Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

limag

Uczestnik
 • Posty

  24
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O limag

 • Ranga
  Początkujący
 1. Dziękuję za żywą dyskusję i wiele odpowiedzi na mój post, choć mało związanych z moim zapytaniem. A czy ktoś ma kocioł Paradigmy lub zna jakieś opinie na ich temat?
 2. limag

  Paradigma

  Witam Słyszałem wiele dobrych opinii o kotłach i solarach firmy Paradigma. Czy jest w zachodniopomorskim firma która instaluje i serwisuje produkty tej firmy?
 3. Co do tej opinii o serwisie to chyba źle zostałem zrozumiany, chciałem tylko napomknąć to co usłyszałem o tym serwisie wśród paru osób ..... i nie chcę aby na tym skupiła się tylko wypowiedź Wasza, na temat mojego postu ale na tym by doradzić mi wybór tego kotła z solarami, a raczej producenta. A co do do wypowiedzi wcześniejszych to odpowiadam. Ekspert Budujemy Dom- Pan A. Rembisz: Tak wiem że to są kotły "z górnej półki" i właśnie dlatego chcę wybrać ten jak najlepszy- biorąc pod uwagę wszystkich i wszystkie opinie. W Pana wypowiedzi :"nie kupię mercedesa bo ma zły serwis, ale w życiu nie miałem mercedesa", no tak nie miałem mercedesa i dlatego szukam w różnych miejscach opinii o nim by płacąc słono, za tegoż mietka, mieć gwarancję, że dokonałem właściwego wyboru a zakup jego wart był tej ceny.Pisze Pan że "punktów serwisowych w kraju jest ogrom" -pewnie tak, ale nie będę do pieca w zachodniopomorskim wołał serwisanta z mazowieckiego bo zwyczajnie w świecie On nie przyjedzie... Dalej pisze Pan:"Stawiając takie zarzuty należy podać więcej konkretów", po co? komu? Takie wypowiedzi padają z ust osób które montują piece, posiadają. Nie odrzucam tych opinii i ślepo im nie wierzę, m.in. dlatego dalej biorę tę firmę pod uwagę z zakupem tego pieca i dlatego dalej pytam o opinię i rady. A teraz Pan Mariusz Kiedos -Schiedel System "W ekstremalnych przypadkach można nawet ryzykować jakimś pozwem"- i sądzić się parę lat z firmą ogólnoświatową w naszych sądach - kilka lub kilkanaście lat? Dalej radzi Pan:"Z tego względu radziłbym podpytać sąsiadów lub na forach poszukać odpowiedzi pod kątem regionu kraju w którym Pan się buduje" a co ja robię? i jeszcze jedno:"A w tym pytaniu (a właściwie w odpowiedzi) jest paradoks ponieważ DOBRY SERWIS (ale zły też) poznać można wtedy gdy KOCIOŁ SIĘ PSUJE,(MIEWA JAKIEŚ AWARIE i to czasem nie jednorazowe:-)" Naprawdę wierzy Pan że są takie firmy które produkują bezawaryjne rzeczy? A teraz ezs- "aktywny"- dziękuję za rzeczową i praktyczną poradę. Jeszcze raz proszę wszystkich o pomoc w wyborze firmy między Vaillant a Viessman na którą się zdecydować przy wyborze kotła konden. wraz z kolektorami?? z góry dziękuję.
 4. Darek a możesz przesłać na priv a namiary na tego dekarza?
 5. Witam muszę szybko zdecydować się na wybór kotła gazowego kondensacyjnego wraz z kolektorami słonecznymi W zasadzie wybrałem dwie firmy, ale nie wiem, która jest najlepsza: zaawansowanie techniczne, serwis, jakość, marka, itp. Bardzo proszę o pomoc i radę użytkowników którzy posiadają już kocioł którejś z tych firm, jak i instalatorów, i innych fachowców w tej dziedzinie. Zastanawiam się nad wyborem między: Vaillant a Viessmann słyszałem że Viesmaann ma bardzo ,bardzo kiepski serwis???? Z góry dziękuję za pomoc......
 6. Witam Panie Zbyszku Mam do Pana pytanie. Jestem na etapie stawiania ścian zewnętrznych (dopiero zaczynam), mam dylemat: * jakie okienne rolety zewnętrzne najlepiej wybrać- pod względem montażu, aby były jak najmniejsze mostki cieplne, aby dom mógł spełniać wymogi domu energooszczędnego. W numerze 7-8/2009 "BD" są podane trzy rodzaje montowań rolet: 1. z kasetami pod elewacją 2.mocowane do ściany domu 3.nakładane na ramę okienną ale niestety nie ma wskazówki który typ montażu jest dla domu energooszczędnego najlepszy czyli tworzy najmniejszy mostek cieplny. Bardzo proszę o radę gdyż wykonawca chce znać moją decyzję do niedzieli, gdyz musi wiedzieć jakiej wielkości mają być otwory okienne, nadproża. pozdrawiam
 7. Witam Panie Arkadiuszu. Mam do Pana pytanie. Zgodnie ze wskazówkami Pana zawartymi w miesięczniku "Budujemy Dom", buduję dom energooszczędny.Jestem na etapie stawiania ścian zewnętrznych (dopiero zaczynam), mam dylemat: * jakie okienne rolety zewnętrzne najlepiej wybrać- pod względem montażu, aby były jak najmniejsze mostki cieplne, aby dom mógł spełniać wymogi domu energooszczędnego. W numerze 7-8/2009 "BD" są podane trzy rodzaje montowań rolet: 1. z kasetami pod elewacją 2.mocowane do ściany domu 3.nakładane na ramę okienną ale niestety nie ma wskazówki który typ montażu jest dla domu energooszczędnego najlepszy czyli tworzy najmniejszy mostek cieplny. Bardzo proszę o radę gdyż wykonawca chce znać moją decyzję do niedzieli, gdyz musi wiedzieć jakiej wielkości mają być otwory okienne, nadproża. pozdrawiam
 8. Temat czytam od początku! Tu dochodzimy do wspólnego wniosku- jak można odczytać Pana sugestię to nie jest instalacja dla biednych. Mało kto będzie myślał o uzupełnianiu takiej instalacji po wybudowaniu gdy już uzbiera niezbędną kwotę na jej całkowite zamknięcie.Każdy po zakończeniu budowy mysli już tylko o tym by spokojnie w nim zamieszkać, a nie bawić się w dalsze instalacje ( zwłaszcza gdy dom wykończony, umeblowany) Pisze Pan jak ciężką pracą jest wykonienie takiej oferty ile to godzin, uzgodnień, później przygotowanie projektu,O.K. ale ja juz taki projekt instalacji posiadam- dokupiłem razem z projektem domu. Pisze Pan jak wiele wykonawca musi wykonać rzeczy które składają się na koszt takiej instalacji: "napisanie programu, napisanie programu wizualizacji, programowanie, integracj systemu" Rozumiem choć mam pewne wątpliwości czy te rzeczy są wykonywane dla każdej inwestycji osobno, czy nie jest tak że te programy sa gotowe i tylko je w niewielkim kształcie modyfikujecie- być może się mylę, jeśli tak to zwracam honor! A teraz wyjasnię o co chodziło mi w moim poprzednim poście: koszt instalacji KNX/ EIB jest w przedziale takim jak to wcześniej pisano 80-100 tyś. zł.Ale na początku nikt tego nie podaje, lub prawie nikt. Na forach, stronach internetowych jak ta: www.infolok.com.pl/koszty.php ; czy w poradnikach przesyłanych na e-maile, pocztą te sumy są kilkanaściekrotnie zaniżone. Jeśli przesyłam prośbę o wstępną wycenę wraz z dołączonym projektem w którym jest każdy szczegół zaznaczony i dostaję odpowiedź z " szacunkowym kosztem" w którym jeśli jest wszystko od A do Z ujęte to wychodzą tego rzędu kwoty, ale większośc przesłanych ofert sporządzonych jest o połowę ceny zaniżona po to by pokazać że jest to tak konkurencyjna i atrakcyjna oferta, ale gdy się w nią szczególowo wniknie to widać gołym okiem że wiele rzeczy została pominięta by nie zrazić ewentualnego inwestora.Oczywiście jest dopisek że koszty mogą się trochę różnić po szczegółowym uzgodnieniu na miejscu planowanej inwestycji lub w trakcie prac.Na ogół wtedy cena ta jest taka jak w tym przedziale powyżej ( 80-100 tyś).Chyba że nie daj Panie inwestor zażyczy sobie coś ekstra - wówczas wykonawca powie że to jest system "komfort lub premium" a zakres cen idzie ostro w górę 100-120 tyś. Wyposażenie szafy rozdzielczej 50 tyś dla niewyolbrzymionego systemu, wręcz podstawowego??!! To chyba trochę przesada? A-ha jeszcze w grę wchodzi co zrozumiałe kurs Euro, odległość inwestycji od miejsca siedziby firmy. pozdrawiam i życzę ewentualnym przyszłym inwestorom mniejszych kosztów takiej instalacji ( która jest z początku lat 90-tych) i ofert firm które już na początku rozmowy przedstawią rzeczywisty koszt takiej instalacji!!!!!!
 9. Temat czytam od początku! Tu dochodzimy do wspólnego wniosku- jak można odczytać Pana sugestię to nie jest instalacja dla biednych. Mało kto będzie myślał o uzupełnianiu takiej instalacji po wybudowaniu gdy już uzbiera niezbędną kwotę na jej całkowite zamknięcie.Każdy po zakończeniu budowy mysli już tylko o tym by spokojnie w nim zamieszkać, a nie bawić się w dalsze instalacje ( zwłaszcza gdy dom wykończony, umeblowany)
 10. Wycena takiego projektu który nie ma jakiś wielkich zachcianek: sterowanie: światłem ogrzewaniem roletami klimatyzajcą otwieranie furtki i bramy zraszanie trawnika TO JEDYNE 70 500 netto czyli BRUTTO ok. 83900 !!!!!!! a jest to jeszcze szacunkowy koszt do 10%, więc jest wielce prawdopodobne że kwota będzie o ok. 8300 wyższa. Czy nakłady są warte efektu? nie jest to odosobniony cennik na tego typu instalację. Nie znalazłem firmy której BEZ UKRYTYCH kosztów i szczegółów cennik by odbiegał od tego powyżej. Myślę że jest to zła polityka cenowa tych firm.Inwestor który ma stan surowy i jest jeszcze przed ogromnymi wydatkami (np. wykończenie) musi liczyć się z każdą wydaną złotówką. Firmy, które zajmują się tego typu instalacjami wolą zrobić kilka takich instalacji rocznie i zarobić natychmiast określoną sumą, spędzając resztę czasu na przestojach i reklamach swoich produktów, a po paru latach zazwyczaj zamknąć interes gdyż jest nie dochodowy. Zamiast zejść z tych kosztów robocizny, marży itp. do jakiegoś rozsądnego poziomu, wówczas więcej mieliby zleceń, bez przestojów, reklamą - byłyby wykonane inwestycje w różnych województwach, miastach ( co jest dużo bardziej skuteczną reklamą od tej na forach, internecie, targach, prasie fachowej), większa liczba zleceń = rozwój firmy= większe dochody.Ale cóż to jeszcze nie w naszym kraju, w naszym sposobie myślenia. Tak się rozwijają firmy większy obrót = większy zysk, prawda znana od wieków.No chyba, że jest to produkt dla wąskiego grona odbiorców z marką znaną w świecie (Rolls Royce, Bugatti,Prada,YSL itp.) ale to już inna historia.
 11. Witam moja sytuacja jest podobna Mam stan zero: Ława fundamentowa z betonu B-25 - szeroka na 60 i wysoka na 40 następnie folia fundamentowa 1 mm grub. na tym: ściana fundamentowa: bloczki betonowe szer. 24 i wysokie 12 na które od wewnątrz nałożono 4 warstwy dysperbitu, a od zewnątrz: - hydropian 15 cm - siatka z włókna szklanego- zbrojona zatopiona w kleju - dysperbit do wysokości cokołu 2 krotna warstwa -folia kubełkowa - piach zasypowy W środku fundamentu: ok. 80-90- piasku zagęszczonego (żwir zasypowy) a na to 11 cm betonu B-15 Następnie na ściany zewnętrzne będzie użyty Solbet Optimal 600 24P+W, na który pójdzie wełna 20 cm Mój wykonawca twierdzi, że przy takim fundamencie nie ma sensu wstawiać pustaku cokołowego ISOMUR Plus, gdyż nie będzie mostka cieplnego w części cokołowej budynku, w związku z tym jest to niepotrzebny wydatek. I tu jest moja wielka prośba!: drodzy forumowicze doradzcie czy wstawiać tę jedną warstwę Isomuru Plus, czy przy takim fundamencie faktycznie nie ma sensu bo nie będzie żadnego mostka termicznego. Z góry dziękuję.
 12. limag

  który model wybrać?

  A który z tych modeli posiada plastikowy wymiennik?
 13. limag

  który model wybrać?

  Jestem zainteresowany rekuperatora, mam na uwadze dwa modele: Berluf Selen 800DC i Rekuperatory.pl model - CA 550 ERV LUXE czytałem parę postów powyżej: "Różnica jest jak maluch (stary ) i mercedes (nowy) - selen to bajka..." Ale czy jest ktoś kto mógłby mi doradzić wybór bo np. instaluje któryś z tych modeli, ma wiedzę na temat ich spec. technicznych, zajmuje się ich sprzedażą, lub posiada już taki rekuperator. Chciałbym znać różnice między nimi, korzyści i wady, jak jest z serwisem, użytkowaniem, który jest bardziej zaawansowany technicznie, itp., A nie tylko ogólnikowo "że jak maluch do mercedesa" Bardzo proszę o Wasze rady......
 14. "Warto skorzystać" - A dlaczego?? Skąd takie przeświadczenie?
 15. O.K. więc może ktoś wie jaki to jest szacunkowy koszt wykonania instalacji inteligentnej dla domu o pow. 164 m kw. posiadający: sterowanie: 1.oświetleniem 2.ogrzewaniem 3.żaluzjami 4.roletami 5.integracją z systemem alarmowym 6.oknami dachowymi 7.symulacja obecności domowników 8.pielęgnacja ogrodów i trawników W systemie EIB/KNX Może ktoś mi poleci dobrego wykonawcę tego typu instalacji???????
×