Skocz do zawartości

betti777

Uczestnik
  • Posty

    40
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez betti777

  1. Szukam fachowca do wykonania łazienki w nowym domu - okolice Czechowic-Dziedzic. Pilne!
  2. Rzeczywiście bardzo ciekawy artykuł i dużo cennych informacji. Polecam
  3. Witam, ja również uważam to za świetne rozwiązanie. Wprawdzie dla mnie to już za późno bo regulusy! ) już wiszą na ścianach i są zamontowane w kanale w salonie ale utwierdziło mnie to w przekonaniu, że mój wybór był słuszny. Przemyślane rozwiązania, dobry polski produkt za dobre pieniądze.
  4. Witaj, do ostatniego piątku miałam dokładnie ten sam problem... Cały czas zastanawiałam się, która opcja będzie lepsza: z płaszczem czy z rozprowadzeniem... Ale trafiłam na genialnego fachowca, który zadając mi dużo dodatkowych pytań uświadomił mi, że w moim przypadku najlepszym i tak naprawdę jedynym rozwiązaniem (żebym potem nie "świrowała na fachowca") będzie kominek z rozprowadzeniem powietrza. Obawiałam się jedynie troszkę zakurzonych ścian, którymi wszyscy tak bardzo straszą, ale odpowiedź kropeczki_ns utwierdziła mnie w przekonaniu, że przy moich małych dzieciakach (synek 3 latka a drugie w drodze))) to nie będzie taki wielki problem. No a jeśli chodzi o koszt rozprowadzenia - to nam podroży to koszt inwestycji o około 2500 zł niż gdybyśmy zdecydowali się na zwykły kominek. Więc chyba warto zainwestować...
  5. Cena kropeczki_ns jak najbardziej aktualna i prawdziwa...((( nasz domek jest troszkę mniejszy, 140 użytkowej plus pojedynczy garaż i rekuperator wyniósł nas właśnie tyle, plus gruntowy wymiennik ciepła i reszta bajerów - razem z montażem 30 tysięcy niestety... Cały czas zastanawiam się oczywiście czy to ma sens... ale odpowiedź znajdę pewnie dopiero po kilku latach mieszkania w naszym domku... No i pewnie przy samej końcówce budowy będzie nam tej kaski brakowało na wiele bardziej potrzebnych rzeczy, ale klamka zapadła i pierwszy etap montażu już za nami.
  6. Tak Kropeczko, masz racje, dopłaty mogą być naprawdę duże - w naszym przypadku to około 55 tysięcy. Ale jeśli chodzi o marże w przypadku tego kredytu to zmienia się ona bardzo. Na początku roku jak robiliśmy pierwsze podejście do tego kredytu najmniejsza marża (chyba to był Bank Pocztowy o ile dobrze pamiętam) wynosiła 1,3 - niestety wtedy nie zdecydowaliśmy się, przy następnym podejściu w maju w grę wchodził już tylko PEKAO SA a marża wzrosła do 2. Ostatecznie umowę podpisywaliśmy dopiero w lipcu z powodu problemów z księgami wieczystymi ale na szczęście warunki z maja pozostały - chcieliśmy zmniejszyć kwotę kredytu w ostatniej chwili i wtedy okazało się, że możemy to zrobić tylko na nowych warunkach, gdzie zaproponowano nam marże 2,4. Również polecam ten kredyt - my zaufaliśmy doradcy z Open Finance, przemiłej pani, który robiła dla nas różne kalkulacje porównując prawie wszystkie kredyty dostępne na rynku i ten kredyt wypadł bardzo korzystnie.
  7. Szczerze Gratuluję a jednocześnie troszkę zazdroszczę. Mam nadzieję, że ja w przyszłym roku mniej więcej o tej samej porze będę na tym etapie co Ty teraz. Powodzenia przy przeprowadzce i wspaniałego mieszkania w swoim wymarzonym domku!
  8. Witaj Aciu, ja jeszcze nie planuję tak daleko, zresztą w ogóle na forum zaglądam bardzo rzadko z powodu notorycznego braku czasu, ale ostatnio najczęsciej na swojej budowie wchodzę właśnie do kuchni i zastanawiam się nad jej urządzeniem . Ale jeśli chodzi o marmur i granit, akurat kilka dni temu zastanawialiśmy się nad parapetami i mój szef w pracy od razu zaczął odradzać mi marmur, że bardzo łatwo się odbarwia. Wystarczy małe zawilgocenie i od razu problem. Moja koleżanka ma granitowe blaty, rzeczywiście są bardzo zimne, ale nie ma z nimi żadnych problemów w ekloatacji.
  9. Też mi sie tak wydaje. My dla domu 140+garaż i kotłownia, dla 4 osobowej rodziny mamy zaprojektowane 80 mb rury.
  10. Witaj. Nas fundamenty wyniosły 40 tysięcy (razem z robocizną).
  11. Witaj, właśnie przykryliśmy naszego Opałka 1g. Budowała nam ekipa polecona, podobno sprawdzona (chociaż ja jej nikomu nie polecę ). Robocizna 50 tys. plus ustalone 3 tys. za drenaż, który będziemy robić jak usprzątniemy plac budowy. Dom jest troszkę powiększony, garaż wysunięty bardziej do przodu, powiększona kotłownia, a więc kubaturą i powierzchnią jest bardzo zbliżony do Twojego. Początkowa wycena materiałów wynosiła 100 - 110 tysięcy, w praktyce wyszło prawie 130. Bardzo drogo wyszły nas fundamenty, bo choć dostaliśmy pozwolenie od kierownika budowy na ich odchudzenie stosownie do naszego terenu i strefy klimatycznej nasza ekipa miała z tym problem. Powiem tylko tyle - do samych ław wg obliczeń szefa ekipy miało wyjść 18 kubików betonu B-20, weszło - 41 Ale dzięki temu mamy bardzo solidne podstawy. Najbardziej cieszy mnie fakt, że cały czas uważam mój Opałek za ten wymarzony domek w którym chcę jak najszybciej zamieszkać. Genialny rozkład pomieszczeń (szczególnie teraz po przeróbkach), bardzo zgrabny i nikt nie może uwierzyć, że pomieszczenia są tak duże i przestronne. Zdecydowanie polecam ten projekt i wytrwałości życzę.
  12. Witaj, osobiście bardziej podoba mi się Z40 i wydaje mi się, że będzie troszkę taniej. Genialny rozkład pomieszczeń, które wydają się być wystarczająco duże i bardzo funkcjonalne. Pozdrawiam i powodzenia zyczę.
  13. Witaj. Moi znajomi mieli podobny problem. Rozmawiali na ten temat z prawnikiem i notariuszem. Okazało się, że teoretycznie jeśli rozpoczęli budowę już po ślubie to oboje są właścicielami domku ale sytuacja ta ma kilka haczyków, ponieważ działka dalej prawnie jest własnością tylko męża i ten może ją np sprzedać wraz z domem bez Twojej zgody i wiedzy, a Ty możesz potem prawnie domagać się połowy kosztów domu. Najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest zrobienie darowizny na Twoją rzecz połowy działki przez Twojego męża. Koszty niewielkie - tylko notariusz, zero podatku bo to najbliższa rodzina i wtedy jesteś pełnoprawnym właścicielem i domu i działki. Może warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem? Pozdrawiam.
  14. konwektorów nie chce - to na pewno. Ale co z tymi regulusami? To w końcu konwektory są czy nie konwektory ?
  15. Proponuję zadzwonić do swojego (najlepiej) Urzędu Skarbowego i zapytać. My w 2006 roku kupiliśmy działkę na której mieliśmy budować nasz dom, ale w zeszłym roku zdecydowaliśmy się ją sprzedać. Bałam się, że będziemy płacić podatek od wzbogacenia, ale okazało się, że mamy dwa lata na wykorzystanie tych pieniędzy na kupno nowej działki lub przeznaczenie ich na budowę. Musieliśmy wypełnić jakiś specjalny PIT do miesiąca po sprzedaży i mamy się zgłosić do nich po 2 latach. Nie pamiętam dokładnie ale ta babeczka twierdziła, że w naszym przypadku bardzo ważny był rok zakupu (w 2006 roku były jakieś zmiany przepisów).
  16. My mamy wstępną ofertę na 14 tysiecy za 140 metrów (parter i poddasze). A jeśli chodzi o ukrycie rur w salonie mam ten sam problem, ale znalazłam rozwiązanie: w salonie mamy reprezentacyjne schody z wejściem na poddasze i w miejscu klatki schodowej mamy obniżony sufit o jakieś 25 cm na 20 szerokości. Po prostu poszerzymy go o kolejne kilkanaście centymentrów, zakończymy jakoś fantazyjnie z ciekawym oświetleniem halogenowym. Na początku jak dowiedziałam się, że muszę obniżyć sufit żeby ukryć przewody byłam przerażona bo byliśmy już po zalaniu stropu a tez mamy wysokość tylko 286 cm.
  17. Nie zgadzam się z tobą, znam wiele osób, które maja te grzejniki zamontowane ( nie w warsztacie!) i bardzo sobie chwalą. Jesli ty masz jakieś złe wspomnienia lub skojarzenia to jest to twój problem.
  18. Witaj, bardzo podoba mi się wybrany przez Ciebie projekt domu, chociaż zgadzam się z Kropeczką, że będzie on drogi w budowie i że chyba jednak jest dość duży. Ja buduję Opałka, zaczęliśmy 20 maja i wczoraj zalaliśmy strop. Projektu szukałam bardzo długo i dopiero, gdy wypisałam sobie czego tak naprawdę oczekuję od mojego domku (a potem przez przypadek trafiłam na Opałka to wiedziałam, że to jest strzał w dziesiątkę. Na razie jest nas 3, zakładam, że w przyszłości pojawi się jeszcze jakiś dzidziuś i zdecydowanie taka powierzchnia nam starczy. Przesyłam Ci linka w wersji z dwoma garażami, jak w limbie. My budujemy w wersji z jednym ale oba te projekty uważam za genialne. http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_dom...lek_2g/359/opis . nam również zależało na reprezentacyjnych otwartych schodach i większej kotłowni... I jeśli chodzi o zmiany - to właśnie powiększenie kotłowni o pomieszczenie gospodarcze z dodatkowymi drzwiami z tyłu budynku od ogrodu. My w naszej wersji byliśmy zmuszeni jeszcze wysunąć garaż do przodu ale nie wpłynęło to zmianę dachu. Ale dzięki temu wysunęliśmy też balkon z porzodu domu i oparliśmy go na dwóch filarach i wygląda to genialnie, a dzięki temu będziemy sobie mogli wieczorkiem swobodnie pić kawkę z mężem na tarasie w sypialni. WC na dole powiększyliśmy i mamy miejsce na dodatkowy prysznic na dole, garderoba obok kuchni zostanie zamieniona na spiżarnię, a druga łazienka na pralnię. Jeśli będziesz zainteresowana kosztami to chętnie służę pomocą. Pozdrawiam i powodzenia życzę.
  19. Witaj, bardzo podoba mi się wybrany przez Ciebie projekt domu, chociaż zgadzam się z Kropeczką, że będzie on drogi w budowie i że chyba jednak jest dość duży. Ja buduję Opałka, zaczęliśmy 20 maja i wczoraj zalaliśmy strop. Projektu szukałam bardzo długo i dopiero, gdy wypisałam sobie czego tak naprawdę oczekuję od mojego domku (a potem przez przypadek trafiłam na Opałka to wiedziałam, że to jest strzał w dziesiątkę. Na razie jest nas 3, zakładam, że w przyszłości pojawi się jeszcze jakiś dzidziuś i zdecydowanie taka powierzchnia nam starczy. Przesyłam Ci linka w wersji z dwoma garażami, jak w limbie. My budujemy w wersji z jednym ale oba te projekty uważam za genialne. http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_dom...lek_2g/359/opis . nam również zależało na reprezentacyjnych otwartych schodach i większej kotłowni... I jeśli chodzi o zmiany - to właśnie powiększenie kotłowni o pomieszczenie gospodarcze z dodatkowymi drzwiami z tyłu budynku od ogrodu. My w naszej wersji byliśmy zmuszeni jeszcze wysunąć garaż do przodu ale nie wpłynęło to zmianę dachu. Ale dzięki temu wysunęliśmy też balkon z porzodu domu i oparliśmy go na dwóch filarach i wygląda to genialnie, a dzięki temu będziemy sobie mogli wieczorkiem swobodnie pić kawkę z mężem na tarasie w sypialni. WC na dole powiększyliśmy i mamy miejsce na dodatkowy prysznic na dole, garderoba obok kuchni zostanie zamieniona na spiżarnię, a druga łazienka na pralnię. Jeśli będziesz zainteresowana kosztami to chętnie służę pomocą. Pozdrawiam i powodzenia życzę.
  20. Ja polecam grzejniki regulus. Jestem dopiero na etapie zalewania stropu ale grzejniki mam wybrane od dawna. Są ładne, z dobrego materiału (miedziano-aluminiowe), producent daje na nie 25 lat gwarancji, porównywałam ceny - bardzo przystepne, a dodatkowo teraz mają jakąś promocje i kolorowe są bez żadnych dopłat. Bardzo fajnie wyglądają w wersji srebrnej metalicznej. U nich na stronce znajdziesz wykaz skleopów www.regulus.com.pl Pozdrawiam
  21. Cudne miejsce!!! Zazdroszczę takiego otoczenia
  22. a z jakiego regionu jesteś? Jeśli ze Śląska to polecam kotły Wojciechowskiego ze Sławkowa. Sprawdzone. Polecam!
  23. Witaj, mamy podobny domek, choć troszkę mniejszy 156 m. Mamy ustaloną cenę na 50-53 tys z drenażem i dachem. Też 2 jaskółki, ściana jednowarstwowa. Koparka po naszej stronie. Rozpiętości cenowe są ogromne - my mieliśmy oferty od 40 tysięcy do 90 tysięcy za te same roboty. Śląsk. Proponuję szukać dalej i wytrwałości życzę
  24. Witaj, my też w maju zaczynamy budować Opałka. Ekipę za stan surowy zamknięty mamy umówioną na 50 tys. Materiały wyliczone na 90-100. W sierpniu powiem ci jak to wyszło realnie. Osobiście Opałek to był jeden z nielicznych projektów, w którym początkowo nie mieliśmy nic zmieniać. Teraz troszke zweryfikowaliśmy plany, wymyśliłam kilka zmian i juz nie mogę doczekać się rezultatów. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...