Skocz do zawartości

izolacja pionowa, wykonczenie izolacji na folii kubelkowej


Recommended Posts


WItam, chciałbym się poradzić co można zrobić w sytuacji gdy izolacja jest już zrobiona ale estetycznie nie ma to wyglądu, poniżej zdjecie przedstawiające problem, chce teren wylozyc kostka brukowa i ona będzie nizej o 15 cm od elewacji budynku i do okola budynku będę miał 15 na wysokość widocznej foli kubelkowej , chciałem przykleić na nia styropian 1 cm i potem polozyc strukturę, lub plytki , ale nie wiem czy ten styropian będzie chciał się trzymać tej folii, prosze o odpowiedz czy styropian będzie się trzymać tej foli (tzn klej) czy może macie lepsze rady co zrobić, z gory dziekuje

Cytat

WItam, chciałbym się poradzić co można zrobić w sytuacji gdy izolacja jest już zrobiona ale estetycznie nie ma to wyglądu, poniżej zdjecie przedstawiające problem, chce teren wylozyc kostka brukowa i ona będzie nizej o 15 cm od elewacji budynku i do okola budynku będę miał 15 na wysokość widocznej foli kubelkowej , chciałem przykleić na nia styropian 1 cm i potem polozyc strukturę, lub plytki , ale nie wiem czy ten styropian będzie chciał się trzymać tej folii, prosze o odpowiedz czy styropian będzie się trzymać tej foli (tzn klej) czy może macie lepsze rady co zrobić, z gory dziekuje


na zdjecie trzeba kliknąć i wtedy wszystko widać , zaznaczyłem na czerwono jak to wyglada


DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam. Żaden klej ani zaprawa nie przyklei się do folii kubełkowej. Po wyschnięciu kleju folia odstanie i pozostanie tylko odciśnięty wzorek faktury folii.
Do wykańczania stosuje się specjalne listwy zakończeniowe mocowane na kołki do muru. Przetłoczenie na listwie wyznacza granice gruntu np. do ułożenia kostki.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Tak to prezentuje się na budynku, tylko w tym przypadku znacznie powyżej ziemi.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam. Żaden klej ani zaprawa nie przyklei się do folii kubełkowej. Po wyschnięciu kleju folia odstanie i pozostanie tylko odciśnięty wzorek faktury folii.
Do wykańczania stosuje się specjalne listwy zakończeniowe mocowane na kołki do muru. Przetłoczenie na listwie wyznacza granice gruntu np. do ułożenia kostki.
[attachment=17088:listwa_z...czeniowa.jpg][attachment=17089:GO1788_1.jpg]

Tak to prezentuje się na budynku, tylko w tym przypadku znacznie powyżej ziemi.
[attachment=17090:WP_000064.jpg]



dziekuje za odpowiedz w tej sprawie, a co pan proponuje mi teraz doradzić żeby nie było widać 15 cm folii kubelkowej? bo ja caly czas mysle i nic konkretnego nie przychodzi mi do glowy.
Link do komentarza
opcji można zastosować kilka. w zależności jaki efekt chce się osiągnąć.
może Pan obciąć nadmiar folii kubełkowej do poziomu kostki, zastosować listę maskującą a powyżej przykleić np. wodostyr/xps i pokryć tynkiem.
Lub opcja o której Pan pisał przyklejenie na folie dać styropianu (klej typu do styropianu, płytek czyli na bazie cementu nie da rady). ale można spróbować z klejem poliuretanowym (w tubach jak pianka montażowa). Zastosowanie ma do klejenia styropianu i do folii też powinien się przykleić.
Link do komentarza
Cytat

dziekuje za odpowiedz w tej sprawie, a co pan proponuje mi teraz doradzić żeby nie było widać 15 cm folii kubelkowej? bo ja caly czas mysle i nic konkretnego nie przychodzi mi do glowy.


A co stoi na przeszkodzie żeby folia kubełkowa kończyła się na wysokości gruntu/kostki?
Klejenie do niej czegokolwiek jest bez sensu (no może po za wyjątkiem geowłókniny) bo folia nie jest materiałem nośnym.
Link do komentarza
foli nie obetne ponieważ specjalnie była podniesiona bo sąsiedzi teren podnieśli i podniosłem izolacje do poziomu ich działki, miałem mokre sciany , po zrobieniu nowej izolacji problem zniknal , ale pojawil się następny co zrobić aby nie było widać tej fili kubelkowej, sprobuje na ta pianke , rozumiem ze to jest tak jakby klej do styropianu tyle ze w tubie tak jak pianka monterska tak?
Link do komentarza
Folia kubełkowa jako taka sama w sobie nie jest izolacją przeciwwodną, a tylko izolacją przeciwwilgociową i osłonową dla właściwej hydroizolacji fundamentów.
Żeby spełniała pokładane w niej nadzieje powinna współdziałać z drenażem opaskowym umieszczonym na wysokości ław fundamentowych.
Link do komentarza
tak, klej poliuretanowy. zastosowanie ma do klejenia styropianu do elewacji, styropianu do styropianu. występuje w takich tubach jak pianka montażowa. proszę sobie wpisać w google i otrzyma pan wszelkie informacje o tym kleju.

Cytat

Folia kubełkowa jako taka sama w sobie nie jest izolacją przeciwwodną, a tylko izolacją przeciwwilgociową i osłonową dla właściwej hydroizolacji fundamentów.
Żeby spełniała pokładane w niej nadzieje powinna współdziałać z drenażem opaskowym umieszczonym na wysokości ław fundamentowych.


Przeciwwilgociowa? Przecież folia kubełkowa nie "oddycha". Tylko wytłoczenia tzw. kubełki umożliwiają swobodna wentylację między murem a gruntem. W opisie zastosowania produktu jest że służy do wykonywania pionowej hydroizolacji.
Link do komentarza
I dobrze pisze.
Izolacja przeciwwilgociowa to też hydroizolacja;
jest jednym z elementów hydroizolacji, a nie jedynym. I to niekoniecznie pionowej.
Tu nie chodzi o żadne oddychanie, a tylko o swobodny odpływ wody w momencie obniżenia lustra.
Z tą wentylacją to taki trochę "chłyt marketingowy", bo jak się bardziej zastanowić, to co ma zmusić powietrze w tej kilkumilimetrowej przerwie do ruchu i to w jedną stronę aby można mówić o skutecznej wentylacji.
Osuszenie w tym przypadku polega na swobodnym odpływie wody i odizolowaniu wilgoci gruntu od przegrody/ściany fundamentowej.
Link do komentarza
dziekuje za informacje,

ja zrobiłem tak , przykleiłem pape, , później styropian na to folie i folie babelkowa i na razie mam spokoj nic nie podcieka i nie zacieka , mysle ze dobrze zrobiłem bo nie dość ze poprzednia izolacja która miałem konczyla się 15 cm pod ziemia to jeszcze była tylko zwykla folia która jak robotnicy budowali to jeszcze dzior w niej narobili , wiec folia nie spelniala zadnej izolacji.
Link do komentarza
Cytat

dziekuje za informacje,

ja zrobiłem tak , przykleiłem pape, , później styropian na to folie i folie babelkowa i na razie mam spokoj nic nie podcieka i nie zacieka , mysle ze dobrze zrobiłem bo nie dość ze poprzednia izolacja która miałem konczyla się 15 cm pod ziemia to jeszcze była tylko zwykla folia która jak robotnicy budowali to jeszcze dzior w niej narobili , wiec folia nie spelniala zadnej izolacji.


stosował Pan ten klej poliuretanowy, czy jakiś inny środek?
Link do komentarza
Cytat

stosował Pan ten klej poliuretanowy, czy jakiś inny środek?



kupiłem w sobote 1 tube takiego kleju firmy den braven ( pisze na nim ze nawet do papy się przykleja) ale nie byłem w stanie go przykleić bo na opakowaniu było napisane żeby stosować do temperatury 25 stopni a w sobote było ponad 30 stopni . mam nadzieje ze w ten weekend przykleje styropian i będzie się trzymal,
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...