Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
trepanation

Budynek gospodarczy

Witam
Na wiosnę mam zamiar budować na działce budynek gospodarczy 8 m długi 3 szeroki i mniej więcej 2 wysoki, nie chciał bym za dużo na niego wydać pieniędzy więc zdecydowałem się, ze sam podejdę do tematu i wybuduję go własnymi siłami.
I tutaj moja prośba do szanownych kolegów i koleżanek z forum jakieś rady co do budowy może jakaś książka która mi podpowie jak do tego się zabrać lub inne wskazówki. Zdecydowałem się, że wybuduję ten budynek z cegły MAX podobno z tego materiału szybko się buduje i w miarę tanio wychodzi co o tym sądzicie ? Dach będzie jedno spadowy o nachyleniu mniej więcej 8 stopni przykryty deskami i na to papa.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą podpowiedz.

Cytat

Nie odpowiadajcie wszyscy naraz bo nie daję rady czytać tyle odpowiedzi.

Nie wiem czy uda mi się dopchać do głosu, ale spróbuję icon_lol.gif . Ja też mam taki zamiar ale dopiero jak skończę budowę domu. Na razie podpatruje jak to robi moja ekipa do tego parę artykułów i może się uda. Na razie tylko taka rada przychodzi mi do głowy. Powiem szczerze, że nie wydaje się to trudne i wiem, że muszę spróbować korzystając z materiałów które zostaną. A swoją drogą to gazobeton wydaje mi się że jest łatwiejszy w obróbce.

polecam również gazobeton.
Jakie będzie podłoże pod budynkiem ? fundament ?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Najnowsze posty

• Witam,  Ogrzewanie budynku za pomocą czystego prądu elektrycznego jest jednym z najdroższych dostępnych rozwiązań dostępnych na rynku. Mimo niższych kosztów wykonania instalacji, roczne koszty ogrzewania budynku będą na znacznie wyższym poziomie w porównaniu do wszystkich pozostałych rozwiązań dostępnych na rynku. Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie pompy ciepła, która również pobiera do swojej pracy energię elektryczną lecz w znacznie mniejszej ilości, lub tańszej alternatywy w postaci kotła gazowego. 
      Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. 
      Pozdrawiam, 

• Witam,

Mam kilka scian dosyc nierownych oraz z peknieciami. W szczegolnosci na laczeniu plyt, stara zaprawa jest popekana i odpada. Chcialem te miejsca troche optycznie wyrownac oraz uzupelnic ubytki. Wczesniej zbic luzne elementy i wkleic siatke. Zastanawiam sie jakiego materialu uzyc, aby pozniej latwo polozyc na to gladz. Probowalem MP75L, ale ma on strukture piasku i ciezko nalozyc cienka warstwe. Mysle ze moglby byc dobry na sufit aby uzupelnic laczenia plyt zeranskich. W przedpokoju na suficie zaprawe miedzy plytami sufotowymi trzyma tak na prawde farba i da sie ja usunac gola reka. Chcialem to zbic i uzupelnic wlasnie MP75L a pozniej polozyc na to gladz.

Co sadzicie o wykorzystaniu do tego celu (sufit) MP75L? I co zrobic ze scianami? Chcialbym, aby byly juz w miare proste i gladkie nawet jesli miejscowo nalozona bedzie cienka warstwa i bez problemu trzymala sie tego pozniej gladz. Przy MP75L obawiam sie ze ten piasek bedzie wychodzil przy nakladaniu gladzi.

Dodatkowo chcialem tez wkleic narozniki, jsli jest taka mozliwosc chcialem uzyc tego samego produktu. I w tym przypadku rowniez nie potrzebuje nakladac grubej warstwy.

Pozdrawiam serdecznie.
    • Każdy ma inny pogląd na garaż. Ja wolałbym mieć garaż połączony z domem bo to niesłychana wygoda, zwłaszcza w zimie. Poza tym garaż powinien mieć taką wielkość aby zmieścić bez problemu samochód z wyższego segmentu. Przecież nie można ograniczać się do przysłowiowego "Mini Morrisa"
    • Autka "rosną" teraz jeżdżę niemałym a jakbyśmy zmienili na większy to faktycznie będzie średnio. A poza tym lepiej mieć swobodę dookoła, żeby wypakować auto czy chociaż od czasu odkurzyć i nie zarąbać drzwiami w ścianę. Można oczywiście zaparkować bliżej prawą stroną ale wożę akurat dziecko z tamtej strony żeby w lusterku widzieć. Zanim dom wybuduje synek podrośnie i może sam do fotela wskoczy ale czy pasy zapnie    Niektóre projekty mają od razu wymiary na rzutach na stronie. Na tym widać, jest 3,8m https://pracownia-projekty.dom.pl/hp_santa_barbara_b_ce.htm  ale kotłownia w środku? Co myślicie?
    • Z opisu tak skomplikowanej instalacji trudno wywnioskować o co w tym chodzi. Optymalne rozwiązanie to umieszczenie w kotłowni wymiennika ciepła i poprowadzenie instalacji do budynku jako zamkniętej. Przy kotle będzie otwarte naczynie wzbiorcze, w pozostałej części ciśnieniowe. Do zasilenia bojlera wystarczy zawór trójdrożny kierujący obieg wody na wężownicę zbiornika lub instalację c.o. Rury fi 20 do rozdzielaczy i fi 16 na poszczególne grzejniki.
  • Popularne tematy

• Doradcy redakcyjni i firmowi