Skocz do zawartości

Historia edycji

Dariusz Malinowski

Dariusz Malinowski

dlatego pod miastem gospodarstwa rolne sa bardzo male i musisz malo miec ziemi zeby uprawiac agrest i zajmowac sie produkcjo rolno a 50 km od miasta srednia wielkosc gospodarstwa rolnego to 20 ha i zapomnimy o boskiej sialalajce! Dlatego zawsze aby sobie zycia nie komplikowac jezeli jestes z miasta zostan w miescie z bloku do bloku z mniejszego do wiekszego lub kup dom w stanie surowym, sa developerzy majacy ogromne trudnosci z sprzedazo szeregowek i tak dochodzimy do sedna sprawy ze polityka to fikcja ktora nie dba o twojo kieszen a o dobro wspolne ! Prawda? Pamietajmy ze na dzialce rolnej czy rolno budowlanej na dzialce rolnej nie objetej planem zagospodarowania przestrzennego moze budowac sie tylko osoba prowadzaca dzialalnosc produkcyjo rolno. Tak samo jest z dzialko rolno w miejscu objetym planem - buduje sie tylko gospodarz rolny ale tu mozemy ja odrolnic wiec zrobic z niej dzialke budowlano to wartosciowo - najcenniejszo i wtedy kazdy jest krol na swoi! Wiec co kupic ? Oczywiscie ze dzialke rolno bo najtaniej ale z planem zagospodarowania przestrzemmego bo tam gdzie go nie ma zapomnij o czymkolwiek chyba ze jestes sporym srednim rolnikiem a tam gdzie jest plan coz poczekasz moze sie uda odrolnic ale zawsze kupuj nie uzytki jezeli takie sa bo odrolnienie to przekształcenie w nieużytek wiec ziemie ktora sobie lezakuje a potem procedury na budowlano!

 

Dariusz Malinowski

Dariusz Malinowski

dlatego pod miastem gospodarstwa rolne sa bardzo male i musisz malo miec ziemi zeby uprawiac agrest i zajmowac sie produkcjo rolno a 50 km od miasta srednia wielkosc gospodarstwa rolnego to 20 ha i zapomnimy o boskiej sialalajce! Dlatego zawsze aby sobie zycia nie komplikowac jezeli jestes z miasta zostan w miescie z bloku do bloku z mniejszego do wiekszego lub kup dom w stanie surowym, sa developerzy majacy ogromne trudnosci z sprzedazo szeregowek i tak dochodzimy do sedna sprawy ze polityka to fikcja ktora nie dba o twojo kieszen a o dobro wspolne ! Prawda? Pamietajmy ze na dzialce rolnej czy rolno budowlanej na dzialce rolnej nie objetej planem zagospodarowania przestrzennego moze budowac sie tylko osoba prowadzaca dzialalnosc produkcyjo rolno. Tak samo jest z dzialko rolno w miejscu objetym planem - buduje sie tylko gospodarz rolny ale tu mozemy ja odrolnic wiec zrobic z niej dzialke budowlano to wartosciowo - najcenniejszo i wtedy kazdy jest krol na swoi! Wiec co kupic ? Oczywiscie ze dzialke rolno bo najtaniej ale z planem zagospodarowania przestrzemmego bo tam gdzie go nie ma zapomnij o czymkolwiek chyba ze jestes sporym srednim rolnikiem a tam gdzie jest plan coz poczekasz moze sie uda odrolnic ale zawsze kupuj nie uzytki jezeli takie sa bo dorolnienie to przekształcenie w nieużytek wiec ziemie ktora sobie lezakuje a potem procedury na budowlano!

 

Dariusz Malinowski

Dariusz Malinowski

dlatego pod miastem gospodarstwa rolne sa bardzo male i musisz malo miec ziemi zeby uprawiac agrest i zajmowac sie produkcjo rolno a 50 km od miasta srednia wielkosc gospodarstwa rolnego to 20 ha i zapomnimy o boskiej sialalajce! Dlatego zawsze aby sobie zycia nie komplikowac jezeli jestes z miasta zostan w miescie z bloku do bloku z mniejszego do wiekszego lub kup dom w stanie surowym, sa developerzy majacy ogromne trudnosci z sprzedazo szeregowek i tak dochodzimy do sedna sprawy ze polityka to fikcja ktora nie dba o twojo kieszen a o dobro wspolne ! Prawda? Pamietajmy ze na dzialce rolnej czy rolno budowlanej na dzialce rolnej nie objetej planem zagospodarowania przestrzennego moze budowac sie tylko osoba prowadzaca dzialalnosc produkcyjo rolno. Tak samo jest z dzialko rolno w miejscu objetym planem - buduje sie tylko gospodarz rolny ale tu mozemy ja odrolnic wiec zrobic z niej dzialke budowlano to wartosciowo - najcenniejszo i wtedy kazdy jest krol na niej!

 

Dariusz Malinowski

Dariusz Malinowski

dlatego pod miastem gospodarstwa rolne sa bardzo male i musisz malo miec ziemi zeby uprawiac agrest i zajmowac sie produkcjo rolno a 50 km od miasta srednia wielkosc gospodarstwa rolnego to 20 ha i zapomnimy o boskiej sialalajce! Dlatego zawsze aby sobie zycia nie komplikowac jezeli jestes z miasta zostan w miescie z bloku do bloku z mniejszego do wiekszego lub kup dom w stanie surowym, sa developerzy majacy ogromne trudnosci z sprzedazo szeregowek i tak dochodzimy do sedna sprawy ze polityka to fikcja ktora nie dba o twojo kieszen a o dobro wspolne ! Prawda?

 

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzięki Daga, Ewcia już mi wysłała. Na FB mnie nie ma, więc mnie tam nie znajdziesz 
    • Powoli przygotowuję się do budowy wymarzonego domu i stoję przed wieloma ważnymi decyzjami. Aby jak najlepiej zaplanować cały proces i upewnić się, że podejmuję właściwe wybory, mam kilka nurtujących mnie pytań. Wasze opinie i doświadczenia będą dla mnie nieocenioną pomocą. Będę wdzięczny/na za Wasze odpowiedzi!   Jakie są Wasze doświadczenia związane z projektowaniem lub budową domu? Jakich usług architektonicznych poszukiwaliście? Co skłoniło Was do poszukiwania usług architektonicznych? Czy korzystaliście z usług projektanta wnętrz? Czy korzystaliście z gotowych projektów, czy może zlecaliście wykonanie indywidualnego projektu domu? Jakie były Wasze doświadczenia z tymi usługami architektonicznymi? Na co zwracacie największą uwagę przy wyborze architekta? Co było największym wyzwaniem w całym procesie? W jaki sposób poszukiwaliście architekta? Co sądzicie o możliwości kontaktu z architektem jedynie zdalnie przez dedykowaną platformę? Co sądzicie o gotowości zapłacenia więcej za usługę architektoniczno-projektową w porównaniu do innych ofert, gdyby dany architekt wyróżniał się na tle innych? Co sądzicie o tym, jak ważne jest, aby projekt został wykonany w duchu ekologii?
    • Czyli w ogóle bez żwiru? Jaka głębokość wtedy, minimalny spadek? Czy będzie przepływ przy rurze drenażowej 100 mm, połączone 3 rury w pewnym momencie?   Z góry dziękuję za odpowiedź 😊 
    • Ok, zrozumiałem że to ma być drenaż opaskowy, jak chodzi o same rynny to ok, tylko w tej sytuacji nie ma tego co kamieniem zasypywać. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Zastosuję osadnik rynnowy z kolankiem elastycznym oraz rura PCV 100 mm ok. 1 metr od fundamentów. W ten sposób chcę wypuścić 3 rynny  1 metr od fundamentów połączone rurą drenarską bez otworów pełną z zastosowaniem trójnika uniwersalnego. Potem wraz ze spadkiem działki mogę zastosować rurę drenarską z otworami, nawadnianie.  Może jest to najlepsze rozwiązanie...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...