Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
namore

Zmiany w projekcie

Recommended Posts

Witam ponownie,
Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego jak znaleźć idealny projekt z bazy tysięcy gotowych... A jednak!

Ostatnio na tapecie mamy ten: http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m49f84cfe03fa5

Domek jest b. ładny, może troszkę dla nas za mały ale mam pomysł na pewne zmiany (proszę oceńcie):
1) Aby zyskać powierzchnię poszerzyłbym garaż o jakieś 0,5m. Nie pytałem jeszcze architekta o zdanie, więc nie wiem czy to skomplikowana operacja czy nie. Prawdę mówiąc chętniej bym to zrobił z drugiej strony (czyli poszerzył salon) ale intuicja mi podpowiada że to bardziej skomplikowane...
2) Chcę koniecznie mieć prysznic w łazience na parterze. Czyli prawą ściankę przesunę w kierunku wiatrołapu, który zresztą i tak jest duży, dzięki czemu zyskam powierzchnię w łazience.

Proszę o Waszą opinię na te dwa tematy!
Dziękuję!
N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ad.1
Poszeszenie tego budynku po 0.5m w obie strony (garaż i salon) nie jest problemem, nawet dla słabego architekta... nie dajcie się wrobić w dodatkowe koszty icon_wink.gif
Ad.2
Pomieszczenia w tym domku mają minimalne powierzchnie. Powiększenie łazienki spowoduje zmniejszenie wiatrołapu.
Należałoby dodać w łazience min. 90cm wtedy z szerokości wiatrołapu zostaje tylko 115cm i zmieści się wyłącznie lustro icon_wink.gif a zauważcie że na parterze nie macie miejsca na zabudowaną szafę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również będę robić zmiany w projekcie, ale rezygnuje całkiem z garażu na rzecz większego gospodarczego i sypialni z łazienką, wtedy całkowicie wyrzucam wc i robię większą kuchnię. Zyskamy wtedy intymność z mężem a dzieci niech idą na górę.
A auto będzie pod wiatą, w innej części.
Pozdrawiam
Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Ja również będę robić zmiany w projekcie, ale rezygnuje całkiem z garażu na rzecz większego gospodarczego i sypialni z łazienką, wtedy całkowicie wyrzucam wc i robię większą kuchnię. Zyskamy wtedy intymność z mężem a dzieci niech idą na górę.
A auto będzie pod wiatą, w innej części.
Pozdrawiam
Marta
WITAM. My również mamy zamiar poszerzyć łazienkę na dole kosztem wiatrołapu, zależy nam na prysznicu a myślę że korytarz i tak zostanie dostatecznie duży. Kolega się teraz buduje ma inny projekt ale wiatrołap ma podobne wymiary i proszę mi wierzyć że w realu to wygląda zupełnie inaczej, korytarz jest tak duży że wszystko się pomieści-tak myślę. Chodzę teraz z metrem i wszystkie pomieszczenia porównuje bo człowiek nie ma takiego wyobrażenia jaka to będzie przestrzeń, ale ogólnie będzie dość dużo miejsca na dole.
Myślimy też pomniejszyć większą sypialnię i zrobić osobne wejście do garderoby tak żeby każdy mógł z niej korzystać, coś przeprasować itp, itd.
A MOŻE KTOŚ W MAŁOPOLSKIM JUŻ MA DOM POD LICZI LUB W TRAKCIE BUDOWY. CHĘTNIE BYM OBEJRZAŁA LUB CHOCIAŻ POROZMAWIAŁA NA TEMATY BUDOWY??
POZDRAWIAM
Agnieszka.

Osoby chętne do podzielenia się swoimi doświadczeniami zapraszam do włączenia się do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • a ja sobie nie wyobrażam nie mieć garażu (dwustanowiskowego) w domu. Jak spaliny wchodzą do domu, to trzeba wentylację tam zrobić albo jak jest, to żeby zaczęła działać. Oczywiście garaż odizolowany od środka od reszty pomieszczeń. Z moich doświadczeń - garaż nie musi być ogrzewany, mam tam ogrzewanie, ale od kilku lat jest wyłączone. Aktualnie przy mrozach do -10C w garażu utrzymuje się temperatura+6C
  • Zaczełam dziś wycinać piankę, ale lekko nie jest , jutro zajmie mi to chyba z 2 h jak nie lepiej. Jak widac szpara jest nawet na centymetr. Nie wiedziałam tego od razu. WYdaje mi się,że za dużo piany aplikowanej od drugiej str wysadziło słup
  • 1. Zastanawiam się, czy przy ogrzewaniu gazowym jest potrzebna tak duża kotłownia, czy w ogóle jest niezbędna. A to jest już jedno dodatkowe pomieszczenie.   2. Te schody mają dziwnie gęste stopnie zabiegowe, dodatkowo w drugim projekcie prowadzą na ścianę - chyba że źle czytam rysunek.   3. Garaż 2-stanowiskowy, że taki długi?   4. Skłaniałbym się do dobudowanego garażu (jak radzi Elfir) - jeśli jest miejsce. Oczywiście z jakimś łacznikiem komunikacyjnym z domem. garaż zajmujący 1/3 parteru niedużego domu - to kłopot w planowaniu wygodnej funkcji mieszkalnej.   5. Tzw hol to raczej wiatrołap - spróbowałbym go wyrzucić na zewnątrz (przy małym domu), na rzecz właściwego holu. I tam zrobić więcej miejsca na szafy wbudowane, itp. - np w części holu bliżej wyjścia. Dodatkowo oba wejścia ( w obu projektach) mi się nie podobają, bo są ciasne, - w drugim projekcie dodatkowo schody są zbyt blisko przejścia - ciasno!   Ogólnie - to proponuję jednak popracować nad innym lepszym rozplanowaniem parteru. Po prostu jeszcze raz od nowa.  
  • Gość Roman
   Ja wybrałem dosyć tanie modele drzwi z jednego sklepu budowlanego i to był niestety wielki błąd. Skrzypienia i inne rzeczy, szkoda gadać. Na szczęście stosuję K2 07 i jest okej.
  • Dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi o samo sformułowanie "z dopuszczeniem". Czy owo "dopuszczenie" należy rozumieć warunkowo, tzn, czy aby dopuszczono zabudowę jednorodzinną będę potrzebował jakiś dodatkowych pozwoleń, zgód? Inne warunki (poza dziwnym obowiązkiem wykonania wytycznych urbanistycznych) są dla mnie całkowicie akceptowalne.   Ustalenia szczegółowe MPZP dla działki:
   Przeznaczenie terenu pod zabudowę rekreacyjną z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolno stojącej.
   1.19.1. Dopuszcza się:
   - realizowanie projektowanej zabudowy rekreacyjnej, projektowanej zabudowy jednorodzinnej
   wolno stojącej; dopuszcza się sytuowanie budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy nie
   większej niż 50m2,
   - adaptację, modernizację oraz rozbiórkę lub rozbudowę istniejących obiektów mieszkalnych
   i rekreacyjnych nie wpływającą na zmianę funkcji terenu. - adaptację istniejących budynków na
   budynki mieszkalne. 1.19.2. Ustala się: - wysokość projektowanych budynków rekreacyjnych
   i mieszkalnych może wynosić max. 2 kondygnacje (w tym poddasze użytkowe).
   - maksymalna wysokość posadowienia parteru budynków rekreacyjnych i mieszkalnych wynosi
   0.8m n.p.t.,
   - maksymalna wysokość posadowienia parteru budynków gospodarczych wynosi 0.30m n.p.t.
   Plan ustala obowiązek wykonania wytycznych urbanistycznych dla poszczególnych terenów o w/w
   symbolach dyspozycji terenowych: podział na działki budowlane oraz wydzielenie terenów pod
   drogi dojazdowe KD (przy zachowaniu szerokości drogi min. 8m w liniach rozgraniczających)
   może nastąpić tylko na podstawie wytycznych urbanistycznych. Powierzchnia biologicznie czynna
   wynosi min. 70% powierzchni działki.   Też zastanawia mnie ten obowiązek wykonania wytycznych urbanistycznych, ale jak rozumiem tyczy się to nowo podzielonych działek...Nie wiem tylko po co zawarte jest to dla TEJ konkretnej działki...   Pozdrawiam
    
 • Popularne tematy

 • Doradcy redakcyjni i firmowi

×