Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
pixi

Podział majątku

Recommended Posts

Witam
Sprawa dotyczy podziału ojcowizny i wygląda następująco.
Mój tata wraz z swoim bratem czyli moim wujem podzielili dom i ogród po między siebie po połowie,majątek odziedziczony po śmierci swojego ojca.
Założono księgę wieczystą w której jak słyszałem od taty figuruje zapis że nieruchomość ma dwóch właścicieli.
Dom podzielono bezspornie góra dla taty bo tam mieszkaliśmy,dół dla wujka bo tam mieszkał dziadek,podobnie ogród jedna połowa jeden druga drugi.
Po kilku latach wujek zrobił remont swojej połowy i wprowadził się na dół,zagospodarował również swoją część ogrodu.
Jednak chcąc się zameldować w swojej części budynku musiał się pytać o zgodę mojego taty mimo że był współwłaścicielem budynku,to samo dotyczyło by taty gdyby był w jego sytuacji.
Moje pytanie dotyczy czy można podzielić tak tę nieruchomość wraz z ogrodem żeby jedna ze stron nie musiała udzielać zgody na władanie swojej części majątku wspólnego,czyli np. pytać drugiego jak by się chciało kogoś zameldować lub wynająć swoją część domu.
Żyjemy w zgodzie z wujem i niema żadnych zwad ale lepiej by było jak by każdy miał to na papierze.
Bo nieraz powiadał że tak samo jego jest góra jak i nasz dół bo podział był tylko ustny między braćmi a na papierze jes że wspólnie są właścicielami całej nieruchomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydzielenie odrębnych części domu jak i działki wymaga zniesienia współwłasności w formie aktu notarialnego i założenia nowej księgi wieczystej. Sprawę trochę komplikuje poziomy podział domu, gdyż prawdopodobnie konieczne będzie określenie części wspólnej (dojścia, klatka schodowa, piwnica itp), co uniemożliwia geodezyjny podział domu. Podział należy przeprowadzić u notariusza przedstawiając uzgodniony podział nieruchomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ciekawe, modne i praktyczne ostatnio rozwiązanie: płyty betonowe wielkogabarytowe - na podjazd, taras, chodniki. Zobaczcie, jakie mają cechy płyty wielkogabarytowe Bruk-Bet, jak się je układa:  
  • Płyty wielkoformatowe Bruk-Bet. Śmiało można powiedzieć - przebój, jeśli chodzi o wykończenie podjazdu i chodników przed domem. Płyty wielkoformatowe są dziś także materiałem do wykończenia tarasu. Dom o tak jednolitej stylistyce, staje się niezwykle elegancki...

   Co zadecydowało o sukcesie płyt wielkoformatowych Bruk-Bet? Moda na nowoczesność w architekturze i otoczeniu domu. Minimalizm w projektowaniu budynków i przestrzeni wokół nich. Dom świetnie prezentuje się w otoczeniu wielkoformatowych gładkich płyt, których utrzymanie w czystości nie zabiera wiele czasu. To drugi powód sukcesu - płyty o dużym formacie są bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu i utrzymaniu. Z prostego powodu - mają niewiele fug...   Kolekcja wielkogabarytowych płyt brukowych NOVATOR Bruk-Bet to płyty o formatach od 20x20 cm do 100x100 cm. Płyty są wytrzymałe i na obciążenia fizyczne (wjazd auta), i na zabrudzenia. Płyty w procesie produkcji otrzymują specjalną powłokę o nazwie Perlon Lamino. To warstwa licowa, trwale zabezpieczająca. Na powierzchni płyt Bruk-Bet nie występują wykwity wapienne, kolor nie blaknie, nie porastają mchy ani algi. Płyty nie wymagają renowacji ani też specjalnej pielęgnacji. Łatwo usunąć z powierzchni nawet tak trudne zabrudzenie, jak plamy po oleju silnikowym.   Płyty wielkoformatowe układa się nie tylko na podjeździe, ale też na tarasie i na chodnikach. Wielki format na tarasie? To i uroda, i wygoda dla inwestora, kiedy można za jedną zleconą pracą wykonać całe (trwałe) otoczenie domu.   Jak wykonuje się nawierzchnię z płyt wielkoformatowych? Pierwszym etapem jest pomiar terenu i wyznaczenia granic układanej nawierzchni oraz poziomu bruku. Na wytyczonym obszarze należy usunąć humus i wybrać ziemię do głębokości 25-50 cm. Grunt powinien być jednorodny i nośny, przepuszczalny i niewysadzinowy. Trwałość nawierzchni z płyt Bruk-Bet zależy od prawidłowo wykonanej podbudowy. Podbudowę wykonuje się albo z kruszyw naturalnych i łamanych, albo mieszanki żwirowopiaskowej zagęszczonej warstwowo. Podbudowa o grubości 15-20 cm dla nawierzchni dla ruchu pieszego; 25-40 cm dla nawierzchni dla ruchu pojazdów mechanicznych. Na podbudowie powinien być utrzymany spadek 1-3%. Płyty układane są według projektu, z zachowaniem spoiny o szerokości 3-10 mm. Szczeliny wypełnia się na koniec fugą żywiczną, płukanym piaskiem lub granofugą, czyli mieszanką szlachetnych kruszyw o frakcji 0,5-2,0 mm. Innym trwałym rozwiązaniem jest spoinowanie fugą na bazie żywic. Jedną z najbardziej popularnych jest fuga żywiczna Prestige także marki Bruk-Bet.   Zapraszamy do obejrzenia filmu, jakie cechy mają płyty wielkoformatowe Bruk-Bet i jak się je układa...
  • Jasne. Już to widzę: "Dzień dobry sąsiedzie, chciałem porozmawiać o pana codziennie smrodzącym kominie" "A dzień dobry. Oczywiście, zapraszam, porozmawiajmy. Napije się pan herbatki? Może coś mocniejszego? "   Edit: o Animus w tym samym momencie potwierdził Pilnyj żeby nie kupował tych z plastykowymi kapslami, bo będziesz je później wąchał!
  • A próbowałeś po dobroci? Rozmowa? Herbatka? Merytoryczne argumenty?
 • Popularne tematy

×