Skocz do zawartości

Zmiany w projekcie


Recommended Posts

Napisano
Witam ponownie,
Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego jak znaleźć idealny projekt z bazy tysięcy gotowych... A jednak!

Ostatnio na tapecie mamy ten: http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m49f84cfe03fa5

Domek jest b. ładny, może troszkę dla nas za mały ale mam pomysł na pewne zmiany (proszę oceńcie):
1) Aby zyskać powierzchnię poszerzyłbym garaż o jakieś 0,5m. Nie pytałem jeszcze architekta o zdanie, więc nie wiem czy to skomplikowana operacja czy nie. Prawdę mówiąc chętniej bym to zrobił z drugiej strony (czyli poszerzył salon) ale intuicja mi podpowiada że to bardziej skomplikowane...
2) Chcę koniecznie mieć prysznic w łazience na parterze. Czyli prawą ściankę przesunę w kierunku wiatrołapu, który zresztą i tak jest duży, dzięki czemu zyskam powierzchnię w łazience.

Proszę o Waszą opinię na te dwa tematy!
Dziękuję!
N.
Napisano
Ad.1
Poszeszenie tego budynku po 0.5m w obie strony (garaż i salon) nie jest problemem, nawet dla słabego architekta... nie dajcie się wrobić w dodatkowe koszty icon_wink.gif
Ad.2
Pomieszczenia w tym domku mają minimalne powierzchnie. Powiększenie łazienki spowoduje zmniejszenie wiatrołapu.
Należałoby dodać w łazience min. 90cm wtedy z szerokości wiatrołapu zostaje tylko 115cm i zmieści się wyłącznie lustro icon_wink.gif a zauważcie że na parterze nie macie miejsca na zabudowaną szafę...
  • 1 rok temu...
Napisano
Ja również będę robić zmiany w projekcie, ale rezygnuje całkiem z garażu na rzecz większego gospodarczego i sypialni z łazienką, wtedy całkowicie wyrzucam wc i robię większą kuchnię. Zyskamy wtedy intymność z mężem a dzieci niech idą na górę.
A auto będzie pod wiatą, w innej części.
Pozdrawiam
Marta
  • 1 rok temu...
Napisano
Cytat

Ja również będę robić zmiany w projekcie, ale rezygnuje całkiem z garażu na rzecz większego gospodarczego i sypialni z łazienką, wtedy całkowicie wyrzucam wc i robię większą kuchnię. Zyskamy wtedy intymność z mężem a dzieci niech idą na górę.
A auto będzie pod wiatą, w innej części.
Pozdrawiam
Marta




WITAM. My również mamy zamiar poszerzyć łazienkę na dole kosztem wiatrołapu, zależy nam na prysznicu a myślę że korytarz i tak zostanie dostatecznie duży. Kolega się teraz buduje ma inny projekt ale wiatrołap ma podobne wymiary i proszę mi wierzyć że w realu to wygląda zupełnie inaczej, korytarz jest tak duży że wszystko się pomieści-tak myślę. Chodzę teraz z metrem i wszystkie pomieszczenia porównuje bo człowiek nie ma takiego wyobrażenia jaka to będzie przestrzeń, ale ogólnie będzie dość dużo miejsca na dole.
Myślimy też pomniejszyć większą sypialnię i zrobić osobne wejście do garderoby tak żeby każdy mógł z niej korzystać, coś przeprasować itp, itd.
A MOŻE KTOŚ W MAŁOPOLSKIM JUŻ MA DOM POD LICZI LUB W TRAKCIE BUDOWY. CHĘTNIE BYM OBEJRZAŁA LUB CHOCIAŻ POROZMAWIAŁA NA TEMATY BUDOWY??
POZDRAWIAM
Agnieszka.

Osoby chętne do podzielenia się swoimi doświadczeniami zapraszam do włączenia się do dyskusji

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...