Skocz do zawartości

Zmiany w projekcie


Recommended Posts

Witam ponownie,
Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego jak znaleźć idealny projekt z bazy tysięcy gotowych... A jednak!

Ostatnio na tapecie mamy ten: http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m49f84cfe03fa5

Domek jest b. ładny, może troszkę dla nas za mały ale mam pomysł na pewne zmiany (proszę oceńcie):
1) Aby zyskać powierzchnię poszerzyłbym garaż o jakieś 0,5m. Nie pytałem jeszcze architekta o zdanie, więc nie wiem czy to skomplikowana operacja czy nie. Prawdę mówiąc chętniej bym to zrobił z drugiej strony (czyli poszerzył salon) ale intuicja mi podpowiada że to bardziej skomplikowane...
2) Chcę koniecznie mieć prysznic w łazience na parterze. Czyli prawą ściankę przesunę w kierunku wiatrołapu, który zresztą i tak jest duży, dzięki czemu zyskam powierzchnię w łazience.

Proszę o Waszą opinię na te dwa tematy!
Dziękuję!
N.
Link do komentarza
Ad.1
Poszeszenie tego budynku po 0.5m w obie strony (garaż i salon) nie jest problemem, nawet dla słabego architekta... nie dajcie się wrobić w dodatkowe koszty icon_wink.gif
Ad.2
Pomieszczenia w tym domku mają minimalne powierzchnie. Powiększenie łazienki spowoduje zmniejszenie wiatrołapu.
Należałoby dodać w łazience min. 90cm wtedy z szerokości wiatrołapu zostaje tylko 115cm i zmieści się wyłącznie lustro icon_wink.gif a zauważcie że na parterze nie macie miejsca na zabudowaną szafę...
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...
Cytat

Ja również będę robić zmiany w projekcie, ale rezygnuje całkiem z garażu na rzecz większego gospodarczego i sypialni z łazienką, wtedy całkowicie wyrzucam wc i robię większą kuchnię. Zyskamy wtedy intymność z mężem a dzieci niech idą na górę.
A auto będzie pod wiatą, w innej części.
Pozdrawiam
Marta




WITAM. My również mamy zamiar poszerzyć łazienkę na dole kosztem wiatrołapu, zależy nam na prysznicu a myślę że korytarz i tak zostanie dostatecznie duży. Kolega się teraz buduje ma inny projekt ale wiatrołap ma podobne wymiary i proszę mi wierzyć że w realu to wygląda zupełnie inaczej, korytarz jest tak duży że wszystko się pomieści-tak myślę. Chodzę teraz z metrem i wszystkie pomieszczenia porównuje bo człowiek nie ma takiego wyobrażenia jaka to będzie przestrzeń, ale ogólnie będzie dość dużo miejsca na dole.
Myślimy też pomniejszyć większą sypialnię i zrobić osobne wejście do garderoby tak żeby każdy mógł z niej korzystać, coś przeprasować itp, itd.
A MOŻE KTOŚ W MAŁOPOLSKIM JUŻ MA DOM POD LICZI LUB W TRAKCIE BUDOWY. CHĘTNIE BYM OBEJRZAŁA LUB CHOCIAŻ POROZMAWIAŁA NA TEMATY BUDOWY??
POZDRAWIAM
Agnieszka.

Osoby chętne do podzielenia się swoimi doświadczeniami zapraszam do włączenia się do dyskusji
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...