Skocz do zawartości

PILNE- JAKI KONDENSATOR ???


Recommended Posts

Proszę o pomoc .
W sąsiednim wątku opisywałam problemy z blokującym się ślimakiem w kotle na ekogroch FAKORA 20 kz eko.
Instalator po telefonicznych konsultacjach orzekł (jak i niektórzy forumowicze wypowiadający się w tamtym wątku) , że możliwym powodem jest zużycie kondensatora .
Przejrzałam papiery silnika -i niestety nie znalazłam parametrów kondensatora , a nie znam się na tym zupełnie.
Podam parametry silnika i bardzo proszę osoby znające się na rzeczy o pomoc - czyli podanie parametrów kondensatora jaki mam kupić - i gdzie się za takim kondensatorem rozglądać.
Będę wdzięczna za pomoc .

dane z instrukcji:
Fabryka Silników Elektrycznych BESEL SA
typ silnika indukcyjnego : SEMKg 56-4C1
stopień ochrony IP-54
rok produkcji 2007

dane z tabliczki znamionowej:
0.09kW
typ SEMKG 56-4C1/1572
6uF/450V
230V
50Hz
1360/min
Link do komentarza
Cytat

Jeszcze raz i się obrażę.

Masz napisane: 6uF/450V czyli 6 mikroFaradów na 450 V prądu przemiennego.



czyli że to se mam napisać na kartce i sprzedadzą mi co trza? icon_rolleyes.gif
w każdym elektrycznym sklepie mi to sprzedadzą? czy gdzie indziej pytać?

p.s.
wiesz , Retro że ja nietechniczna jestem ... sorrry .... icon_redface.gif



Cytat

Gdzie ten wątek, bo nie mam siły szukać.



ten o blokującym ślimaku?
tutaj:

https://forum.budujemydom.pl/blokujacy-sie-...acz-t13729.html
Link do komentarza
Cytat

To jak jesteś nietechniczna, to nie wiesz do kogo napisać? Gdybym widział Twój wątek wcześniej, to oszczędziłabyś sobie sporo bieganiny.




Ja wiem , Retro - że Ty złoty chop jesteś ..... tylko nie chciałam Ci zadka zawracać , miałeś dość swoich problemów icon_rolleyes.gif
Ale teraz - po trupach - będę zawracać .... skoro pozwalasz .... icon_biggrin.gif icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Tylko jedno ale bo na zdjęciu jest 30uF ( 30 mikro faradów) na 450V a ty potrzebujesz 6uF (6 mikro faradów)na 450V.



nie nie ... w porządku ... jest 6uf ... chodziło mi o kształt , bo na większości fot w necie są z kabelkami , a w sklepie z kabelkami nie było tylko bez i taki kupiłam icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Gość gawel
http://allegro.pl/listing.php/search?utm_s...ring=6uF%2F450V

a tu jest jakis z czestochowy http://allegro.pl/kondensator-rozruchowy-s...83.html#gallery

"Nowe kondensatory do silników 1 fazowych - zastosowanie w urządzeniach powszechnego użytku :dmuchawy pieców miałowych ,wentylatory , szlifierki , pompki , odkurzacze , kompresorki itp., posiadamy praktycznie pełną ofertę wartości kondensatorów ; 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7.5 , 8 , 10 , 12 , 14 , 16 , 20 , 22 , 25 , 30 , 40 , 50 , 60 , 80 , 100 , 120 , 150 , 175 , 200 uF - posiadamy wykonania również z kablem wyprowadzonym z kondensatora- proszę pytać o dostępność danej wartości w tym wykonaniu. Na zakupiony towar wystawiamy dowód zakupu : Faktura , paragon. Możliwość odbioru osobistego , Sklep ELEKTRYK w Częstochowie ul. Mirowska 9 w godz 8-18 tel. kontaktowy 34 3245887 Filip Oferta na tej aukcji dotyczy 1 sztuki kondensatora o wartości 6 uF na 450 Volt (6 mikrofaradów na napięcie 450 Voltów ) Zapraszam do odwiedzenia naszych pozostałych aukcji , posiadamy szeroki wybór urządzeń elektrycznych."
Link do komentarza
Cytat

nie nie ... w porządku ... jest 6uf ... chodziło mi o kształt , bo na większości fot w necie są z kabelkami , a w sklepie z kabelkami nie było tylko bez i taki kupiłam icon_rolleyes.gif


A to porządku teraz tylko męża zagonić do wymiany.Niestety nie bardzo mam jak sie do ciebie wybrać , nawet na budowę nie mam kiedy zajechać a musze na wczoraj wyrównać teren i podłączyć dom do prądu.
Link do komentarza
Cytat

A to porządku teraz tylko męża zagonić do wymiany.Niestety nie bardzo mam jak sie do ciebie wybrać , nawet na budowę nie mam kiedy zajechać a musze na wczoraj wyrównać teren i podłączyć dom do prądu.



aaaaaaa , Ty faktycznie masz rzut moherem do mnie ..... icon_biggrin.gif
no ale rozumiem - sezon się zaczął, teraz wszyscy zarobieni albo zaganiani icon_rolleyes.gif
jak sobie nie poradzimy , to zadzwonię to Tadzia instalatora i podjedzie wymienić .... icon_smile.gif

Link do komentarza
wiedziałam, wiedziałam .... jasna cholera ..... nie pasuje .... icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
trza taki - z kabelkiem:

Brak obrazka

W całym zadoopiu nie ma takiego- zjeździłam dziś wszystkie 6 sklepów .... szlag mnie trafi kiedyś , naprawdę..... icon_confused.gif
Na allegro są, ale koszt przesyłki tyle co i sam kondensator i trza czekać ... napisałam jeszcze do kolegi instalatora , czy ma pomysł gdzie się za tym ruszyć ...
Link do komentarza
Cytat

wiedziałam, wiedziałam .... jasna cholera ..... nie pasuje .... icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
trza taki - z kabelkiem:

Brak obrazka

W całym zadoopiu nie ma takiego- zjeździłam dziś wszystkie 6 sklepów .... szlag mnie trafi kiedyś , naprawdę..... icon_confused.gif
Na allegro są, ale koszt przesyłki tyle co i sam kondensator i trza czekać ... napisałam jeszcze do kolegi instalatora , czy ma pomysł gdzie się za tym ruszyć ...


Jeżeli z oryginalnego kondensatora wychodzą dwa kable to nowy podłączasz tak samo a śruba służy do przykręcenia do silnika żeby kondensator nie latał na wszystkie strony,zero kombinacji.Do nowego kondensatora dorabiasz 2 kabelki zakończone konektorkami (do kupienia w sklepach samochodowych i podłączasz tak jak oryginalny kondensor ,biegunowość niema tu znaczenia.
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli z oryginalnego kondensatora wychodzą dwa kable to nowy podłączasz tak samo a śruba służy do przykręcenia do silnika żeby kondensator nie latał na wszystkie strony,zero kombinacji.Do nowego kondensatora dorabiasz 2 kabelki zakończone konektorkami (do kupienia w sklepach samochodowych i podłączasz tak jak oryginalny kondensor ,biegunowość niema tu znaczenia.



dzięki za rady .... tak samo mi to wytłumaczył kolega instalator , dziś podjedzie - lutownicę przywiezie , dolutuje kabelki i podłączy .... jak się okaże że blokowanie ślimaka to nie wina kondensatora - to się chyba załamię ... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...