Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

eluka

Uczestnik
 • Posty

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez eluka

 1. Proszę o radę. Mamy kłopot z podłączeniem pradu, tzw sily.Powodem jest brak zgody"sąsiada" na podłączenie kabla,kóry zasilał by naszą działkę w prąd. Na działce jest prąd zwykły podłączony ze słupa, który stoi na naszej działce, ale robotybudowlane wymwgają większej mocy. Sąsiad niby się zgadza, ale wymaga od nas podpisania Aktu Notarialnego o służebności i inne rozwiązanie nie wchodzi w grę. Nie chcemy podejmowaćtakich zobowiązań bo nie znamy tych osób, a tym bardziej ich planów na przyszłość. Czy spotkaliście się z tym i co można zrobić w takiej sytuacji?. Powiem jeszcze,że budowa zaczęta, Zakład Energetyczy bedzie robił nowt przetarg, ale to wszystko trwa nawet 6m , może dłużej.
 2. My jeszcze nie zaczęliśmy, ale już , już ....... fundamenty są z zeszłego roku. Nie możemy się doczekać . powodzenia dla wszystkich
 3. Buduję dom ok 100m koszt ekipy z dachem krytym papą 30000,00, na jesieni 2009 została wykonana podmurówka, która odczekała całą zimę. Wiosną , jak już zawita ruszamy dalej.
 4. moje dziecko nie dostało kredytu na zakup działki (negatywna rekomendacja w jednym z nbanków ) bo?, dobrze zarabia, żeni się w połowie roku i co ? za młody?
 5. czekam na taką chwilę u siebie i mam nadzieję w tym roku
 6. eluka

  Choinka z doniczki

  dwa lata temu taka z doniczki się przyjęła i rośnie pięknie ale zeszłoroczna była oszukana za bardzo obcięli korzenie, w tym roku była be doniczki i już wylądowała na śmietniku- szkoda , że nie można zaufać sprzedawcom choinek
 7. Poszukuję fachowca do wykonania instalacji hydraulicznej w domu o powierzchni 100m, dwie łazienki,kuchnia, piec na paliwo stałe, ogrzewanie podłogowe, kominek (oczywiście szczegóły do omówienia ) - może macie kogoś takiego, proszę o informacje. Z góry dziękuję.
 8. z cwu , ogrzewanie podłogowe na pewno w łazienkach, kocioł zwykły kopciuch , kominek na powietrze
 9. Ile może kosztować, ile zapłaciliście za całość prac hydraulicznych - ja buduję dom ok 100m - kotłownia, piec na paliwo stałe, dwie łazienki, kuchnia i kominek. Chcę zorientować się ile może wynieść cena materiałów i robocizny.
 10. może ktoś płacił za etap pracy hydraulika - położenie rur przed "chudziakiem"- położenie rur w fundamencie PCV do wody, kanalizacji, nawiew kominka.
 11. Będziemy budować mały dom, zastanawiamy się jakiego użyć materiału w projekcie jest zapis -"ściany zewnętrzne murowane z bloczków gazobetonowych gr 24 cm"- to mogą być różne bloczki, jakie wybrać? Co oznaczają symbole np. H+H , P+w, gdzie można znaleźć opis tych symboli?
 12. Poszukuję osoby, która wykona projekt zjazgdu z drogi powiatowej na działkę -dom jednorodzinny woj. mazowieckie
 13. chcemy pogłębić naturalny staw , trochę zarośnięty trzciną - poszukujemy niedrogiego wykonawcy, w rozliczeniu możemy oddać zięmię zwykopu- warunki do uzgodnienia. okolice Węgrowa
 14. na to wychodzi! dzięki
 15. chcemy ogrodzić działkę, na którą mamy warunki zabudowy z gminy (była to działka rolna), obok sąsiad ma pole orne i każe odsunąć się z ogrodzeniem pozostawiając tzw miedzę po jego stronie aby mógł orać swoje pole bez problemu. Gmina ( dowiadywaliśmy się ) stoi na stanowisku, że nie ma czegoś takiego jak miedza, granicą jest linia prosta ( w naszym przypadku jest to linia bardzo pofalowanaok200m ), jak dojść do porozumienia z trudnym sąsiadem, który odgraża się zniszczeniem przyszłego ogrodzenia?
 16. chcemy ogrodzić działkę i wiemy o zgłoszeniu od strony drogi do starostwa powiatowego, ale trzeba załączyć wyrysowane ogrodzenie na mapce (mamy taką do celów budowlanych ), ale w jakiej skali i jak to ma wyglądać ? może ktoś ma takie przykładowe szkice?, proszę o pmoc
 17. czy ktoś budował/buduje według tego projektu
×
×
 • Utwórz nowe...