Skocz do zawartości

karmann5

Uczestnik
  • Posty

    6
  • Dołączył

  • Ostatnio

karmann5's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Warto jednak sprawdzić jakie koszty transportu zostaną naliczone do zamówienia. Z reguły jednak, ceny materiałów są o tyle niższe, że całkowicie rekompensują koszty transportu.
  2. Dokładnie, jest coraz więcej sklepów internetowych oferujących materiały budowlane. W większości specjalizują się tylko w ograniczonym asortymencie jak np. ten oferujący tylko okna dachowe, ale są też takie oferujące szeroki zakres materiałów od fundamentów po dach.
  3. Wydaje mi się, że największym niebezpieczeństwem są promieniowanie UV. Płyty nieosłonięte żółkną i pylą się. W twojej sytuacji powinno pomóc owinięcie płyt czarną folią stretch.
  4. Chyba te dane potwierdzają się wzajemnie. Największa dyfuzja dla wełny mineralnej, dalej jest beton komórkowy, cegła, tynk cementowy a na końcu styropian. Jak widać zastosowanie warstw wykończeniowych a także rodzaju ocieplenia ma duże znaczenie. Co więcej nieumiejętne dobranie może mieć katastrofalne skutki np. zawilgocenie warstwy ocieplenia.
  5. Czasami producenci nazywają to oddychaniem ścian. Nie jestem fizykiem, wiec trudno mi wyjaśnić takie zjawisko bardzo profesjonalnie, ale dochodzi do niego wtedy gdy jest różnica w wilgotności pomiędzy pomieszczeniami wewnątrz i na zewnątrz. W takiej sytuacji wilgotność jest wyrównywana. Podaje informacje jakie znalazłem na ten temat w ulotkach materiałach producentów: 1) Porotherm 44 Si Nowy Dzięki mikroskopijnym porom w pustakach Porotherm nadmiar wilgoci jest usuwany z wnętrza budynku. Z kolei kiedy w pomieszczeniu powietrze staje się zbyt suche, ściana umożliwia wyrównanie wilgotności do optymalnego dla człowieka poziomu. Takie właściwości ściany jednowarstwowej nie dopuszczają do kondensacji wilgoci oraz rozwoju pleśni i grzybów. 2) Solbet - inny producent gazobetonu Za ustabilizowanie się przegrody pod względem wilgotnościowym odpowiedzialna jest cecha paroprzepuszczalności materiału. Parametrem opisującym tę cechę jest współczynnik dyfuzji pary wodnej µ. Dzięki dużej ilości porów powietrza bloczki SOLBET mają znakomitą paroprzepuszczalność. Dla materiału SOLBET współczynnik m (micro); wynosi 5÷10, w zależności od klasy gęstości. Im mniejszy współczynnik m (micro);, tym materiał jest lepiej paroprzepuszczalny i lepiej oddaje wilgoć. Załączam jeszcze porównanie dyfuzji dla różnych materiałów. [
  6. Witam wszystkich, Tak na prawdę to oba materiały są dość podobne. Przede wszystkim w przypadku ściany jednowarstwowej znaczenie ma jakość prac budowlanych. Błędy w murowaniu spowodują mostki termiczne i to niezależnie jaki materiał zastosujesz. W obu przypadkach zalecana jest tzw. zaprawa ciepła. Gazobeton vs Pustak poryzowany: - gazobeton jest lżejszy, łatwiejszy w obróbce (przycinanie) oraz wykonanie instalacji, elementy są większe więc szybciej się muruje; - pustak poryzowany jest bardziej trwały (7, 5 MPa), gazobeton (2 MPa) - dyfuzja pary wodnej jest podobna i w obu przypadkach bardzo dobra, - pustak ma gorsze parametry w podciąganiu kapilarnym i bardziej promieniuje. To tyle teoria. W praktyce to nie wiem, ale gdybym ja miał wybierać do ściany jednowarstwowej to chyba jednak gazobeton - ma trochę lepsze parametry i jest łatwiejszy w obróbce.
×
×
  • Utwórz nowe...