Skocz do zawartości

Czy stryropian może pozostać nieprzykryty klejem na zimę?


lois22

Recommended Posts

  Cytat

Witam,
Mam problem i nie mogę znaleźć nigdzie informacji czy można pozostawić niezabezpieczony styropian na zimę. Postanowiliśmy sami ocieplić budynek styropianem 2x8cm ale zastała nas zima icon_sad.gif i co teraz?

Rozwiń  



Witam, z tego co sie sam orientowalem to styropian musi byc zaciagniety conamniej siatka i klejem ma raz. Jezeli zostawisz go na Zime na parstwe matki natury to straci on wszystkie swoje wlasciwosci cieplne i za duzo nie da. Lepiej bedzie jak sie zepniesz i wyczaisz kilka cieplejszych dni i wtopisz siatke, masz duzo do stracena. ja rowniez sam ocieplalem dom, ale robilem to we wrzesniui udalo sie. Zycze powodzenia.
POzdr
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  Cytat

Witam,
Mam problem i nie mogę znaleźć nigdzie informacji czy można pozostawić niezabezpieczony styropian na zimę. Postanowiliśmy sami ocieplić budynek styropianem 2x8cm ale zastała nas zima icon_sad.gif i co teraz?

Rozwiń  


Wydaje mi się, że największym niebezpieczeństwem są promieniowanie UV. Płyty nieosłonięte żółkną i pylą się. W twojej sytuacji powinno pomóc owinięcie płyt czarną folią stretch.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Zostawiłem kiedyś jedną płytę na ścianie na całą zimę, żeby zobaczyć co się stanie. Około 1mm zniknęło, dodatkowo ok. 2mm zamieniło się w żółty pyłek, który można było sciągnąć przesuwając rękę. Dodam, że styro był wystawiony na uv, deszcz, śnieg i wiatr - od strony zachodniej. Podsumowując 3mm w pół roku.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
    • Warto byłoby zaktualizować badania geologiczne, przy obecnych warunkach hydrologicznych kiedy poziom wody gruntowej jest niski, być może udałoby się posadowić fundamenty. Jeśli mielibyśmy wodę w poziomie posadowienia lub powyżej, trzeba by było odwodnić teren. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...