Skocz do zawartości

betti777

Uczestnik
 • Posty

  40
 • Dołączył

 • Ostatnio

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  2

betti777's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Szukam fachowca do wykonania łazienki w nowym domu - okolice Czechowic-Dziedzic. Pilne!
 2. Rzeczywiście bardzo ciekawy artykuł i dużo cennych informacji. Polecam
 3. Witam, ja również uważam to za świetne rozwiązanie. Wprawdzie dla mnie to już za późno bo regulusy! ) już wiszą na ścianach i są zamontowane w kanale w salonie ale utwierdziło mnie to w przekonaniu, że mój wybór był słuszny. Przemyślane rozwiązania, dobry polski produkt za dobre pieniądze.
 4. Witaj, do ostatniego piątku miałam dokładnie ten sam problem... Cały czas zastanawiałam się, która opcja będzie lepsza: z płaszczem czy z rozprowadzeniem... Ale trafiłam na genialnego fachowca, który zadając mi dużo dodatkowych pytań uświadomił mi, że w moim przypadku najlepszym i tak naprawdę jedynym rozwiązaniem (żebym potem nie "świrowała na fachowca") będzie kominek z rozprowadzeniem powietrza. Obawiałam się jedynie troszkę zakurzonych ścian, którymi wszyscy tak bardzo straszą, ale odpowiedź kropeczki_ns utwierdziła mnie w przekonaniu, że przy moich małych dzieciakach (synek 3 latka a drugie w drodze))) to nie będzie taki wielki problem. No a jeśli chodzi o koszt rozprowadzenia - to nam podroży to koszt inwestycji o około 2500 zł niż gdybyśmy zdecydowali się na zwykły kominek. Więc chyba warto zainwestować...
 5. Cena kropeczki_ns jak najbardziej aktualna i prawdziwa...((( nasz domek jest troszkę mniejszy, 140 użytkowej plus pojedynczy garaż i rekuperator wyniósł nas właśnie tyle, plus gruntowy wymiennik ciepła i reszta bajerów - razem z montażem 30 tysięcy niestety... Cały czas zastanawiam się oczywiście czy to ma sens... ale odpowiedź znajdę pewnie dopiero po kilku latach mieszkania w naszym domku... No i pewnie przy samej końcówce budowy będzie nam tej kaski brakowało na wiele bardziej potrzebnych rzeczy, ale klamka zapadła i pierwszy etap montażu już za nami.
 6. Tak Kropeczko, masz racje, dopłaty mogą być naprawdę duże - w naszym przypadku to około 55 tysięcy. Ale jeśli chodzi o marże w przypadku tego kredytu to zmienia się ona bardzo. Na początku roku jak robiliśmy pierwsze podejście do tego kredytu najmniejsza marża (chyba to był Bank Pocztowy o ile dobrze pamiętam) wynosiła 1,3 - niestety wtedy nie zdecydowaliśmy się, przy następnym podejściu w maju w grę wchodził już tylko PEKAO SA a marża wzrosła do 2. Ostatecznie umowę podpisywaliśmy dopiero w lipcu z powodu problemów z księgami wieczystymi ale na szczęście warunki z maja pozostały - chcieliśmy zmniejszyć kwotę kredytu w ostatniej chwili i wtedy okazało się, że możemy to zrobić tylko na nowych warunkach, gdzie zaproponowano nam marże 2,4. Również polecam ten kredyt - my zaufaliśmy doradcy z Open Finance, przemiłej pani, który robiła dla nas różne kalkulacje porównując prawie wszystkie kredyty dostępne na rynku i ten kredyt wypadł bardzo korzystnie.
 7. Szczerze Gratuluję a jednocześnie troszkę zazdroszczę. Mam nadzieję, że ja w przyszłym roku mniej więcej o tej samej porze będę na tym etapie co Ty teraz. Powodzenia przy przeprowadzce i wspaniałego mieszkania w swoim wymarzonym domku!
 8. Witaj Aciu, ja jeszcze nie planuję tak daleko, zresztą w ogóle na forum zaglądam bardzo rzadko z powodu notorycznego braku czasu, ale ostatnio najczęsciej na swojej budowie wchodzę właśnie do kuchni i zastanawiam się nad jej urządzeniem . Ale jeśli chodzi o marmur i granit, akurat kilka dni temu zastanawialiśmy się nad parapetami i mój szef w pracy od razu zaczął odradzać mi marmur, że bardzo łatwo się odbarwia. Wystarczy małe zawilgocenie i od razu problem. Moja koleżanka ma granitowe blaty, rzeczywiście są bardzo zimne, ale nie ma z nimi żadnych problemów w ekloatacji.
 9. Też mi sie tak wydaje. My dla domu 140+garaż i kotłownia, dla 4 osobowej rodziny mamy zaprojektowane 80 mb rury.
 10. Witaj. Nas fundamenty wyniosły 40 tysięcy (razem z robocizną).
 11. Witaj, właśnie przykryliśmy naszego Opałka 1g. Budowała nam ekipa polecona, podobno sprawdzona (chociaż ja jej nikomu nie polecę ). Robocizna 50 tys. plus ustalone 3 tys. za drenaż, który będziemy robić jak usprzątniemy plac budowy. Dom jest troszkę powiększony, garaż wysunięty bardziej do przodu, powiększona kotłownia, a więc kubaturą i powierzchnią jest bardzo zbliżony do Twojego. Początkowa wycena materiałów wynosiła 100 - 110 tysięcy, w praktyce wyszło prawie 130. Bardzo drogo wyszły nas fundamenty, bo choć dostaliśmy pozwolenie od kierownika budowy na ich odchudzenie stosownie do naszego terenu i strefy klimatycznej nasza ekipa miała z tym problem. Powiem tylko tyle - do samych ław wg obliczeń szefa ekipy miało wyjść 18 kubików betonu B-20, weszło - 41 Ale dzięki temu mamy bardzo solidne podstawy. Najbardziej cieszy mnie fakt, że cały czas uważam mój Opałek za ten wymarzony domek w którym chcę jak najszybciej zamieszkać. Genialny rozkład pomieszczeń (szczególnie teraz po przeróbkach), bardzo zgrabny i nikt nie może uwierzyć, że pomieszczenia są tak duże i przestronne. Zdecydowanie polecam ten projekt i wytrwałości życzę.
 12. Witaj, osobiście bardziej podoba mi się Z40 i wydaje mi się, że będzie troszkę taniej. Genialny rozkład pomieszczeń, które wydają się być wystarczająco duże i bardzo funkcjonalne. Pozdrawiam i powodzenia zyczę.
 13. Witaj. Moi znajomi mieli podobny problem. Rozmawiali na ten temat z prawnikiem i notariuszem. Okazało się, że teoretycznie jeśli rozpoczęli budowę już po ślubie to oboje są właścicielami domku ale sytuacja ta ma kilka haczyków, ponieważ działka dalej prawnie jest własnością tylko męża i ten może ją np sprzedać wraz z domem bez Twojej zgody i wiedzy, a Ty możesz potem prawnie domagać się połowy kosztów domu. Najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest zrobienie darowizny na Twoją rzecz połowy działki przez Twojego męża. Koszty niewielkie - tylko notariusz, zero podatku bo to najbliższa rodzina i wtedy jesteś pełnoprawnym właścicielem i domu i działki. Może warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem? Pozdrawiam.
 14. konwektorów nie chce - to na pewno. Ale co z tymi regulusami? To w końcu konwektory są czy nie konwektory ?
×
×
 • Utwórz nowe...