrotnie zaniżone. Jeśli przesyłam prośbę o wstępną wycenę wraz z dołączonym projektem w którym jest każdy szczegół zaznaczony i dostaję odpowiedź z " szacunkowym kosztem" w którym jeśli jest wszystko od A do Z ujęte to wychodzą tego rzędu kwoty, ale większośc przesłanych ofert sporządzonych jest o połowę ceny zaniżona po to by pokazać że jest to tak konkurencyjna i atrakcyjna oferta, ale gdy się w nią szczególowo wniknie to widać gołym okiem że wiele rzeczy została pominięta by nie zrazić ewentualnego inwestora.Oczywiście jest dopisek że koszty mogą się trochę różnić po szczegółowym uzgodnieniu na miejscu planowanej inwestycji lub w trakcie prac.Na ogół wtedy cena ta jest taka jak w tym przedziale powyżej ( 80-100 tyś).Chyba że nie daj Panie inwestor zażyczy sobie coś ekstra - wówczas wykonawca powie że to jest system "komfort lub premium" a zakres cen idzie ostro w górę 100-120 tyś. Wyposażenie szafy rozdzielczej 50 tyś dla niewyolbrzymionego systemu, wręcz podstawowego??!! To chyba trochę przesada? A-ha jeszcze w grę wchodzi co zrozumiałe kurs Euro, odległość inwestycji od miejsca siedziby firmy. pozdrawiam i życzę ewentualnym przyszłym inwestorom mniejszych kosztów takiej instalacji ( która jest z początku lat 90-tych) i ofert firm które już na początku rozmowy przedstawią rzeczywisty koszt takiej instalacji!!!!!!
  9. Temat czytam od początku! Tu dochodzimy do wspólnego wniosku- jak można odczytać Pana sugestię to nie jest instalacja dla biednych. Mało kto będzie myślał o uzupełnianiu takiej instalacji po wybudowaniu gdy już uzbiera niezbędną kwotę na jej całkowite zamknięcie.Każdy po zakończeniu budowy mysli już tylko o tym by spokojnie w nim zamieszkać, a nie bawić się w dalsze instalacje ( zwłaszcza gdy dom wykończony, umeblowany)
  10. Wycena takiego projektu który nie ma jakiś wielkich zachcianek: sterowanie: światłem ogrzewaniem roletami klimatyzajcą otwieranie furtki i bramy zraszanie trawnika TO JEDYNE 70 500 netto czyli BRUTTO ok. 83900 !!!!!!! a jest to jeszcze szacunkowy koszt do 10%, więc jest wielce prawdopodobne że kwota będzie o ok. 8300 wyższa. Czy nakłady są warte efektu? nie jest to odosobniony cennik na tego typu instalację. Nie znalazłem firmy której BEZ UKRYTYCH kosztów i szczegółów cennik by odbiegał od tego powyżej. Myślę że jest to zła polityka cenowa tych firm.Inwestor który ma stan surowy i jest jeszcze przed ogromnymi wydatkami (np. wykończenie) musi liczyć się z każdą wydaną złotówką. Firmy, które zajmują się tego typu instalacjami wolą zrobić kilka takich instalacji rocznie i zarobić natychmiast określoną sumą, spędzając resztę czasu na przestojach i reklamach swoich produktów, a po paru latach zazwyczaj zamknąć interes gdyż jest nie dochodowy. Zamiast zejść z tych kosztów robocizny, marży itp. do jakiegoś rozsądnego poziomu, wówczas więcej mieliby zleceń, bez przestojów, reklamą - byłyby wykonane inwestycje w różnych województwach, miastach ( co jest dużo bardziej skuteczną reklamą od tej na forach, internecie, targach, prasie fachowej), większa liczba zleceń = rozwój firmy= większe dochody.Ale cóż to jeszcze nie w naszym kraju, w naszym sposobie myślenia. Tak się rozwijają firmy większy obrót = większy zysk, prawda znana od wieków.No chyba, że jest to produkt dla wąskiego grona odbiorców z marką znaną w świecie (Rolls Royce, Bugatti,Prada,YSL itp.) ale to już inna historia.
  11. Witam moja sytuacja jest podobna Mam stan zero: Ława fundamentowa z betonu B-25 - szeroka na 60 i wysoka na 40 następnie folia fundamentowa 1 mm grub. na tym: ściana fundamentowa: bloczki betonowe szer. 24 i wysokie 12 na które od wewnątrz nałożono 4 warstwy dysperbitu, a od zewnątrz: - hydropian 15 cm - siatka z włókna szklanego- zbrojona zatopiona w kleju - dysperbit do wysokości cokołu 2 krotna warstwa -folia kubełkowa - piach zasypowy W środku fundamentu: ok. 80-90- piasku zagęszczonego (żwir zasypowy) a na to 11 cm betonu B-15 Następnie na ściany zewnętrzne będzie użyty Solbet Optimal 600 24P+W, na który pójdzie wełna 20 cm Mój wykonawca twierdzi, że przy takim fundamencie nie ma sensu wstawiać pustaku cokołowego ISOMUR Plus, gdyż nie będzie mostka cieplnego w części cokołowej budynku, w związku z tym jest to niepotrzebny wydatek. I tu jest moja wielka prośba!: drodzy forumowicze doradzcie czy wstawiać tę jedną warstwę Isomuru Plus, czy przy takim fundamencie faktycznie nie ma sensu bo nie będzie żadnego mostka termicznego. Z góry dziękuję.
  12. A który z tych modeli posiada plastikowy wymiennik?
  13. Jestem zainteresowany rekuperatora, mam na uwadze dwa modele: Berluf Selen 800DC i Rekuperatory.pl model - CA 550 ERV LUXE czytałem parę postów powyżej: "Różnica jest jak maluch (stary ) i mercedes (nowy) - selen to bajka..." Ale czy jest ktoś kto mógłby mi doradzić wybór bo np. instaluje któryś z tych modeli, ma wiedzę na temat ich spec. technicznych, zajmuje się ich sprzedażą, lub posiada już taki rekuperator. Chciałbym znać różnice między nimi, korzyści i wady, jak jest z serwisem, użytkowaniem, który jest bardziej zaawansowany technicznie, itp., A nie tylko ogólnikowo "że jak maluch do mercedesa" Bardzo proszę o Wasze rady......
  14. "Warto skorzystać" - A dlaczego?? Skąd takie przeświadczenie?
  15. O.K. więc może ktoś wie jaki to jest szacunkowy koszt wykonania instalacji inteligentnej dla domu o pow. 164 m kw. posiadający: sterowanie: 1.oświetleniem 2.ogrzewaniem 3.żaluzjami 4.roletami 5.integracją z systemem alarmowym 6.oknami dachowymi 7.symulacja obecności domowników 8.pielęgnacja ogrodów i trawników W systemie EIB/KNX Może ktoś mi poleci dobrego wykonawcę tego typu instalacji???????
  16. Chętnie bym poznał ofertę firm które zajmują się instalacją inteligentną za taką kwotę!! Jeden z użytkowników forum budujemy dom twierdził że wykonanie takiej instalcji dla domu 150 m kw. to właśnie kwota 30-60 tyś. Jednak, gdy wykazałem duże zainteresowanie i przeszliśmy na kontakt prywatnych wiadomości to przesłał takie zestawienie kosztów: "Krok 1: Najpierw proszę mi powiedzieć czym chciałby Pan sterować w swoim domu, co miałoby wejść w skład inteligentnej instalacji. • oświetleniem, • ogrzewaniem, • klimatyzacją i wentylacją, • żaluzjami i roletami, • systemami domofonowymi i alarmowymi, • monitoringiem, • systemem kontroli dostępu, • systemami audio i video, • systemami przeciwpożarowymi • inne. Krok 2: Przygotowujemy od podstaw cały projekt instalacji elektrycznej oraz inteligentnej, w skład którego wchodzi projekt wykonawczy i po wykonawczy. Na projekcie zostaną naniesione informacje dotyczące rozmieszczenia kabli, szafy, sensorów, włączników, czujników itp. Koszt takiego projektu dla domu o powierzchni około 150 m2 wynosi około 6 000 zł. Krok 3: Wykonanie całego okablowania instalacji elektrycznej i inteligentnej, osadzenia gniazd i szafy itp., w przypadku domu o powierzchni około 150m2, wyniesie około 20 000-30 0000 zł, jednak proszę pamiętać, że są to dane szacunkowe, wiele zależy od tego ile punktów świetlnych będzie, ile gniazd i oczywiście zaawansowania inteligentnej instalacji itp. Kilka postów wyżej może Pan zobaczyć relację z kładzenia okablowania w domu, który ma podobną wielkość jak Pana. Nie jest to kosztorys, a szacunkowe określenie kosztów. Poza tym, jak już Panu pisałem w korespondencji mailowej, ta informacja poniżej nie zawiera wyposażenia szafy rozdzielnicznej (około 40 - 50 tyś zł), nie jest wzięta programowanie pod uwagę oraz przez te pół roku zmieniły się trochę stawki za robociznę oraz materiały. Podałem Panu szacunkowe, nie wiem ile będzie miał Pan punktów świetlnych, stref grzewczych, rolet, wielkość ogrodu itp, więc jest to szacunek. Dodatkowo tak jak już Panu wspomniałem, nikt nie jest w stanie wykonać domu w systemie EIB na podzespołach GIRA w kwocie 20 - 30 tyś zł, ponieważ zawartość szafy + do tego osprzęt ścienny kosztuje około 50 - 60 zł, niemniej życzę powodzenia. Proszę również zweryfikować otrzymane oferty ponieważ są to zapewne systemy In One, LCN lub jeszcze coś innego, systemy, które nie mają nic wspólnego z systemem EIB i nie mają możliwości dalszej rozbudowy w późniejszym okresie." Zdaje się że firma jest z Poznania, a użytkownik ma na imię Łukasz.Nie powiem w prezentacji bardzo ładnie to wygląda ale za jaką cenę.....
  17. Witam Proszę o podanie kosztu zaprojektowania i wykonania dla tego typu projektu instalacji pozdrawiam
  18. zachodiopomorskie (30 km od Szczecina)
  19. A jakieś przybliżone koszty prac budowlanych na poszczególnych etapach budowy? Czy mają Państwo namiary na inwestorów którym Państwo budowali?
  20. Jakie są przybliżone koszty prac budowlanych na poszczególnych etapach prac, jakieś namiary na inwestorów którzy korzystali z Państwa usług?
  21. Witam Czy Państwo wykonują prace na terenie całego kraju? Jeśli tak to jaki jest koszt przybliżony poszczególnych etapów prac c.o.?
  22. Witam Czy Państwo wykonują prace na terenie całego kraju? Z jakich producentów pomp Państwo korzystają? Jaki jest przybliżony koszt poszczególnych etapów instalacji c.o. pozdrawiam limag
  23. A jaki jest orientacyjny koszt zaprojektowania i wykonania tego typu automatyki inteligentnego budynku dla domu jednorodzinnego? limag
  24. poszukuję ekipy budowlanej - stan surowy zamknięty, rozpoczęcie budowy czerwiec 2009,okolice Szczecina - 30 km; projekt domu http://pprojekt.pl/projekt190-luna_ii.html Szukam sprawdzonej ekipy lub firmy budow. ,która wybuduje ten dom-----technologia tradycyjna i energooszczędny, ważne atuty fachowość i cena.
×
×
  • Utwórz nowe...